Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

16.-19.12.

Náš "minitým" starších žaků ve složení David Hrbáč a Kuba Zítka obětují soustředění v Zauchensee, kam se oba těšili, za závody UKZ na Dolní Moravě (kde jsou dva slalomy) a v Koutech (2xGS). Kuba se chce rozzávodit, Davidovi jde o hodně - chce se poprat o nominaci na blížící se Olympiádu dětí a mládeže, která je koncem ledna pořádána a kam se kvalifikují dle výsledků je ti nejlepší z každého kraje ČR. Kuba, který bydlí v NMNM a tedy reprezentuje kraj Vysočina, má díky svým výsledkům z loňnské zimy nominaci jistou, jde do závodů s tím získat závodní jistotu, David se musí výsledkově ukázat - v Jihomoravském kraji je o mista v nominaci velká pranice.

Z počátku se klukům nedaří - v sobotním slalomu oba nedojíždi,  v neděli končí po chybách v prvním kole na místech, které neodpovídají jejich výkonnosti. My trenéři sledujeme jejich výkony na dálku z Zauchensee. Víme, že slalom mají kluci letos ještě ne příliš natrénovaný, a tak se naše naděje upínají k pokračování v Koutech, kde jsou dva obřáky. No a výsledky se dostavují - a to super - v prvním závodě v pondělí končí David na 3.místě, které mu snad s konečnou platností zajišťuje účast na Olympiádě. Zejména za situace kdy zajel nejlépe ze závodníků z JM kraje. Kubovi bohužel selhal materiál a vypnula mu lyže :-(. Zato v úterý si to vynahradil - opět náš oddíl bere jeho zásluhou bronz (a zase nejlepší výsledek ze všech závodníků JM kraje). David dojel na 9.místě, také super výsledek vzhledem ke konkurenci.

Oběma klukům velká gratulace a díky za reprezentaci našeho klubu. Jen tak dále :-)

Výsledky závodů :  16.12. slalom DM, 17.12. slalom DM, 18.12. OS Kouty, 19.12. OS Kouty

25.-29.11.2017

A máme za sebou další "velký oddílový" výjezd - tentokrát na ledovec Kitzsteinhorn, který se vypíná nad obcí Kaprun, kde jsme již tradičně ubytováni, a to v příjemném penzionu St. Florian. Zde je nám opět k dispozici milý, česky mluvící,  personál, což zejména mladší děti oceňují. K radosti nás, trenérů, se účastní téměř všchni aktivní členové, zejména děti. Trénuje s námi i nejstarší závodník v klubu - lyžařský nestor - Boris Daněk. Ve čtyrech tréninkových dnech máme domluvený třikrát trénink v branách. Nicméně počasí nám na této akci příliš nepřeje - mráz mínus 15C není výjimkou. Přesto "plníme tréninkový plán" na 110% nejméně :-).  Starší děti trénují obřák a slalom, mladši kombinují volné jízdy a občas "vlítnou do bran". Samozřejmostí je již potréninkový výběh, protahování, následuje příprava lyží, videorozbor jízd, takže celý den je co dělat. 

Věříme, že výkonostní posun je na dětech znát a děti prodají tréninkový dril na pomalu se již blížících závodech. Tato klubová akce byla z velké části financována za pomoci prostředků, které klub obdržel coby dotaci od Jihomoravského kraje a Města Brna, za což zmíněným poskytovatelům tímto děkujeme a věříme, že i na příští období nám zůstanou dále takto nápomocni :-).

Jen nepodlehnout sebeuspokojení :-), takže skoro za dva týdny pokračujme výjezdem do našeho "druhého" domova - Zauchensee. 

(RANK)

 

15.-19.11.2017

Přestože máme již za sebou jeden ledovec a druhý nás v brzké době čeká, využívá řada dětí prodloužený víkend k dalšímu výjezdu za sněhem. Junioři Dominik a Petr Z. se přidávají k tréninkové skupině mého kamaráda, "velezkušeného" trenéra Petra Lajkeba (ten ještě v nedávné minulosti působil coby trenér A týmu reprezentace ČR, a to dlouhé roky). Trénují na svazích italského ledovce Schnalstal. Dva nejzkušenější starší žáci David H. a Kuba Z. a Terka Z. jedou trénovat slalom na Moelltalský ledovec pod trenérským vedením Kačky Zahálkové. No a na ledovci Kitzsteinhorn lyžuje se svými rodiči také řada myšáků. Lyžařská mánie v klubu se rozjíždi na plné obrátky.

21.10.2017

Další, v pořadí již třetí a pro tuto sezónu poslední, přípravný závod - suchý slalom - pořádaný v rámci JMLP se uskutečnil v Předklášteří. Pro náš klub znamenal opět medailové žně :-), tentokrát hlavně zásluhou oddílu žáků a juniorů. Mezi myšačkama si další vitězství připsala Vili Hrdová - ta je letos v přípravných závodech neporazitelná, všude kde startovala vyhrála, jen aby ji forma vydržela i v závodech na sněhu. Další vítězové ve svých kategoriích jsou Kačka Coufalová (mladší žačky), David Hrbáč (starší žáci ) který zaběhl absolutně nejrychlejší čas celěho dne a Dominik Keznikl (open muži). Všem velká gratulace. 

Na druhých místech se umístili bratři Zítkové (Kuba ve starších žácích a Peťa v open muži), bronzové medaile brali Alberto Bednář (připravka kluci), Tobiáš Keznikl (mladší žáci) a Valentina Steinhauserová (starši žačky). Tyto i další umístění můžete shlédnout zde.

Tímto závodem tedy končí podzimní část soutěže a již nyní se nemůžeme dočkat až začnou závody na sněhu. Thanks God - Summer is over :-) :-) :-)

(RANK)

V termínu 14.-18.10. se žákovský oddíl a nejstarší z skupiny myšáků zúčastnili soustředění na rakouském ledovci Stubai. Počasí nám vyšlo na jedničku a podmínky na lyžování byly skvělé- teploty nad nulou, sluníčko a tvrdé pisty J

Většina dětí měla nové delší lyže, na kterých stály poprvé, avšak bez problémů si na ně po pár jízdách zvykly. Se staršími jsme potrénovali zejména volné jízdy na obřačkách, ale pro zpestření jsme využili i slalomové lyže.

Po celodenním lyžování trénink pokračoval během, strečinkem, videorozborem a samozřejmě přípravou lyží- mazáním, tedy děti měly full program a tak občas musely plnit své školní povinnosti i pozdě večer v posteli.

Mladší část oddílu s trenérem Šímou pilovala carvingové oblouky na modrých sjezdovkách a celodenní pobyt na sněhu jim nestačil a tak si odpoledne vždy ještě zaběhaly v příjemném podzimním počasí. Toto soustředění bylo částečně financováno z dotace poskytnuté MŠMT, za co děkujeme.

I přes občasné „brblání“, všechny děti makaly a bylo vidět, že se za ty čtyři dny zlepšily. Doufáme, že jim forma vydrží i do dalšího soustředění, které bude v listopadu na Kaprunu.

14.10.2017

Máme za sebou další závod JMLP, a to v přespolním běhu, který pořádal náš klub v Brně, v parku na Kraví Hoře. Organizátorství tohoto závodu na nás "padlo" na poslední chvíli, přesto jsme závod díky obětavým rodičům kteří tvoří již zkušený tým zvládli v rekordně krátkém čase a nebojím se říct na jedničku :-). Za to patří všem co pomáhali obrovké DÍKY.

Taktéž se nám závod podařil výborně i co do sportovních výkonů a výsledků. Z 12ti vypsaných kategorií jsme vyhráli celou polovinu! Výkon dne a velkou pochvalu si tentokráte zaslouží Tobiáš Keznikl a Kačka Coufalová, kteří suverenně dominovali v kategoriích mladšich  žáků/žaček. Parádní výkon a vítězství si ze závodu trochu již tradičně odnesla Tonička Pantůčková a Violka Hrdová.

Kompletní přehled našich závodníků, kteří se umístili na stupních vítězů:

1.místo - Violka Hrdová, Tonička Pantůčková, Katka Coufalová, Tobiáš Keznikl, Valentina Steinhauserová, Barbara Míková

2.místo - Ema Rosi, Bertík Bednář, Dominik Keznikl

3.místo - Cilka Pupišíková

VŠEM VELKÁ GRATULACE

Celkové výsledky závodu si můžete prohlédnout zde.

(RANK)

8.10.2017

V neděli 8.10.2017 jsme se zúčastnili posledního přípravného závodu na Vysočine - suchého slalomu ve Velkém Meziřičí, kde se nám podařil opravdu parádní výsledek- z 12 kategorií se nám jich podařilo 5 vyhrát.

Mezi myšačkama pokračovala v závodění Lara a super víkendovou formou potvrdila Violka, když obsadila 1.místo. Na stejném míste se umístnil i Mates Přibyl, takže gratulace oběma. Další první místa jsme obsadili až v nejstarších kategoriích - Jakub Zítka vyhrál kategorii st. žáci, zatím co jeho bratr, Petr Zítka, vyhral kategorii dospělých, open ženy vyhrála Bára.

Další pódiová umístění získali Berťas (2.místo), Kuba Toman (2.místo), kterého chválime za tento závod, a Dominik (2.místo).

Další závody v rámci LPV absolvujeme až na sněhu, takže věříme, že všichni si „vyběhali“ dobré body, na které navážou v zimě. 

Podrobnější výsledky zde.

(BM)

Pohár Orlických hor (POH)

Termín Místo
7.1.2018 Červená Voda
13.1.2018 České Petrovice
1.2.2018 Čenkovice (večerní závod)
4.2.2018 Dolní Morava
11.2.2018 Deštné v O.h.
18.3.2018 Říčky v O.h.

Jihomoravský lyžařský pohár (JmLP) 

Termín Místo
27.1.2018 Olešnice na Moravě
28.1.2018 Nemčičky (pravděpodobně)
25.2.2018 Hlinsko
2.3.2018 Nové Město na Moravě
3.3.2018 Velké Meziříčí

Lyžařský pohár Vysočiny (LPV)

Termín Místo
11.2.2018 Karlov
16.2.2018 Šacberk
18.2.2018 Hlinsko
4.3.2018 finále- Velké Meziříčí ????
   

7.10.2017

Dnešní den se termínově potkaly dva závody, které jsou zařazeny dvou JMLP a LPV - tedy pohárů, kterých se jako klub pravidelně účastníme. Větsina členů dala přednost účasti na "jihomoraváku", kde se dnes konal závod v suchém slalomu. Největší úspěch je kompletní pódiové umístění v kategorii myšáci-holky. První vítězství v kariéře vybojovala Cilka Pupišíková, na druhém místě se umístila Larinka Bednářová a třetí skončila Emička Lišková - skvělý úspěch holky, velká gratulace!!! V kategorii starší žáci vyhrál Kuba Zítka, těsně za ním na druhém místě skončil David Hrbáč, a to i přes pád těsně před cílem, jinak by jistě útočil na nejlepší čas dne. V kategorii mladší žáci vybojoval bronz Tobiáš Keznikl. I těmto medailistům gratulujeme:-). Další výsledky nelaznete zde.

Druhá část výpravy jela do Pelhřimova, kde se zůčastnila závodu v přespolním běhu, který je zařazen do Lyžařského poháru Vysočiny. Ze čtyř našich závodníků skončili tři na bedně!!! Závod myšáků vyhrála Violka Hrdová, závod žen Bára Míková a v kategorii juniorů skončil na druhém místě Dominik Keznikl - skvělý výsledek, všem díky za reprezentaci oddílu. Kompletní výsledky tady.

Zítra fičíme do VelMezu, kde pokračuje dalším dílem LPV, tak snad budou medailové žně pokračovat:-)

(RANK)

17.9.2017

Po týdnu jedeme opět závodit na Pohár Vysočiny - tentokrát nás čeká delší cesta (Hlinsko je více jak 100km od Brna, ale závodíme tu rádi, také díky skvělé organizaci místního lyžařského oddílu) a také suchý slalom, který se tu již tradičně běhá do kopce. A to máme ze soustředění natrénováno a tak by nám tento "obrácený sucháč" mohl vyhovovat. A výsledky se skutečně dostavily - v 9 kategoriích, které jsme obsadili, se nám podařilo v 5 zvítězit!!! a přidali jsme další 4 pódiová umístění. Naše ambice opět posilují také letní posily - bratři Zítkovi (kteří u nás pro letošek hostují) a Kačka Coufalová, která přestoupila z Bystrce.

Naši závodníci na bedně:

1.místo - Tonička Pantůčková, Kačka Coufalová, Kuba Zítka, Petr Zítka, Bára Míková

2.místo - Vili Hrdová, Máťa Přibyl

3.místo - Áďa Přibylová, Dominik Keznikl

Kompletní výsledky naleznete zde

(RANK)

 

 

Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty, případně zde

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

31.3. na všechny produkty

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz