Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

(8.-9.2. 2020)

Myšácký oddíl se zúčastnil tento víkend předposledního závodu seriálu Poháru Orlických hor v Deštné. Vyrazili jsme z Brna už v sobotu brzo ráno a celý den jsme trénovali na černé závodní sjezdovce, aby si ji děti mohly patřičně "osahat".  V něděli ráno následoval samotný závod.

Dan Švarc v kategorii přípravka kluci obsadil ve znovu velmi nabité kokurenci 27.místo. V předžácích za nás bojovali Oli Polák a Kuba Svoboda. První jmenovaný se s náročně postavenou tratí popral nejlépe z našich a obsadil 12.místo, Kuba Svoboda měl velké odhodlání, ale před závodem taktéž lehké pochyby o svém výkonu na tak náročné trati, které ho pravděpodobně stály mnohem lepší umístění. I tak si dojel pro hezké 18.místo.

Všem klukům patří klobouk dolů a gratulace, tento závod pro ně jistě byl velká zkušenost.

(DK)

5.-8.2.2020

Na tento termín jsme s žákovkým týmem měli původně plánovaný trénink v Olešnici v Orlických horách. Vzhledem k nedostatku sněhu v této lokalitě jsme museli narychlo shánět jinou destinaci, kde nám umožní trénink v branách. To se nám povedlo v Petříkově, kde jsme měli po 3 dny ideální podmínky, za což vděčíme především majiteli svahu Robertu Kolářovi, kterému patří velké DÍKY. Počasí nám také přálo a tak věříme, že vynechaná výuka ve školách se vyplatila :-) a výsledky tvrdého a poctivého tréninku se projeví již v nejbližších závodech. 

(RANK)

(1.2. 2020)

Emička Lišková dala před závodem POH na Dolní Moravě přednost prestižnějšímu Madeja cupu, který se tentokrát konal v areálu Karlov pod Pradědem.

A opět Emička brala cenné body. V obou závodech skončila na 20.místě se ziskem 11 bodů a v průběžném hodnocení je na 34.místě s celkovými 25 body. Tak snad nám bude dělat pořád takovou radost jako doteď a v příštím roce zaútočí na nejvyšší příčky.

(DK)

(30.1.-2.2. 2020)

Oddíl myšáků se na pololetní soustředění vydal do našeho oblíbeného tréninkového střediska - Štědrákové lhoty. Toto soustředění jsme spojili s několika závody. 

Vše odstartoval čtvrteční tradiční závod Poháru Orlických hor v Čeňkovicích. Zde se v nabité konkurenci téměř 40 dívek, umístila v přípravce na skvělém 8.místě Barča Krsková.  Ve stejné kategorii se taktéž velmi dobrým výkonem uvedla Viktoria alias Fífa Weiszová, která obsadila 26.místo. Nutno podotknout, že Fífa má za sebou pouze pár závodních zkušeností z minulé a začátku této sezony. V klucích se v přípravce umístil na 29.místě Dan Švarc, který je v této kategorii letos mladším účastníkem a snaží se ze všech sil porážet starší soupeře. Kuba Svoboda. který je zase letos prvním rokem v předžácích, ubojoval v této kategorii 17.místo.

Pátek proběhl jako tréninkový den ve Štědrákově lhotě, kde jsme se prali s náročnými sněhovými podmínkami. V sobotu jsme přijeli na Dolní Moravu, kde jsme se opět zúčastnili prestižního POH. Zde jsme si vybrali docela smůlu, a to především v kategorii přípravka dívky, kde měla Barča Krsková problémy na trati a smolně minula poslední bránu. Fífa Weiszová zase udělala velikou chybu na rovince před cílem a skončila 29. Danda Švarc udělal podobnou chybu a skončil 26. Je to škoda, protože jízdy jinak vypadaly velice dobře. Předžáci si vedli o něco lépe a s většími zkušenostmi se poprali s tratí mnohem lépe. Oliver Polák skončil na 13. a Kuba Svoboda na 15.místě.

V neděli jsme zakončili závodní víkend v Hlinsku na poháru Vysočiny, kde jsme si trochu spravili chuť. Zde se k nám přidala i Emička Lišková, která obsadila 4.místo v kategorii myšaček a taktéž Elen Krsková, která brala 7.místo.  Barča i Dan skončili ve svých kategoriích na 5.místě a Kuba na 8. 

Všem dětem patří velká pochvala za zajeté výsledky.

(DK)

(31.1.-2.2.2020)

Tyto pololetky jsme porušili dlouholetou tradici a neabsolvovali soustředění v Štedrákové Lhotě (na rozdíl od oddílu našich myšáků,  kteří v tradici pokračují :-)). Ve čtvrtek po vysvědčení se žáci vydali směr Karlov pod Pradědem na závody ÚKZ, předpověď počasí byla špatná, ale nakonec počasí celkem vyšlo :).

V pátek jsme absolvovali dopolední trénink obřáku a slalomu a odpoledne se věnovali přípravě lyží. V sobotu se konal obřák a dopadl nad očekávání – Tobiáš i Ondra si vyjeli svoje zatím nejlepší body – Tobi 117 b.(13.místo) a Ondra 147 b.(18.místo). A aby toho nebylo dost, Tobiáš se umístil na hezkém 3.místě v Přeboru Jihomoravského kraje. Kačka bohužel závod nedokončila.

Jak závody pokračovaly? SUPER, v neděli byl na programu slalom. V tom si vyjela životní body Kačka – 109 b.(16.místo) a Tobiáš potvrdil ustálenou formu ve slalomu a potvrdil 136 bodů, které ve slalomu má, a zároveň se umístil na krásnem 8.místě ( z 33 závodníků). Ondra po vydařeném 1.kole druhé kolo nedokončil, což je škoda, protože závod měl dobře rozjetý. A HIGHLIGHT víkendu? Tobiáš se v těžké konkurenci stal přeborníkem Jihomoravského kraje ve slalomu, za což mu gratulujeme. Podrodbnejší výsledky ze závodů naleznete zde.

Teď pořádně potrénujeme a za dva týdny nás čeká Mistrovství Moravy žáků.

(BM)

26.1.2020

Tímto závodem začíná zimni část našeho domovského poháru - JMLP, a to ve středisku Kladky. Věříme, že děti z našeho oddílu navážou na své úspěchy z podzimní části poháru. 

A daří se nám to - z 12 kategorií vyhrál náš oddíl rovnou polovinu (Emička Lišková, Bára Krsková, Oli Polák, Kačka Coufalová, Tobiáš Keznikl a Bára Míková). K tomu berme dvě stříbra (Ondra Polák a Val Steinhauserová)  a jeden bronz (Dominik Keznikl). Třetí místo uniklo o pověstný vlásek 0,04 vteřiny Danečkovi Švarcovi. Smolařem závodu je Kuba Svoboda - jeho jízda skončila velkými kotrmelci :-(. 

Tento pohár bude pokračovat 23.2., tedy po návrtau z jarních prázdnin, a to v Němčičkách. 

(RANK)

 

25.1.2020

Tento víkend máme dohromady tři závody, z toho dva v jeden den v Karlově pod Pradědem. Ráno začínáme žákovským ÚKZ, po skončení tohoto závodu je vypsán veřejný závod v rámci Lyžařského poháru Vysočiny, kterého se účastní i náš oddíl myšáků a PaP. 

Ráno nás vítá tvrdá, ale naprosto parádní pista, na které se dá odjet férový závod i s vysokým startovním číslem. O trati máme navíc informace, neboť předjízdu jezdí naše juniorka Valentina. Tak pojďme toho využít :-).

Parádní závod se podařil Tobiášovi - zejména druhé kolo, které ho katapultovalo z 9.místa až těsně pod bednu na 4.místo!!! V silné konkurenci výborný výsledek. Už tolik se nedařilo Kačce (13.misto), ani Ondrovi ( 17.), ale jisté náznaky zlepšení po kvalitním tréninku v Zauchensee v tomto týdnu byly vidět. 

Po polévce v místní restauraci jdeme na druhý závod. Super výsledek zajela naše nejmladši závodnice Emička Lišková, která se "velkého" kopce vůbec nelekla a vyhrála nejmladší kategorii - myšáci holky. Ještě jedno vítězstvi si vezeme domů - v kategorii ženy open vyhrála Valentina, která si zřejmě několika předjízdami v dopoledním ÚKZ " osehala" kopec :-). Na druhém místě ve své kategorii skončil Tobiáš, který takto završil svůj mimořádně úspěšný den :-). A jak dopadli další naši závodníci? Bára Krsková po nemoci zajela 4.místo, Daník Šarc skončil na vyhlašovaném 6.místě. Oli Polák byl 7., Kuba Svoboda 9, Kačce těsmě unikla medaile, kdy skončila na 4.místě a Ondra Polák bere 8.místo. 

Za zmínku stojí ještě závodnický comeback trenéra Dominika, který v v nejpočetněji obsazené kategorii open muži obsadil 7.místo.Tak hurá domů a zítra náš čeká Jihomoravský pohár v Kladkách.

(RANK)

 

20.-23.1.2020

Jelikož sněhové podmínky v ČR mají k ideálu daleko a tedy sehnat tréninkový svaz je téměř nemožné, rozhodli jsme se na pár dnů zajet s žákovským oddílem do našeho oblíbeného střediska Zauchensee. Podmínky byly perfektní - tvrdá pista až do odpoledne, teploty lehce nad nulou a azurové nebe. Kvalitně jsme potrénoali zejména v branách, ale vyšel čas i na volné jízdy.

(RANK)

(18.1. 2020)

Nejmladší závodnice v oddílu Emička Lišková se odhodlala zajet si pretižní závody Madeja cupu v Koutech. Tradičně se v jednom dni odjely hned dva jednokolové závody. V obou získala Emička své první body, i když je teprve ročník 2012, který v přípravce ještě oficiálně není zařazen!

V prvním závodě dojela z 36 závodnic na 30.místě, tedy získala 1 bod. V druhém už si zase o jedno místo i bod polepšila a skončila 29. se ziskem 2 bodů do poháru. 

Velká gratulace Emičko!

(DK)

17. - 19.1.2020

Po roce tu máme opět závody v Albrechticích. Páteční slalom moc nevyšel, slalomářka ze mě asi nebude. 

Sobotní GS se mi taky moc nepovedl, dojela jsem do 5. brány a terén mě zradil. Lyže odletěly a já s nimi. Skončila jsem prvním kolem.

Nedělní GS jsem sice dokončila, ale žádná sláva to nebyla. Musím více trénovat. Hurá do Rakouska na tréninkový kemp, který nás v následujících dnech čeká! (ale o tom až později)

ALBRECHTICE NIKDY VÍCE, RADŠI KULKU DO PALICE.

(VS)

Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty, případně zde

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

31.3. na všechny produkty

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz