Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:123456789101112

31.1.-2.2.2019

Jak již tradičně trávíme pololetní prázdniny tréninkem v Štědrákovce u Banků, kde máme připraveny perfektní podmínky. Díky vstřícnosti Ivana Banka a dalších místních máme svah pro sebe, ubytování přímo na svahu, luxusní domácí stravu - co si přát více :-). Potrénovali jsme obřák i slalom. V pátek se k nám připojila i část myšáků, kteří si svůj kemp na pololetky "vystavěli" na Dolní Moravě. Tak snad za rok opět se vrátíme :-).

(RANK)

2.2.2019

Po čtvrtečním tradičním večerním závodě poháru Orlických hor v Čeňkovicích se skupina myšáků vydala na soustředění na Dolní Moravě, kde po pátečním dopoledním tréninku na DM a odpoledním tréninku ve Štědrákové lhotě s žáky, absolovala také sobotní závod v rámci prestižního Madeja cupu. Některé děti vykazovaly známky nervozity z velké konkurence, avšak nakonec si vedly velmi úspěšně v obou odjetých jednokolových závodech. 

V přípravce dívek zazářila Tonička Pantůčková, která nejdříve získala 4. a posléze 2.místo. Skvěle si v nabité konkurenci 41 startujících dívek vedly i Áďa Přibylová- 14.místo a druhý závod bohužel po jinak parádní jízdě nedokončila, Emička Rosi-16.a 18.místo, dále Terka Vřešťálová-v obou závodech 25.místo a Vili Hrdová- 27. a 28.místo, která byla nejmladší startující z oddílu a zaslouží si obrovskou pochvalu za skvělé umístění v rámci svého ročníku.

V přípravce kluků jsme měli taktéž na startu ambiciozní mladé závodníky, kteří startovali v nejpočetnější kategorii(49). Nejlepší umístění posbíral Berťa Bednář(7. a 10.místo), který díky svým vynikajícím výkonům už pravidelně trénuje s žáky. Dalších výborných výsledků dosáhli Oli Polák-16. a 17.místo, Rameš Sobotka (23. a 28.místo), Mates Toman (32. a 34. místo) a Hynek Pupišík (36. a 38.místo)

V předžáčkách a předžácích si vedli taktéž skvěle Elča Sobotková, která si dojela pro 40. a 45.místo s pádem na trati a Vašek Pantůček, který možná překvapil i sám sebe brilantní jízdou, s 10. a především 4.místem na již velmi rozbité trati. 

Všem dětem patří velká gratulace za výbornou reprezantaci oddílu a nádherné výsledky! 

(DK)

31.1.2019

Jako již tradičně, v den pololetního vysvědčení, uháníme do Orlických hor na další pokračování pohárového závodu který se koná v Čeňkovicích a je zařazen do Poháru Orlických hor. Je to vždy velký stres - děti utíkají ze školy většinou před skončením vyučování :-), aby jsme stíhali start závodu. Po cca dvouhodinové jízdě autem nás čeká ještě tak 15 min. výstup od parkoviště ke sjezdovce s veškerým materiálem na zádech. Toto vše podstupujeme abyděti si pak daly asi 25 vteřinový závod (žáci teda dvakrát) - tomu se říká obět lyžování :-).

V samotném závodě,  který je hodně o "váze a máze" se nám moc nedaří - jedině Kačka Coufalová potvrzuje výjimku a bere bronz v kategorii mladších žaček - super výsledek!!! V první desítce se ještě umístili Antonie Pantůčková (10. v přípravce dívky) a Berťas Bednář (8. v přípravce kluci). No nic, uháníme trénovat ať je to příště lepší.

Celkové výsledky závodu zde.

(RANK)

27.1.2019

Tak tu máme první závod letošního ročníku Jihomoravského lyžarského poháru, který se koná v Hrubé Vodě (lyžařské středisko nedaleko Olomouce) a jeho organizace se ujal náš oddíl. Předem musím poděkovat rodině Tomečků (provozovatelé místního areálu), která nám v rámci "propůjčení kopce a následné spoluorganizace" vyšla velmi vstříc. Také rodiče dětí z našeho oddílu zafungovali opět výborně, a tak snad mohu neskromně konstatovat, že závod vyšel na jedničku (i pres některé drobnosti typu spadlé lano vleku  - No jo no vyšší moc :-)). 

Největší pochvalu mezi závodníky našeho oddílu si zaslouží opět ti nejmenší, v kategorii myšáci dívky obsadily naše holky celou bednu!!! Vyhrála Cilka Pupišíková, druhá byla Emička Lišková a třetí místo vybojovala Larinka Bednářová. Tutéž chlapeckou kategorii vyhrál Matýsek Přibyl. Také v kategorii přípravka dívky se náš oddíl výrazně prosadil - vyhrála Tonička Pantůčková před Áďou Přibylovou, na 5.místě skončila Emča Rosi. Ve starších kategoriích máme vítězku Kačku Coufalovou (mladší žacky). Na "bednu" se z dětí našeho oddílu prosadily ještě - Berťas Bednář (3.místo kat. přípravka chlapci) a Kuba Toman (3.místo kat. mladší žáci). Další podrobné výsledky závodu je možné shlédnout tady

Závod je za námi - už se těšíme na pokračování tohoto Poháru v Němčičkách za tři týdny. 

(RANK)

 

20.1.2019

Je nedělní ráno a náš klub jede závodit na Pohár Orlichých hor do Českých Petrovic. Musíme si tedy hodně přivstat, protože toto lyžařské středisko je až na hranicích s Polskem, takže z Brna pořádný kus cesty. Skupinka myšáků, kteří trénovali ve Špindlu, to má ještě dál. Místní sjzdovka je velmi mírná, a tak je důležité i dobře namazat. Navíc konkurence se tu schází opět velká, a to nejen co do počtu ale i kvality (tento Pohár jezdí mj. i "horské" děti a těm můžeme my z nížin jen těžko konkurovat :-)).

Bohužel v tomto závodě nedosáhl na vyhlašovaná místa ani jeden náš závodník - a to už se dlouho nestalo :-(. Možná jsme měli i trošku smůly, protože šestá místa nám unikla o "chloupek" ve více kategoriích - Tonička Pantůčková byla 9., Kačka Coufalová 8., Ondra Polák a Tobiáš Keznikl obsadili 7.místa. Potrénujeme a vrátíme se ještě lepší :-)

Výsledky závodu zde.

(RANK)

18.1.2019

Tímto závodem začíná Lyžařský pohár Vysočiny na sněhu. V rámci suché přípravy tohoto Poháru jsme vybojovali nejedno parádní umístění a tak věříme, že i v "zimní části" na to navážeme. Šacberk je jako každý rok ve skvělé kondici - připravený na pěkný závod, za což patří díky místnímu oddílu. Dorazili jsme sice v nevelkém počtu závodníků (část myšáckého oddílu trénuje ve Špindlu), ale snad tady i tak promluvíme do výsledkové listiny. 

Nejlepší výsledek dosahují ti nejmenší - v obou kategoriích myšáků bereme zlato!!! Emička Lišková mezi děvčaty a Mates Přibyl v klučičí kategorii. Stupně vítězů vybojoval ještě v kategorii staršich žáků Tobiáš Keznikl (3.místo). Jinak jsme tentokrát vyšli medailově naprázdno. Sice nám pár opor týmu chybělo, ale i tak musím konstatovat, že našemu oddílu tento závod příliš nevyšel - snad to příště napravíme. Celkové výsledky závodu zde.

(RANK)

12.-13.1.2019

Tento vikend se žáci poprali o body na UKZ v Karolince, které byly současně vypsány jako Mistrovství Moravy. Závodů se źučastnili Tobiáš Keznikl, Kačka Coufalová, Ondra Polák a Kuba Toman. V Beskydech nás přivítalo tolik sněhu, jak už tu i dle vyjádření místních pamětníků, už dlouho nebylo. V sobotu byl na programu slalom, v nedeli obřák. Nástrahy místního velmi zajímavého kopce žáci zvladli, i když zatím v branách toho letos nemáme moc natrénováno. No a o víkendu se oddíl rozrostl o nového člena - odskočil jsem si k porodu třetího synka Maxe :-), tudíž sobotní slalom musely děti zvládnout bez trenérského dozoru, který však svým nadšením mistrně zvládla Iri  Tomanová, za což si zaslouží velké DÍKY. 

V obou závodech si nejlepší body vyjel Tobiáš, také Kačka v nabité konkurenci zajela velmi slušně. Kuba který na UKZ letos začíná se v bodové listině také posouvá dopředu. Výsledky zavodů zde

(RANK)

 

6.-9.1.2019

V novém orce se opět vracíme tam, kde jsme ten loňský ukončili - do našeho "druhého domova" do Zauchensee. I tentokrát máme problémy s trénikem v branách, když nyní je to otázka velkého množství sněhu a z toho vyplývajícího lavinového nebezpečí, které nám neumožńuje trénovat na Kogelalmu. 

Děti se realizují ve freeridu:-), přívaly sněhu jsou opravdu velké a každý den na našich zaparkovaných autech přibyde cca 30 cm nového sněhu, který nestíháme uklízet. V těto krizové situaci se jsme sehnali náhradní tréninkový kopec, v sousedním Altenmarktu. 

(RANK)

6.1.2019

Zatímco část oddílu se vydala na soustředění do Zauchensee, tým ve složení Tobiáš Keznikl, Kačka Coufalová, Ondra Polák a Kuba Svoboda se účastní prvního letošního závodu v rámci Poháru Orlických hor, který je pořádán na kopci Červená hora. Tento pohárový závod jsme si pro letošní sezónu zvolili v žákovském oddíle jako jeden z prioritních. 

Nejlepší výsledek zajel Tobiáš Keznikl, který zůstal těsně pod stupni vítězů v kategorii starších žáků - obsadil 4.místo. Pro Kubu Svobodu to byla v našich barvách premiéra, ve které rozhodně nezklamal. Tak závod skončil a my se přesuneme na trénink do cca 700 km vzdáleného Zauchensee. 

Výsledky závodu zde

(RANK)

29.12.2018

Před Silvestrem se konal závod v Petříkově, kterého se zúčastnily Emča Lišková a Terka Vřešťálová. Holky si vyzkoušely v letošní sezóně první závod na pořádném kopci i s přírodním sněhem. Počasí nám přálo, závod se celkově vydařil a Ema si vyjela první místo.

(KL)

Starší příspěvky:123456789101112
letní soustředění
26.08.2019 / 30.08.2019

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.00 v Golds Gymu Řečkovicích

nedělní tréninky jsou z důvodu závodní sezóny zrušené, kdyby byla nejaká změna, tak dáme vědět.

Výjezdy myšáků budou probíhat každou středu až do odvolání společně s výjezdy žáků. První výjezd 16.1. 2019. Budeme jezdit buď do Nového města na Moravě, nebo do Hodonína u Kunštátu, místo bude určeno vždy podle sněhových podmínek a možnosti tréninku v branách v emailu nejpozději ve středu ráno jedním z trenérů- Dominik,Tomáš, Petra. Začátek tréninku bude kolem 17 hodiny.

NA TRÉNINKY JE .NUTNÉ PŘIHLÁSIT DĚTI VŽDY DO PONDĚLÍ, DO 20HODIN, aby se trenéři mezi sebou mohli domluvit, kdo pojede.

 

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30 v telocničně na špici v Řečkovicích, konec v 17:30

NEDĚLE v telocvičně-Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

5.3. helmy brýle, 8.3 lyžáky a 20.3. ostatní zboží

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz