Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

21.1.2022

Tímto závodem začíná zimní část tohoto našeho domovského poháru. Po třech přípravných zádech tu máme skoro po dvouroční pauze i závod na sněhu. Vydáváme se závodit na Dolní Moravu, kde si Potštejnský racing team domluvili kopec pro konání závodů. Z 10ti závodniků našeho oddílu hned 7 končí na bedně s bilancí 1-5-1, kdy jediné vítězství nám zajistil Ondra Polák v kategorii junior. Gratulujme! Stříbro vybojovali Elenka Krsková, Viki Vincencová, Kačka Coufalová, Tobiáš a Dominik Kezniklovi, bronz pak Terka Vřešťálová. Velmi dobrý základ pro dlaší závody, konané v rámci JMLP. 
 

(RANK)

14.-16.1.2022

Po více jak roce a půl jsme se coby tým vydali na závody, a to do Albrechtic, kde se konají FISky. Sice volíme kratší variantu (3dny ze 4 závodních) kvůli školním povinnostem, ale i tak "stíháme" jeden GS a dva slalomy. V pátek se jede obřák. Val je bohužel diskvalifikována, ale Kačka s Ondrou si vyjíždí své první FIS body. Tobi si připisuje slušné obřákové body - dobrý základ do sezóny. V sobotu a neděli jsou na programu slalomy. Bohužel v nich se projevuje náš tréninkový deficit v této disciplíně v probíhající sezóně. Kluci v obou závodech vypadli, holky sice dojíždí ale s celkem velkou ztrátou. No, byly to první závody v této sezóně, potrénujeme a určitě se zlepšíme :-)

(RANK)

16.-22.12.2021

Tradiční předvánoční tréninkový kemp trávíme na netradičnim místě - Zauchensee nahrazuje Reiteralm. Na základě zkušeností z jara letošního roku po asi 10ti letech jsme změnili destinaci pro tento pobyt. Máme zde skvělé tréninkové zázemí, "pistenšéfové" nám vycházejí maximálně vstříc a tak každý den máme k dispozici skvěle připravenou tréninkovou trať. Toto nám v posledních letech právě v Zauchensee v této roční době chybělo, neboť tamní tréninkové středisko v předvánočnim období obvykle nebylo připraveno. Snažíme se toho využít naplno. Přípravu si též zpestřujeme tréninkem na běžkách.  Super tréniky! Štastné a veselé Vánoce :-)

(RANK)

25.-30.11.2021

Místo původně plánovaného soustředění v Rakousku na Kaprunu, kde kvůli covidovym opatřením nebylo možné se ubytovat, měníme na poslední chvíli plán a jedeme do jihotyrolského střdiska Schnalstall. Sice nám počasí moc nepřeje (zahřívají nás nové oddílové bundy které jsou opravdu teploučké :-)), ale zejména pro děti z myšáckého týmu je to lyžování po opravdu dlouhé době a tak jsou plné elánu - lyžují od rána až do pozdního odpoledne dokud jezdí lanovky a vleky. Za 6 dnů na sněhu, kdy jezdíme volné jízdy, děláme všemožná cvičení, střídáme obřacky a slalomky, jsme udělali velké množství práce a snad se dobře připravili na další akce. Za dva týdny už nás čeká další soustředění, tentokrát to snad již vyjde, a to na Reiteralmu, kde po loňské zimě máme takový svůj "druhý domov". Už se fakt těšíme.

(RANK)

 

11.9.2021

Začíná nám další sezóna, v které snad bude víc závodů než v té předešlé. První závod se již tradičně konal v Kožichovicích u Třebíče. Náš oddíl reprezentovalo hned 13 závodníku. Svoji premiéru za náš oddíl si odbili Klárka Lišková (r. 2016) a Max Keznikl (r.2019) - naše nové naděje :).

První závod byl přespolní běh, kde jsme obsadili hned šestkrát stupně vítězů, co bylo v konkurenci místních atletů hezký výsledek. 1.místo obsadili Elča Krsková a Bára, na 2.místě se umístili Dan Švarc, Kačka Coufalová a Ondřej Polák a třetí byla Bára Krsková, všem gratulace.

Po běhu následoval hned suchý slalom, který šel našem členům mnohem víc a kde jsme vyhráli 5 z 14 kategorií. Nejvyšší stupínek obsadili Elča, Vojta, Bára, Ondra a Bára. Na hezkém druhém místě se umístili Danda a Kačka.

Všem medailistům gratulujeme a těšíme se na další závody příští týden v Hlinsku.

(BM)

22.-27.8.2021

Letní soustředění se už druhý rok konalo na Cikháji. Letos nám bohužel počasí nevyšlo jak předchozí rok, byla zima a téměř každý den chvíli pršelo, a tak byla část našeho programu vevnitř. Z myšáků se zúčastnily všichni kromě Emči, která tvrdě trénovala gymnastiku, ze žáků opět všichni kromě Tobiho, který se zas zúčastnil florbalového turnaje. 

V pondělí jsme začali tréninkem venku a odpoledne jsme využili hezkého počasí a vyjeli na kole, myšáci k Velkému Dářku a žáci opačným směrem na Tři studně… Úterý to už bylo s počasím horší, dopoledne si děti zaposilovaly vevnitř, odpoledne už vyšlo sluníčko a děti venku běhaly a trénovaly stabilitu. Středa byla pravděpodobně nejhezčí den týdne, tak jsme to využili a sedli opět na kola. Čtvrtek a pátek už bohužel pršelo většinu dne, a tak jsme se zaměřili hlavně na posilováni a balanc.

Věříme, že děti pořádně potrénovaly a ukážou to na nejbližších suchých závodech jako i v zimě na sněhu. Od září navážeme pravidelnými tréninky ve čtvrtek a neděli na VUT, případně se staršími každý pondělí v posilovně Golds Gym.

Více fotek naleznete zde

(BM)

Hledáme do týmu nadšeného trenéra/ trenérku, který chce pracovat s děmi a trávit čas na horách :). Zkušenosti se závoděním jsou výhoda, ale ne podmínka.

Pravidelné kondiční tréninky 2x týdně, v zimě vícedenní soustředění na horách a výjezdy za sněhem v okolí Brna.

V případě zájmu nás kontaktujte na tel. 777 713 504.

29.3.-1.4.2021

Na konci sezóny, která byla výrazně ovlivněna omezeními v sovislosti s COVID-19, se vydává Tobiáš reprezentovat oddíl na jedinou akci, která se v celé závodní sezóně na území ČR koná, a to na Mistrovství republiky v alpských disciplínách. Tato akce se koná při dodržení přísných protiepidemiologických opatřeních, stálé testování je denodenní praxí. Za čtyř závodů si zapisuje nejlepší výsledek v rámci MČR ve slalomu, kde končí na 28.místě. Velmi slušný výsledek pro juniorského závodníka! Snad v příští sezóně si zazávodíme více.

(RANK)

19-27.3.2021

Na konci března jsme se rozhodli na závěr sezony ještě trochu potrénovat a využít online výuku dětí.

Na začátku pobytu nám počasí až tolik nepřálo, byla zima a pořád sněžilo. Na druhou stranu jsme si užili super freeride na sjezdovkách, když téměř nikdo další v areálu nelyžoval. Druhou část našeho soustředění jsme měli už naše tradiční úžasné počasí na Reiteralmu – sluníčko a tvrdé pisty- no prostě ideální podmínky na trénink. 

Děti ještě naposled potrénovaly v branách i ve volných jízdách. Myslím, že letos se děti díky velkému počtu dnů na kvalitních rakouských svazích výrazně zlepšili. Jen škoda, že to nemohli ukázat na žádných závodech. Tímto končí další lyžařská sezona a pevně věříme, že ta příští už bude normální.

(BM)

20.2.- 3.3.2021

Po úspěšném prvním soustředění na Reiteralme, jsme se rozhodli si to zopakovat a využít jarní prázdniny. Chatička na nás už čekala a my jsme se na ni opět těšili. Počasí snad nemohlo být lepší, kromě asi půl dne, kdy byly mraky, nám celých 11 dnů svítilo slunce. Nektěré dny byly odpoledne lehce jarní podmínky, ale ani to nám nebránilo, aby jsme s dětmi pořádně zatrénovali v branách i ve volných jízdach. 

Při odjezdu se nám vůbec nechtelo domu, ale pevně doufáme, že to nebylo naposled tuto sezonu a že se do Rakouska ještě podíváme.


(BM)

Starší příspěvky:12345678910111213141516171819
LPV Pelhřimov přespolní běh
07.10.2023 / 07.10.2023
JMLP Kohoutovice suchy slalom
07.10.2023 / 07.10.2023
LPV Velmez suchý slalom
08.10.2023 / 08.10.2023
JMLP Kravi hora - organizujeme my!!!
14.10.2023 / 14.10.2023

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty, případně zde

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

31.3. na všechny produkty

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz