Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

8.10.2017

V neděli 8.10.2017 jsme se zúčastnili posledního přípravného závodu na Vysočine - suchého slalomu ve Velkém Meziřičí, kde se nám podařil opravdu parádní výsledek- z 12 kategorií se nám jich podařilo 5 vyhrát.

Mezi myšačkama pokračovala v závodění Lara a super víkendovou formou potvrdila Violka, když obsadila 1.místo. Na stejném míste se umístnil i Mates Přibyl, takže gratulace oběma. Další první místa jsme obsadili až v nejstarších kategoriích - Jakub Zítka vyhrál kategorii st. žáci, zatím co jeho bratr, Petr Zítka, vyhral kategorii dospělých, open ženy vyhrála Bára.

Další pódiová umístění získali Berťas (2.místo), Kuba Toman (2.místo), kterého chválime za tento závod, a Dominik (2.místo).

Další závody v rámci LPV absolvujeme až na sněhu, takže věříme, že všichni si „vyběhali“ dobré body, na které navážou v zimě. 

Podrobnější výsledky zde.

(BM)

Pohár Orlických hor (POH)

Termín Místo
7.1.2018 Červená Voda
13.1.2018 České Petrovice
1.2.2018 Čenkovice (večerní závod)
4.2.2018 Dolní Morava
11.2.2018 Deštné v O.h.
18.3.2018 Říčky v O.h.

Jihomoravský lyžařský pohár (JmLP) 

Termín Místo
27.1.2018 Olešnice na Moravě
28.1.2018 Nemčičky (pravděpodobně)
25.2.2018 Hlinsko
2.3.2018 Nové Město na Moravě
3.3.2018 Velké Meziříčí

Lyžařský pohár Vysočiny (LPV)

Termín Místo
11.2.2018 Karlov
16.2.2018 Šacberk
18.2.2018 Hlinsko
4.3.2018 finále- Velké Meziříčí ????
   

7.10.2017

Dnešní den se termínově potkaly dva závody, které jsou zařazeny dvou JMLP a LPV - tedy pohárů, kterých se jako klub pravidelně účastníme. Větsina členů dala přednost účasti na "jihomoraváku", kde se dnes konal závod v suchém slalomu. Největší úspěch je kompletní pódiové umístění v kategorii myšáci-holky. První vítězství v kariéře vybojovala Cilka Pupišíková, na druhém místě se umístila Larinka Bednářová a třetí skončila Emička Lišková - skvělý úspěch holky, velká gratulace!!! V kategorii starší žáci vyhrál Kuba Zítka, těsně za ním na druhém místě skončil David Hrbáč, a to i přes pád těsně před cílem, jinak by jistě útočil na nejlepší čas dne. V kategorii mladší žáci vybojoval bronz Tobiáš Keznikl. I těmto medailistům gratulujeme:-). Další výsledky nelaznete zde.

Druhá část výpravy jela do Pelhřimova, kde se zůčastnila závodu v přespolním běhu, který je zařazen do Lyžařského poháru Vysočiny. Ze čtyř našich závodníků skončili tři na bedně!!! Závod myšáků vyhrála Violka Hrdová, závod žen Bára Míková a v kategorii juniorů skončil na druhém místě Dominik Keznikl - skvělý výsledek, všem díky za reprezentaci oddílu. Kompletní výsledky tady.

Zítra fičíme do VelMezu, kde pokračuje dalším dílem LPV, tak snad budou medailové žně pokračovat:-)

(RANK)

17.9.2017

Po týdnu jedeme opět závodit na Pohár Vysočiny - tentokrát nás čeká delší cesta (Hlinsko je více jak 100km od Brna, ale závodíme tu rádi, také díky skvělé organizaci místního lyžařského oddílu) a také suchý slalom, který se tu již tradičně běhá do kopce. A to máme ze soustředění natrénováno a tak by nám tento "obrácený sucháč" mohl vyhovovat. A výsledky se skutečně dostavily - v 9 kategoriích, které jsme obsadili, se nám podařilo v 5 zvítězit!!! a přidali jsme další 4 pódiová umístění. Naše ambice opět posilují také letní posily - bratři Zítkovi (kteří u nás pro letošek hostují) a Kačka Coufalová, která přestoupila z Bystrce.

Naši závodníci na bedně:

1.místo - Tonička Pantůčková, Kačka Coufalová, Kuba Zítka, Petr Zítka, Bára Míková

2.místo - Vili Hrdová, Máťa Přibyl

3.místo - Áďa Přibylová, Dominik Keznikl

Kompletní výsledky naleznete zde

(RANK)

 

 

9.9.2017

Tak v v sobotu začal další ročník Lyžařského poháru Vysočiny a to rovnou dvěma závodama v Kožichovicích u Třebíče. Dopolední přespolní běh, který se již tradičně konal jako memoriál místního rodáka Matyase Zdarského, prověřil účastníky jak jsou na tom vytrvalostně, zatímco odpoledni "suchý slalom" byl zkouškou sprintu a obratnosti mezi bránami. 

V přespoláku byla těžká konkurence v podobě atletických oddílů z Vysočiny. Tak jedno druhé místo (Klára Pekárková v juniorkách) a tři třetí místa ( Tonička Pantůčková, Kačka Coufalová a Valentina Steinhauserová) bylo naším maximem. Zato v sucháči se našim závodníkům dařilo lépe a vyhrali jsme 4 kategorie z 12 vypsaných ( Berťas Bednář,  Kačka Coufalová, Kuba Zítka a Petr Zítka). Zvláštní pochvalu zaslouží nejmladši závodnice z našeho oddílu, čerstvě 5-ti letá Emička Lišková, která běžela svůj první sucháč - navíc bez vodiče - a proběhla jej bez jediné chyby a skončila na 6.místě.

ostatní výsledky najdete jako obvykle v sekci výsledky :-)

RANK

 

28.8.-2.9.2017

Po pár letech, kdy jsme soustředění dělali formou příměstských kempů, se nám konečně podařilo zorganizovat soustředění se vším všudy v rekreačním zařízení Zubří na Vysočine. Zúčastnilo se ho více než 25 dětí a spolu s trenéry Romanem, Bárou, Šimonem a Tadeášem to všichni úspěšně zvládli.

V pondělí  jsme zahájili  soustředění  všeobecnou přípravou a myšáci si vyzkoušeli jak  jim to jde na kole. V úterý jsme potrénovali suchý slalom  a trochu si zaběhali. Třetí den se myšáci vydali na celodenní výlet na kole, zatím co žáci potrénovali suchý slalom a cyklistiku.

Čtvrtek byl poslední hezký den a tak jsme ho využili na inline trénink ve Vysočina aréne u Nového Města na Moravě a samozřejmě na posilování a běhání. Na závěr  soustředění jsme dětem zorganizovali letní oddílový přebor v duatlonu (místo plánovaného triatlonu, což nám znemožnilo chladné počasí), kde si děti navzájem porovnaly svoje atletické a cyklistické kvality.

Doufáme, že se soustředění dětem líbilo, kvalitně potrénovaly a že v přípravě budou i nadále pokračovat, aby byly připraveny na podzimní závody v běhu a suchém slalomu.

Výsledky duatlonu naleznete v sekci výsledky.

BM

 

Spolu s koncem školního roku skončily i poslední tréninky a děti si začaly užívat letní prázdniny 

Sezóna přinesla mnoho vítězství a umístění na bedně v “jihomoraváku” a na “vysočine” jakož i kvalitní výsledky na vyšších závodech. Děti se poctivě připravovaly v průběhu celé sezóny a doufáme, že na lyžováni nezapomenou ani o prázdninách a budou pilně trénovat. Poslední prázdninový týden (28.8.-2.9.) se uskuteční letní soustředění v rekreačním středisku Zubří. Bližší informace pošleme rodičům cca v půlce srpna. Čtvrteční a nedělní tréninky pak začnou od 7.9.

 Všem dětem a rodičům přejeme hezké léto.

12.5. - 14.5.2017

Obzory našich dětí (aktivně) i nás dospělých (pasivně) byl tento víkend v Brumově – Bylnici  díky Šimonovi a Tomovi a celému reprezentačnímu týmu travního lyžování, který nám umožnil trénovat společně s nimi,  rozšířeny o tento sport. V Štítné nad Vláří to byla pro mnohé myšáky vesměs první zkušenost s travním lyžováním a již první den na svahu předváděli zcela suverénní výkony. Celý víkend nás doprovázelo až letní počasí a krásy Bílých Karpat.

Šímo, Tome, rodiče a děti, děkujeme za krásnou akci, děkujeme za krásné zážitky, děkujeme za další krásný víkend…

  

12.5.2017

V pátek 12.5. 2017 jsme se vydali na Šacberk u Jihlavy, kde proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků Lyžařského poháru Vysočiny. Pořadatelé vyhlašovali prvních 6. míst v každé kategorii a tak jsme posbírali dohromady 9 vyhlašovaných umístění, dokonce máme 2 vítěze tohoto poháru. Po slavnostním předání cen uspořádali pořadatlé i malý raut, avšak my už spěcháme do Brna - myšáci uhání na další soustředění :-), je třeba myslet již na další sezónu a neusnout na vavřínech.

(RANK)

28.4-1.5.2017

Premiérové cyklosoustředění pro Myšáky ve Vojtěchově, které vymyslel a zorganizoval náš trenér Šimon (za což mu samozřejmě patří velké díky), a kterého se rodiče tak obávali (nemyslím Šimona, nýbrž kombinace „děti a kolo“), že se na něj přihlásili v plném počtu také, bylo po všech stránkách více než vydařené. Peloton tvořilo krásných 18 dospělých,  ještě krásnějších 16 dětí a 1 pes.  

Dětem i rodičům se představila nová posila v podobě kondičního trenéra Tadeáše Kundery. Bývalý zlínský hokejista, cyklista (dráha, silnice), rychlobruslař a v současné době student magisterského oboru Kondiční trénink na Masarykově Univerzitě je zkušeným trenérem a odborníkem přes kondiční přípravu dětí.

Sobotní den začal v 8:00 rozcvičkou a rozběháním. Rozcvička se skládala z rozběhání, her na rozehřátí organismu a mobilizačních cvičení na rozproudění krve a rozhýbání kloubů. Po vydatné snídani (Vysočina je nyní díky Ramešákovi bez koblih) jsme se sešli před ubytovnou a začal dopolední program. Ten se skládal z rozvoje rychlostních schopností a výbušné síly. Sprinty do kopce, štafetové závody, kruhový trénink, cvičení ve vysoké frekvenci. Mezitím profesionální tým mechaniků už připravoval kola na výjezd. Vyrazili jsme směr Nové město na Moravě vstříc obědu v restauraci Romantika. Rozdělili jsme se na dvě skupiny, skupinu A (starší děti, zkušení bikeři) vedl Tadeáš, skupinu 1 (mladší Myšáci, naděje českého lyžování i cyklosportu) Šimon. Po cestě jsme zdolali lesní i polní cesty, ale počasí nám přestalo přát. Pár kilometrů od napajedla, se strhla velká průtrž, déšť, sníh, kroupy, vítr, trakaře. Zde je potřeba OBROVSKÉHO uznání a pochvaly pro děti. I přes tyto velmi nepříznivé podmínky všechny dorazily bez velkých protestů do restaurace a zaslouženě si vychutnaly oběd a čaj. Po obědě jsme se rozhodli vyrazit směr Vysočina aréna. Místo v čele pelotonu převzal Vincenzo Pantani, který místní traily zná jako své boty. V areálu jsme vyzkoušeli zelené, mnodré i červené tratě. Až na pár drobných kolizí všichni obstáli na výbornou, užili si to a dřeli, až se z nich kouřilo. Z Vysočina arény už nás čekala jen cesta zpět na ubytovnu. Velký dík patří všem rodičům, kteří pomáhali dětem v náročných stoupáních a udržovali pozitivní atmosféru i při špatném počasí. Večer proběhla úžasná narozeninová party Ádi Přibylové na které se tančilo, zpívalo a hodovalo. Na závěr dne se děti protáhnuyi a šlo se na kutě.

Neděli jsme odstartovali opět rozcvičkou v 8:00. Následovalo doplnění energie na snídani a dopolední program. Celý den panovalo krásné počasí a využili jsme toho naplno. Hlavní náplní dopoledního programu byly schody. Sprinty, výskoky, poskoky stranou v nekonečných sériích. Kromě schodů, běžeckých her a štafetových závodů se hrál fotbal a jiné hry. Odpolední výjezd byl směřován na Kadov. Restaurace praskala ve švech, ale nebojácní rodiče nám vybojovali několik stolů. Doplnili jsme energii a vyrazili zpět směr Vojtěchov. Skupina A absolvovala obě cesty těžším terénem s náročnými stoupáními pod vedení Vincenza. Myšáci 1 jeli se Šimonem a Tadeášem lesní cyklostezkou s o něco lehčím profilem trati. Makat ale museli všichni na 200 %. Po příjezdu do Vojtěchova začaly přípravy na pálení čarodějnic. Proběhly ještě soutěže typu „kdo trefí fotbalovým míčem“, fotbalové derby dospělí vs. potomci. V pohodové atmosféře jsme nezapomněli ani na výživu sportovců ve formě opékaných špekáčků a cigár. Večer nás přijelo navštívit i vedení oddílu – Roman Keznikl a Bára Miková.

Sváteční pondělí nemohlo začít jinak než rozcvičkou. Po snídani měli děti chvíli čas se připravit na vrchol celého soustředění – závod v duatlonu. Start byl u ubytovny. Od ubytovny se běželo pod kopeček pro kola. Děti vystřelily jako rakety, doprovodné vozy měli co dělat aby stačily nasazenému tempu a závodníky nebrzdily. Trať vedla lesními cestami kolem areálu, nechyběla náročná stoupaní ani sjezd na cílovou rovinku.  Po zaparkování kol v padoku následovala běžecká část. Vyrovnaný souboj až na cílovou pásku předvedli Ondra Polák a sourozenecké duo Vašík a Tonička Pantůčkovi. Obrovská pochvala patří všem zúčastněným, bez nadsázky bojovali jako lvy.

Ze strany trenérů velký dík všem zúčastněným, jak dětem, tak rodičům. Jsme nadšeni jak se všichni snažili, pomáhali si a trénovalo se na plno a hlavně s úsměvem. Bez Vás by to nešlo!

 

 

 

 

Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty, případně zde

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

31.3. na všechny produkty

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz