Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:12345678910111213141516

18.2.2018

Další den, další závod - tento víkend máme napilno :-), a takto to bude ještě několik dalších víkendů. Dnes se velká část lyžařů z našeho klubu účastní závodu pořádaného v Hlinsku a zařazeného do LPV. Místní kopec je, alespoň dle mého názoru, nejlepším kopcem na kterém jsou závody tohoto poháru organizovány. Také dnešní medailová bilance je super 4-1--3  je bezva :-). Dnešní den zaslouží pochvalu hlavně Kuba Toman a David Muzikář, kteří zajeli na výbornou. Také Berťas Bednář mile překvapil a bojuje o celkové umístění v pohárové soutěži. Mezi myšákama získává opět medaili benjamínek klubu Mates Přibyl. Tak přes týden opět potrénujeme, ať jsme na další víkend opět připraveni.  Výsledky závodu zde.

(RANK)

17.2.2018

Je tu další závod našeho domovksého poháru,  tentokrát v "moravském Kitzbuehelu" v Němčičkách. Náš klub je početně zastoupen - startuje 29 lyžařů. Místní organizátoři udělali velkou práci, aby se tento závod v nejníže položeném lyžařském středisku vůbec mohl uspořádat. Naše medailová bilance je 6-5-4, tedy vyhrali jsme polovinu vypsaných kategorií a získali 15 z 36 rozdělovaných medailí. Zlato si z Němčiček pdvážejí Tonička Pantůčková, Kuba Toman, Tobiáš Keznikl, Valentina Steinhauserová, Barbara Míková a Petr Zítka. Velkou pochvalu zaslouží také další medailisti, ale mezi nimi vyniká výkon Elenky Sobotkové, která si vyjela svoji první velkou medaili. No neusnout na vavřínech - zítra jedeme závodit do Hlinska. Výsledky závodu zde.

(RANK)

16.2.2018

Tak nám začíná jeden ze závodních supervíkendů - členové našeho klubu se zůčastní ve třech dnech 8 závodů. Začínáme s početnou skupinou závodníků (21 lyžařů z našeho klubu) nedaleko Jihlavy na Šacberku, kde je pořádán jeden ze závodů seriálu LPV. A pokračujeme v supervýsledcích - z 36 medailistů napřič všemi kategoriemi máme celou čtvrtinu - tedy domů si vezeme 8 "placek". Zlato vybojovali Mates Přibyl a Bára Míková, stříbro mají Tobiáš Keznikl a Val Steinhauserová, bronzoví jsou Vili Hrdová, Tonička Pantůčková, Oli Polák a Kuba Toman. Gratulujeme :-)

Zítra nám závody pokračují v Němčičkách, kde jsou pořádány závody v rámci JMLP. Tak rychle domů, připravit lyže a rychle spát - ať jsme zítra fit.

Výsledky zde.

10.-11.2.2018

Po kvalitním soustředění o jarních prázdninách v Rakousku žáci jeli předvést co natrénovali. V sobotu se v Karlově v areálu Klobouk konal obří slalom UKZ a potom následoval závod LPV. UKZ se zúčastnili David Hrbáč, kterému se závod podařilo vyhrát, takže velká gratulace k prvnímu vítězství na velkém závodě, dále Kuba Zítka, který vedl po prvním kole, ale po chybě v druhém kole skončil na hezkém 3.místě, a v neposlední řadě Kačka Coufalová, která na svém prvním větším závodě skončila na slušném 9.místě a vyjela si 129 bodů.

V odpoledním LPV se k nám přidali další závodníci, Emička Lišková, Klárka Pekárková a Petr Zítka. Emička obsadila 4.místo a všichni ostatní se umístili na bedně - 3x 1.místo, 1x 2.místo a 1x 3.místo, co je super výsledek :). Podrobnější výsledky tady.

Nedělní slalom na černé zledovatělé sjezdovce byl mnohem náročnější a hodně závodníku závod nedokončilo. Kubovi se dařilo víc než v sobotu - vyhrál a zároveň vyhrál i Pohár Jaroslava Drápely za součet výsledků za celý víkend. Tobiáš obsadil hezké 6.místo v mladších žácích, kačka 13.místo a David Muzikář 9.místo ve starších žácích. David H. a Ondra bohužel nedokončili. Všechny výsledky UKZ naleznete zde.

V mezidobí v Orlických horách závodila rodina Tomanů. Mates po letech fandění absolvoval svůj první závod POH a skončil na 16.místě, nejlépe z ročníku 2010. Kuba zajel super 9.místo z 33 závodníků - více z výsledků tady. Další víkend nás čekají další závody, tak snad navážeme na tyto super výsledky.

(BM)

4.-10.2. 2018

Družstvo myšáků se o jarních prázdinách vydalo trénovat do Itálie, konktrétně středisko Sella Nevea ležící pod vrcholem Canin (2587 m). Tréninkové podmínky byly úžasné, první den děti projezdily celý místní areál červených, krásně členitých tratí. Na jedné z nich se jezdí i závody Evropského poháru v rychlotních disciplínách. Další den jsme se kvůli silnému větru musely přesunout o pár výškových metrů níže do lyžařského střediska Tarvisio. Naštěstí, další dny už byly opět krásné a my jsme se tak mohli podívat i na slovinskou stranu střediska - Bovec. Děti si zde užily především nácvik volných jízd v hlubokém sněhu (napadlo hodně) a všudepřítomných skokánků. Druhou polovinu týdne jsme se věnovali trénování v brankách. Místní italský trenér Ivano Sabidussi nám zamluvil tréninkový svah a po té co viděl jak to umí brňáci, nás pozval na trénink s jeho týmem. Takovou šanci jsme nemohli odmítnout! Trénink byl v Tarvisiu a podmínky pro děti téměř "svěťákové". Uzavřený svah i vlek pouze pro nás a Ivanuv tým, ochranné sítě a čtyři italští trenéři + náš Šimon. Na tvrdé a velmi dlouhé trati (45 s!!) děti s místními držely krok a ukázaly, že i když nemáme velké hory, lyžovat umíme a to dobře! Velký dík patří také Nině Hrdové, která pomáhala se všemi tréninky. 

(HEROSHIMA)

4.-8.2.2018

Letošní brněnské jarní prázdniny připadají na první únorový týden - což je na jednu stranu nevýhoda, protože je velmi těžké najít vhodnou lokalitu kde by na část týdne bylo volné ubytování, na druhou výhoda - ještě většina závodů je před námi a tak můžeme na ně pořádně potrénovat. Nakonec naše volba padla na lokalitu St. Johann im Pongau, kde v rámci Skiamade platí naše roční permice a hotel Hahnbaum, který se nachází v nadmořské výšce cca 1500 m.n.m, nabízí nejen nádherný výhled na toto okresní město, ale i ubytování přímo na sjezdovce, Místní lyžařský areál nám vychází vstříc v rámci rezervací pist a tak máme ideální tréninkové podmínky. Pobyt jsme si doplnili též "sáňkařským zážitkem" na trati, která začíná přímo u našeho ubytování a měří více než 3,5 km. 

(RANK)

4.2.2018

V den odjezdu na treninkové soustředění na jarni prazdniny je na programu další závod  Poharu Orlických hor - tentokrát na super sjezdovce na "de em ku". Váháme zda před odjezdem do St. Johanu si máme  "odskočit" ještě dalších vice nez 250 km druhým směrem, ale nakonec touha závodit vítězí. Závodu se účastní jen 4 žáci, ale zajíždí super - vezeme do Brna 2 vítězství v nejstarších kategoriích, mezi klukama vítězí David Hrbáč a mezi holkama Val Steinhauserová - velká gratulace!!! No a v Brně se jen převlečeme, sbalíme pár zavazadel a hurá dalších 500 km do Skiamadé. Ráno jsme vstávali v 6 hod., do postele jsme se dostali po 1 hodině - no prostě OTROCI LYŽOVÁNÍ :-)

Výsledky závodu tady.

(RANK)

3.-4.2.2018

Povzbuzen výsledky z Olympiády dětí a mládeže se Jakub Zítka rozhodl zkusit své štěstí na "republikové úrovni" na závodech RKZ, které se konají v Peci. Rodinný minitým Kuba, jeho máma (velmi dobrý servisák) a bratr Petr (kustod :-)) reprezentují náš oddíl skvěle. Už v sobotním slalomu si Kuba zajel výborné 11.místo mezi staršími žáky a super body, ale tento výsledek ještě vylepšuje v neděli v obřáku fantastickým 5.místem a body 27,44!!! Obrovská gratulace Kubo.

Výsledky zde.

(RANK)

 

28.-31.1.2018

Po několika dlouhých letech od žákovské kariéry Terky Zahálkové je náš skiklub zastoupen na ZODM. V tříčlenných týmech v kategorii starších žáků odjíždí v neděli na zahajovací ceremoniál v barvách Jihomoravského kraje David Hrbáč a ve stejných barvách (alespoň podle olympijského oblečení) Jakub Zítka za Kraj Vysočina. Zahájení olympiády probíhá jak na „opravdové olympiádě“, nechybí olympijský oheň ani Ondřej Bank v roli jednoho z vlajkonošů. Super atmosféra...

V pondělí jedou kluci první olympijský závod – obří slalom, a zajedou v  konkurenci těch nejlepších výborně, Kuba 8. místo a David 12. Druhý den je vyřazovací závod, sjezdovka se po nočním dešti a ranním mrazu změnila v ledovou plochu. David nesvěřil své slalomky profi servisnímu týmu a hrany ho zradí hned ve 3. bráně. Kuba skvělé 4. místo! 3. den slalom, ledová sjezdovka stihla rozmrznout a opět zmrznout, kluci bojují s těžce ovladatelnými lyžemi, David vypadavá a Kuba vítězí nad těžkým terénem a dojíždí na 11. místě.  Olympijskou medaili sice kluci nedovezli, ale vyjeli body pro celkové umístění krajů – JM kraj 7. místo, Vysočina 3. místo – velkou zásluhou Kuby. Výsledky naleznete zde. A hlavně tady platilo „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“ Protože za ten skvělý zážitek veškerá předchozí námaha stála.   

(MK)

27.1.2018

Konečně tu máme v letošní zimě závod, kterého se mohou účastnit všichni členové našeho klubu. Do závodu jsme přihlásili rekordních 32 závodníků, někteří se následně z různých důvodu omluvili, ale i tak 28 startujících je pořádné číslo. V Olešnici nás čeká dobře připravená trať a kolem 200 startujících - takže jedeme jen jedno kolo. Nicméně pro náš klub se závod povedl výborně - z dvanácti kategorií jsme 5 vyhráli. Zejména v staršich kategoriích jsme vyhráli skoro vše co se dalo - Kuba Toman (předžáci), Tobiáš Keznikl (mladší žáci), Kuba Zítka (starší žáci), Bára Míková (open-ženy) a Petr Zítka (open-muži) zaslouží coby vítězové velkou pochvalu. Bednu vybojobali ještě Mates Přibyl (3.místo myšáci), Tonička Pantůčková (3.místo přípravka holky), Venca Pantůček (3.místo předžáci kluci) a Val Steinhauserová (2.místo starší žačky). Perfektní výkon předvedli také v silně obsazených kategoriích přípravek Áďa Přibylová (5.) a Emicka Rosi (8.) mezi holkama a Oli Polák (6.) a Bertík Bednář (7.) mezi klukama. Tak snad se nám i v dalších závodech povede tyto super výsledky zopakovat. 

Kompletní výsledky můžete najít zde.

(RANK)

 

Starší příspěvky:12345678910111213141516
trénink myšáci neděle
25.04.2021 / 25.04.2021

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty, případně zde

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

31.3. na všechny produkty

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz