Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:12345678910111213141516

21.10.2017

Další, v pořadí již třetí a pro tuto sezónu poslední, přípravný závod - suchý slalom - pořádaný v rámci JMLP se uskutečnil v Předklášteří. Pro náš klub znamenal opět medailové žně :-), tentokrát hlavně zásluhou oddílu žáků a juniorů. Mezi myšačkama si další vitězství připsala Vili Hrdová - ta je letos v přípravných závodech neporazitelná, všude kde startovala vyhrála, jen aby ji forma vydržela i v závodech na sněhu. Další vítězové ve svých kategoriích jsou Kačka Coufalová (mladší žačky), David Hrbáč (starší žáci ) který zaběhl absolutně nejrychlejší čas celěho dne a Dominik Keznikl (open muži). Všem velká gratulace. 

Na druhých místech se umístili bratři Zítkové (Kuba ve starších žácích a Peťa v open muži), bronzové medaile brali Alberto Bednář (připravka kluci), Tobiáš Keznikl (mladší žáci) a Valentina Steinhauserová (starši žačky). Tyto i další umístění můžete shlédnout zde.

Tímto závodem tedy končí podzimní část soutěže a již nyní se nemůžeme dočkat až začnou závody na sněhu. Thanks God - Summer is over :-) :-) :-)

(RANK)

V termínu 14.-18.10. se žákovský oddíl a nejstarší z skupiny myšáků zúčastnili soustředění na rakouském ledovci Stubai. Počasí nám vyšlo na jedničku a podmínky na lyžování byly skvělé- teploty nad nulou, sluníčko a tvrdé pisty J

Většina dětí měla nové delší lyže, na kterých stály poprvé, avšak bez problémů si na ně po pár jízdách zvykly. Se staršími jsme potrénovali zejména volné jízdy na obřačkách, ale pro zpestření jsme využili i slalomové lyže.

Po celodenním lyžování trénink pokračoval během, strečinkem, videorozborem a samozřejmě přípravou lyží- mazáním, tedy děti měly full program a tak občas musely plnit své školní povinnosti i pozdě večer v posteli.

Mladší část oddílu s trenérem Šímou pilovala carvingové oblouky na modrých sjezdovkách a celodenní pobyt na sněhu jim nestačil a tak si odpoledne vždy ještě zaběhaly v příjemném podzimním počasí. Toto soustředění bylo částečně financováno z dotace poskytnuté MŠMT, za co děkujeme.

I přes občasné „brblání“, všechny děti makaly a bylo vidět, že se za ty čtyři dny zlepšily. Doufáme, že jim forma vydrží i do dalšího soustředění, které bude v listopadu na Kaprunu.

14.10.2017

Máme za sebou další závod JMLP, a to v přespolním běhu, který pořádal náš klub v Brně, v parku na Kraví Hoře. Organizátorství tohoto závodu na nás "padlo" na poslední chvíli, přesto jsme závod díky obětavým rodičům kteří tvoří již zkušený tým zvládli v rekordně krátkém čase a nebojím se říct na jedničku :-). Za to patří všem co pomáhali obrovké DÍKY.

Taktéž se nám závod podařil výborně i co do sportovních výkonů a výsledků. Z 12ti vypsaných kategorií jsme vyhráli celou polovinu! Výkon dne a velkou pochvalu si tentokráte zaslouží Tobiáš Keznikl a Kačka Coufalová, kteří suverenně dominovali v kategoriích mladšich  žáků/žaček. Parádní výkon a vítězství si ze závodu trochu již tradičně odnesla Tonička Pantůčková a Violka Hrdová.

Kompletní přehled našich závodníků, kteří se umístili na stupních vítězů:

1.místo - Violka Hrdová, Tonička Pantůčková, Katka Coufalová, Tobiáš Keznikl, Valentina Steinhauserová, Barbara Míková

2.místo - Ema Rosi, Bertík Bednář, Dominik Keznikl

3.místo - Cilka Pupišíková

VŠEM VELKÁ GRATULACE

Celkové výsledky závodu si můžete prohlédnout zde.

(RANK)

8.10.2017

V neděli 8.10.2017 jsme se zúčastnili posledního přípravného závodu na Vysočine - suchého slalomu ve Velkém Meziřičí, kde se nám podařil opravdu parádní výsledek- z 12 kategorií se nám jich podařilo 5 vyhrát.

Mezi myšačkama pokračovala v závodění Lara a super víkendovou formou potvrdila Violka, když obsadila 1.místo. Na stejném míste se umístnil i Mates Přibyl, takže gratulace oběma. Další první místa jsme obsadili až v nejstarších kategoriích - Jakub Zítka vyhrál kategorii st. žáci, zatím co jeho bratr, Petr Zítka, vyhral kategorii dospělých, open ženy vyhrála Bára.

Další pódiová umístění získali Berťas (2.místo), Kuba Toman (2.místo), kterého chválime za tento závod, a Dominik (2.místo).

Další závody v rámci LPV absolvujeme až na sněhu, takže věříme, že všichni si „vyběhali“ dobré body, na které navážou v zimě. 

Podrobnější výsledky zde.

(BM)

Pohár Orlických hor (POH)

Termín Místo
7.1.2018 Červená Voda
13.1.2018 České Petrovice
1.2.2018 Čenkovice (večerní závod)
4.2.2018 Dolní Morava
11.2.2018 Deštné v O.h.
18.3.2018 Říčky v O.h.

Jihomoravský lyžařský pohár (JmLP) 

Termín Místo
27.1.2018 Olešnice na Moravě
28.1.2018 Nemčičky (pravděpodobně)
25.2.2018 Hlinsko
2.3.2018 Nové Město na Moravě
3.3.2018 Velké Meziříčí

Lyžařský pohár Vysočiny (LPV)

Termín Místo
11.2.2018 Karlov
16.2.2018 Šacberk
18.2.2018 Hlinsko
4.3.2018 finále- Velké Meziříčí ????
   

7.10.2017

Dnešní den se termínově potkaly dva závody, které jsou zařazeny dvou JMLP a LPV - tedy pohárů, kterých se jako klub pravidelně účastníme. Větsina členů dala přednost účasti na "jihomoraváku", kde se dnes konal závod v suchém slalomu. Největší úspěch je kompletní pódiové umístění v kategorii myšáci-holky. První vítězství v kariéře vybojovala Cilka Pupišíková, na druhém místě se umístila Larinka Bednářová a třetí skončila Emička Lišková - skvělý úspěch holky, velká gratulace!!! V kategorii starší žáci vyhrál Kuba Zítka, těsně za ním na druhém místě skončil David Hrbáč, a to i přes pád těsně před cílem, jinak by jistě útočil na nejlepší čas dne. V kategorii mladší žáci vybojoval bronz Tobiáš Keznikl. I těmto medailistům gratulujeme:-). Další výsledky nelaznete zde.

Druhá část výpravy jela do Pelhřimova, kde se zůčastnila závodu v přespolním běhu, který je zařazen do Lyžařského poháru Vysočiny. Ze čtyř našich závodníků skončili tři na bedně!!! Závod myšáků vyhrála Violka Hrdová, závod žen Bára Míková a v kategorii juniorů skončil na druhém místě Dominik Keznikl - skvělý výsledek, všem díky za reprezentaci oddílu. Kompletní výsledky tady.

Zítra fičíme do VelMezu, kde pokračuje dalším dílem LPV, tak snad budou medailové žně pokračovat:-)

(RANK)

17.9.2017

Po týdnu jedeme opět závodit na Pohár Vysočiny - tentokrát nás čeká delší cesta (Hlinsko je více jak 100km od Brna, ale závodíme tu rádi, také díky skvělé organizaci místního lyžařského oddílu) a také suchý slalom, který se tu již tradičně běhá do kopce. A to máme ze soustředění natrénováno a tak by nám tento "obrácený sucháč" mohl vyhovovat. A výsledky se skutečně dostavily - v 9 kategoriích, které jsme obsadili, se nám podařilo v 5 zvítězit!!! a přidali jsme další 4 pódiová umístění. Naše ambice opět posilují také letní posily - bratři Zítkovi (kteří u nás pro letošek hostují) a Kačka Coufalová, která přestoupila z Bystrce.

Naši závodníci na bedně:

1.místo - Tonička Pantůčková, Kačka Coufalová, Kuba Zítka, Petr Zítka, Bára Míková

2.místo - Vili Hrdová, Máťa Přibyl

3.místo - Áďa Přibylová, Dominik Keznikl

Kompletní výsledky naleznete zde

(RANK)

 

 

9.9.2017

Tak v v sobotu začal další ročník Lyžařského poháru Vysočiny a to rovnou dvěma závodama v Kožichovicích u Třebíče. Dopolední přespolní běh, který se již tradičně konal jako memoriál místního rodáka Matyase Zdarského, prověřil účastníky jak jsou na tom vytrvalostně, zatímco odpoledni "suchý slalom" byl zkouškou sprintu a obratnosti mezi bránami. 

V přespoláku byla těžká konkurence v podobě atletických oddílů z Vysočiny. Tak jedno druhé místo (Klára Pekárková v juniorkách) a tři třetí místa ( Tonička Pantůčková, Kačka Coufalová a Valentina Steinhauserová) bylo naším maximem. Zato v sucháči se našim závodníkům dařilo lépe a vyhrali jsme 4 kategorie z 12 vypsaných ( Berťas Bednář,  Kačka Coufalová, Kuba Zítka a Petr Zítka). Zvláštní pochvalu zaslouží nejmladši závodnice z našeho oddílu, čerstvě 5-ti letá Emička Lišková, která běžela svůj první sucháč - navíc bez vodiče - a proběhla jej bez jediné chyby a skončila na 6.místě.

ostatní výsledky najdete jako obvykle v sekci výsledky :-)

RANK

 

28.8.-2.9.2017

Po pár letech, kdy jsme soustředění dělali formou příměstských kempů, se nám konečně podařilo zorganizovat soustředění se vším všudy v rekreačním zařízení Zubří na Vysočine. Zúčastnilo se ho více než 25 dětí a spolu s trenéry Romanem, Bárou, Šimonem a Tadeášem to všichni úspěšně zvládli.

V pondělí  jsme zahájili  soustředění  všeobecnou přípravou a myšáci si vyzkoušeli jak  jim to jde na kole. V úterý jsme potrénovali suchý slalom  a trochu si zaběhali. Třetí den se myšáci vydali na celodenní výlet na kole, zatím co žáci potrénovali suchý slalom a cyklistiku.

Čtvrtek byl poslední hezký den a tak jsme ho využili na inline trénink ve Vysočina aréne u Nového Města na Moravě a samozřejmě na posilování a běhání. Na závěr  soustředění jsme dětem zorganizovali letní oddílový přebor v duatlonu (místo plánovaného triatlonu, což nám znemožnilo chladné počasí), kde si děti navzájem porovnaly svoje atletické a cyklistické kvality.

Doufáme, že se soustředění dětem líbilo, kvalitně potrénovaly a že v přípravě budou i nadále pokračovat, aby byly připraveny na podzimní závody v běhu a suchém slalomu.

Výsledky duatlonu naleznete v sekci výsledky.

BM

 

Spolu s koncem školního roku skončily i poslední tréninky a děti si začaly užívat letní prázdniny 

Sezóna přinesla mnoho vítězství a umístění na bedně v “jihomoraváku” a na “vysočine” jakož i kvalitní výsledky na vyšších závodech. Děti se poctivě připravovaly v průběhu celé sezóny a doufáme, že na lyžováni nezapomenou ani o prázdninách a budou pilně trénovat. Poslední prázdninový týden (28.8.-2.9.) se uskuteční letní soustředění v rekreačním středisku Zubří. Bližší informace pošleme rodičům cca v půlce srpna. Čtvrteční a nedělní tréninky pak začnou od 7.9.

 Všem dětem a rodičům přejeme hezké léto.

Starší příspěvky:12345678910111213141516
trénink myšáci neděle
25.04.2021 / 25.04.2021

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty, případně zde

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

31.3. na všechny produkty

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz