Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

26.1.2020

Tímto závodem začíná zimni část našeho domovského poháru - JMLP, a to ve středisku Kladky. Věříme, že děti z našeho oddílu navážou na své úspěchy z podzimní části poháru. 

A daří se nám to - z 12 kategorií vyhrál náš oddíl rovnou polovinu (Emička Lišková, Bára Krsková, Oli Polák, Kačka Coufalová, Tobiáš Keznikl a Bára Míková). K tomu berme dvě stříbra (Ondra Polák a Val Steinhauserová)  a jeden bronz (Dominik Keznikl). Třetí místo uniklo o pověstný vlásek 0,04 vteřiny Danečkovi Švarcovi. Smolařem závodu je Kuba Svoboda - jeho jízda skončila velkými kotrmelci :-(. 

Tento pohár bude pokračovat 23.2., tedy po návrtau z jarních prázdnin, a to v Němčičkách. 

(RANK)

 

25.1.2020

Tento víkend máme dohromady tři závody, z toho dva v jeden den v Karlově pod Pradědem. Ráno začínáme žákovským ÚKZ, po skončení tohoto závodu je vypsán veřejný závod v rámci Lyžařského poháru Vysočiny, kterého se účastní i náš oddíl myšáků a PaP. 

Ráno nás vítá tvrdá, ale naprosto parádní pista, na které se dá odjet férový závod i s vysokým startovním číslem. O trati máme navíc informace, neboť předjízdu jezdí naše juniorka Valentina. Tak pojďme toho využít :-).

Parádní závod se podařil Tobiášovi - zejména druhé kolo, které ho katapultovalo z 9.místa až těsně pod bednu na 4.místo!!! V silné konkurenci výborný výsledek. Už tolik se nedařilo Kačce (13.misto), ani Ondrovi ( 17.), ale jisté náznaky zlepšení po kvalitním tréninku v Zauchensee v tomto týdnu byly vidět. 

Po polévce v místní restauraci jdeme na druhý závod. Super výsledek zajela naše nejmladši závodnice Emička Lišková, která se "velkého" kopce vůbec nelekla a vyhrála nejmladší kategorii - myšáci holky. Ještě jedno vítězstvi si vezeme domů - v kategorii ženy open vyhrála Valentina, která si zřejmě několika předjízdami v dopoledním ÚKZ " osehala" kopec :-). Na druhém místě ve své kategorii skončil Tobiáš, který takto završil svůj mimořádně úspěšný den :-). A jak dopadli další naši závodníci? Bára Krsková po nemoci zajela 4.místo, Daník Šarc skončil na vyhlašovaném 6.místě. Oli Polák byl 7., Kuba Svoboda 9, Kačce těsmě unikla medaile, kdy skončila na 4.místě a Ondra Polák bere 8.místo. 

Za zmínku stojí ještě závodnický comeback trenéra Dominika, který v v nejpočetněji obsazené kategorii open muži obsadil 7.místo.Tak hurá domů a zítra náš čeká Jihomoravský pohár v Kladkách.

(RANK)

 

20.-23.1.2020

Jelikož sněhové podmínky v ČR mají k ideálu daleko a tedy sehnat tréninkový svaz je téměř nemožné, rozhodli jsme se na pár dnů zajet s žákovským oddílem do našeho oblíbeného střediska Zauchensee. Podmínky byly perfektní - tvrdá pista až do odpoledne, teploty lehce nad nulou a azurové nebe. Kvalitně jsme potrénoali zejména v branách, ale vyšel čas i na volné jízdy.

(RANK)

(18.1. 2020)

Nejmladší závodnice v oddílu Emička Lišková se odhodlala zajet si pretižní závody Madeja cupu v Koutech. Tradičně se v jednom dni odjely hned dva jednokolové závody. V obou získala Emička své první body, i když je teprve ročník 2012, který v přípravce ještě oficiálně není zařazen!

V prvním závodě dojela z 36 závodnic na 30.místě, tedy získala 1 bod. V druhém už si zase o jedno místo i bod polepšila a skončila 29. se ziskem 2 bodů do poháru. 

Velká gratulace Emičko!

(DK)

17. - 19.1.2020

Po roce tu máme opět závody v Albrechticích. Páteční slalom moc nevyšel, slalomářka ze mě asi nebude. 

Sobotní GS se mi taky moc nepovedl, dojela jsem do 5. brány a terén mě zradil. Lyže odletěly a já s nimi. Skončila jsem prvním kolem.

Nedělní GS jsem sice dokončila, ale žádná sláva to nebyla. Musím více trénovat. Hurá do Rakouska na tréninkový kemp, který nás v následujících dnech čeká! (ale o tom až později)

ALBRECHTICE NIKDY VÍCE, RADŠI KULKU DO PALICE.

(VS)

11.-13.1.2020

Rok se s rokem sešel a opět tu máme naše oblíbené závody na Karolínce - ÚKZ žactva ve slalomu a obřím slalomu. Tentokrát je náš víkendový pobyt v Beskydech prodloužen o dva závody v SG (také kategorie ÚKZ), které jsou pořádány v pondělí na sjezdovce v Bílé.  Navíc se nám opět podařilo sehnat ubytování v našem oblíbeném penzionu U Boudů, které je vždy provoněno činností paní domácí, která peče vynikající frgály, na které se vždy moooc těšíme. Když se k tomu připočte kulinářský zážitek v Raťkovském šenku, kam chodíváme na večeře, Je jasné proč se sem každý rok těšíme. 

V sobotu začínáme slalomem. Kačce a Ondrovi se moc nedaří, ale Tobiáš zachraňuje čest našeho klubu, když skončil mezi 40 startujícími na 10. místě - velmi slušný výsledek. V neděli je na programu obřák a výsledky jsou již lepší - Kačka skončila 24., Ondra 28. a výborným druhým kolem ( kdy zajel cca 12tý čas) se vytáhl Tobiáš z 21.na 16.místo. 

V pondělí brzo vstáváme a uháníme přes kopce na Bílou - na další dvě "esgéčka". Minulý týden jsme si o víkendu dali premiéru v této disciplíně v Říčkách a tak věřím, že děti budou již úspěšnější. No, ale nadarmo se neříká, že SG je otázkou zkušeností a výsledky přicházejí s odjetými závody. Kačka zajela 31. a 28.místo (v tom druhém závodě to už bylo lepší), Tobi dojel 26. a 25. a Ondra 34. a 30. Nicméně hlavní pozitivum vidím v tom, že jsem děti z této rychlostní disciplíny dovezl všechny v pořádku domů :-). 

(RANK)

 

6.1.2020

Po velkých plánech, kterých závodů se začátkem nového roku zučastníme, nám zůstal díky sněhovým podmínkám které t.č. vládnou jediný - superobří slalom v Říčkách. Je to závod vypsaný pouze pro žákovskou kategorii. Jde o rychlostní závod, kterých jsme se doposud neučastnili, ale děti mají chuť si takový závod vyzkoušet a tak vyrážíme ve složení Tobi, Kačka a Ondra směr Orlické hory. 

Podmínky pro závod byly téměř ideální - super počasí ( jasno, teplota mírně pod nulou), parádně připravená pista která vydržela v perfektním stavu až do posledního závodníka, skvělá- organizce závodu.

No a výsledky našich závodníků - vzhledem k premiéře v této disciplíně jsme se rozhodně v silné konkurenci neztratili - Tobi si vyjel 28.místo, Ondra skončil 36. ( oba v kokurenci 43 lyžařů). No bereme to hlavně jako trénink na závod v Bílé, který se koná přesně za týden a ja současně vypsán jako Mistrovství Moravy v této disciplíně. 

(RANK)

Jako každý rok, tradičně těsně před Vánocemi, jsme se vydali do našeho milovaného Zauchensee. Letos nám počasí příli nepřálo, i tak se do náročných lyžařských podmínek vydal kompletní tým našich myšáků. Celkově jsme zde strávili 5 dní poctivého tréninku. Dvakrát jsme si postavili vlastní dlouhou a náročnou obřákovou trať, přímo na červeném úseku sjezdovky, kde závodí ty nejlepší lyžařky na světě každoročně ve světovém poháru. Děti si zvykaly na jízdu na prudším kopci než jsou normálně zvyklé, ještě k tomu v brankách, které jim tréňa postavil tak zákeřně, jako to dělává slavný Ante Kostelič :-)  Děti si mohly také navzájem porovnat formu v místních měřených tratích.

Za celé soustředění byl odveden velký progres v individuálních chybách ve volné jízdě, pilovali jsme poctivě jedno cvičení za druhým. Děti odvedly velký kus práce a věřím, že někteří svoji formu jistě prodají hned v prvních závodech na začátku závodní sezony. Dokonce se všichni poctivě každý den zúčastnili i odpoledního vyklusání a protahovaček. Poslední den nám konečně zasněžilo, a tak jsme si mohli postavit i krásného sněhuláka a zajezdit si dětmi velmi oblíbené freeridy :-) 

(DK)

 

Galerie neobsahuje žádné fotografie.

19.-22.12.2019

Rovnou ze soustředění v Zell am See jedeme na závody do Koutů. Nikdo z nás do poslední chvíle nevěřil, že se závody uskuteční - sněhové podmínky jsou opravdu špatné. O to více nás překvapil velmi slušně zasněžený svah, nicméně více než půlku jsme si vždy museli ke startu vyšlápnout :-(.  Z původního programu 2xslalom a 2xobřák nakonec zůstaly jen slalomy, ale klobouk dolů před organizátory, jak kvalitní svah se jim podařilo pro všechny závodníky připravit - prostě naprosto korektní podmínky pro všechny závodníky, bez ohledu na startovní číslo. Na startu se sešla téměř komlepní žákovská špička, která se dá přirpvnat k MČR. 

První den dojela Kačka na 30.místě, Ondra byl 33., Tobi 34. (kdy první kolo pokazil a v druhém zajel 14.čas). Druhý den Kačka i Ondra vypadli v 1. kole. Pochvalu zaslouží Tobiáš, který si v opravdu silné konkurenci vyjel 21.místo. No a protože víkendový program - kdy se měly jet dva obřáky - byl zrušen, tak spěcháme domů užít si klid vanočních svátků. Závody byly částečne hrazeny z dotace Jihomoravského kraje, za co děkujeme.

(RANK)

12-17.12.2019

Letos jsme výjimečně neabsolvovali se žákovskou skupinou tradiční soustředění v Zauchensee. Místo toho jsme vyzkoušeli tréninkové svahy Schmittenhohe poblíž Zell am See, aby žáci potrénovali na UKZ v Koutech, které se konaly ještě před Vánocemi.

Tři dny tréninku jsme absolvovali přímo na Schmittenhohe a dva dny na ledovci Kitzsteinhorn, kde jsme měli skvělé tréninkové podmínky. Děti potrénovaly slalom i obřák a doufáme, že se to projeví na jejích výsledcích v Koutech.

(BM)

Starší příspěvky:12345678910111213141516171819
LPV Pelhřimov přespolní běh
07.10.2023 / 07.10.2023
JMLP Kohoutovice suchy slalom
07.10.2023 / 07.10.2023
LPV Velmez suchý slalom
08.10.2023 / 08.10.2023
JMLP Kravi hora - organizujeme my!!!
14.10.2023 / 14.10.2023

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty, případně zde

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

31.3. na všechny produkty

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz