Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:123456789101112

18-22.12.2018

Již poněkolikáté jsme si zpříjemnili předvánoční atmosféru soustředěním v Zauchensee, kde už začala skutečná zima. Letos jsme trefili zrovna termín, kdy se v Zauchensee nacházela i světová, resp. evropská sjezdová špička a konaly se tu závody Evropského poháru ve sjezdu a SG. Bylo super vidět jak jezdí a jak se připravují ti nejlepší, na druhou stranou nám to bohužel znemožnilo trénovat v branách a tak jsme trénovali volné jízdy a vylepšovali techniku – lyžařských cviků nikdy není dost a vždy je co zlepšovat :).

Žákovský oddíl využil volných svahů též k nácviku SG, když počátkem ledna jsou vypsané na tuto disciplínu UKZety. No a značný pokrok žáci udělali ve slalomové technice. Také starší myšáci se chystali pod vedením Dominika a Petra na blížící se závody a procvičovali obřákové oblouky a ti nejmenší, kteří trénovali s Tomášem, se nám parádně rozjezdili :-).

Tak rychle domů oslavit Vánoce a Silvestra, další soustředění se nám blíží - no a kde jinde než opět v naší druhé domovině - Zauchensee :-).

(BM+RANK)

16.-17.12.2018

Tak nám začíná nová závodní sezóna - a hned závody UKZ, které se jedou v Koutech. Nemáme sice ještě pořádně natrénováno, zejména ve slalomu, ale jedeme zkusit štěstí a "udělat" si nějaké body do letošní sezóny. Rozhodli jsme se, i s ohledem na odjezd na soustředění do Zauchensee, že si zajedeme jeden slalom a jeden obřák. Na start se postavili Kačka Coufalová, Kuba Toman (pro toho jsou tyto závody premiérou na UKZ a tak si přidal i jeden slalom navíc), Ondra Polák a Tobiáš Keznikl. Je tu velká konkurence, vzhledem ke skutečnosti, že před Vánocemi se jedou jen tyto "ukázety", tak krom pár jedinců je tu téměř celá žákovská špička.

Sobotní slalom, který jel jen Kuba, pro něj končí už v prvním kole. Nevadí - okusil atmosféru "velkého závodu" a v neděli má šanci na reparát. V nedělním slalomu již startujeme v kompletním složení. Výsledkově sice nic moc, ale vzhledem ke skutečnosti že ve slalomových tyčích máme letos dva tréninky tak se za své výsledky nemusíme stydět - a co navíc - všichni naši závodníci slalom dokončili  :-) Nejlépe zajela asi Kačka - 23.místo. Výsledky závodu zde.

V neděli je na programu obřák, který máme přece jen trochu více natrénovaný - no a je to vidět i ve výsledkové listině. Velkou pochvalu si zaslouží Kačka, která ji vyjela velmi slušné obřákové body (za 28.místo bere 107,57 b.). Taky Tobi zajel slušný výsledek - 26. místo (184,42 b.) Ondra s Kubou taky závod dokončili a udělali si slušný bodový základ do letošní sezóny. Výsledky závodu tady. Tak hurá trénovat do Zauchensee.

(RANK)

24-28.11.2018         

Druhé soustředění se uskutečnilo již tradičně na konci listopadu na rakouském ledovci Kaprun. Ubytováni jsme měli jako vždy v českém hotelu St. Florian. Letos byl trénink v branách zajímavější v tom, že jsme trénovali spolu s jiným brněnským oddílem –Freeski, resp. Ski klub Olešnice, takže děti se mohly navzájem porovnat a zjistit jak jsou na tom J

Jak to na konci listopadu bývá, tak teploty se pohybovali mezi -10 a – 20, ale ani to nám nebránilo pořádně potrénovat jízdy na volno a v branách. Dva dny jsme trénovali v branách obřák a poslední den jsme věnovali slalomu. Soustředění se zúčastnilo víc než 25 členů oddílu, co je slušná účast.

Tato akce byla financována za pomoci dotací, které náš oddíl dostal od Města Brna, za co děkujeme. Další tradiční akce, které se náš oddíl zúčastní je předvánoční Zauchensee.

(BM)

3-7.11.2018

Místo původního termínu se nám podařilo jet poprvé na sníh až začátkem listopadu. Pro nejlepší sněhové podmínky jsme zvolili jako destinaci Hintertux.

Soustředění se zúčastnily všichni žáci a starší část myšáků, dohromady téměř 20 dětí.

Počasí nám bohužel nepřálo část pobytu - občas zafoukalo tak, že ty nejmenší téměř odfouklo, ale i tak jsme potrénovali v rámci možností nejlíp jak to šloJ Vzhledem k tomu, že děti stály letos poprvé na lyžích, tak jsme jezdili na volno (mimo bran) a soustředili se zejména odstraňování chyb ve volné jízdě.

Po každodenním lyžování se děti šly proběhnout, následovala příprava lyží, video-rozbor a učení, takže full program.

Věříme, že děti začaly kvalitně zimní přípravu, na kterou navážou na dalším soustředění koncem listopadu na Kaprunu.

(BM)

(20.10.2018)

V sobotu jsme uspořádali již druhý ročník přespolního běhu na Kraví hoře. Organizaci závodu jsme dle mého názoru zvládli na jedničku :) a věřím, že všem zúčastněným se závod líbil. Zároveň se chci poděkovat všem rodičům za pomoc při organizaci.

Na domácím závode reprezentovalo náš oddíl téměř 30 závodníků, co je zatím asi náš rekord. Nejúspěšnější kategorie byla pravděpodobně přípravka – holky, kde jsme obsadili hned prvních 5 míst- 1. Tonička, 2. Ema Rosi, 3. Áďa, 4. Bára a 5. Vili- super výkon holky.

Další umístění v TOP 3:

1. místo - Vašík a Kačka

2. místo – Mates P., Berťas, Elen Krsková

3. místo – Emička L., Kuba T., Tobi a Matouš

Jen škoda, že domácím závodě neměl kdo hájit klubové barvy v nejstarší kategorii – OPEN, kde většinou „bereme“ taky stupně vítězů. Kompletní výsledky naleznete zde

Tento závod ukončil podzimní přípravu a můžeme vyrazit za sněhem a tréninkem na lyžích. První soustředění se bude konat 3.-7.11. v Rakousku. Tréninky ve čtvrtek a neděli budou nadále pokračovat na VUT nebo v tělocvičně v Řečkovicích.

(BM)

13.10.2018

V sobotu jsme se zúčastnili druhého podzimního závodu v rámci Jihomoravského lyžařského poháru, a to již tradičně v Předklášteří. Náš oddíl reprezentovalo 20 závodníků a jako vždy jsme obsadili nějaké ty „bedny“ :).

V kategorii myšáci se na hezkém 3.místě umístila Ema Lišková, v kategorii přípravka a předžáci jsme měli stupně vítězů hned čtyřikrát - 1.místo Tonička a Berťas a 2.místo Ema Rosi a Václav.

V žácích jsme se opět nenechali zahanbit, když Kačka vyhrála, Ondra byl 2. a Kuba Toman 3. V kategorii OPEN se na 2.místech umístili Dominik a Val. Podrobnejší výsledky naleznete zde.

Příští týden zakončíme podzimní závody našim přespolním během na Kraví hoře, kde doufáme, že potvrdíme hezká umístění z ostatních závodů.

(BM)

7.10.2018

Po včerejším závodě JMLP zajíždíme tentokrát k "sousedům" na Vysočinu, kde ve Velkém Meziříčí pořádá místní oddíl tradiční suchý slalom zařazený do LPV. Po včerejším úspěšném závodu se děti chtějí prosadit i ve větší konkurenci, kterou tento závod nabízí. A daří se to skvěle - 15 startujicich z naseho oddilu si odvazi 10 medaili a s bilanci 5-1-4  jsme nejuspesnejsi klub!!! To jsme ještě pár našich "es" nedovezli, deti zaslouzi velkou pochvalu. Jelikož se jedná o poslední přípravný závod LPV loučíme se s kamarády z Vysočiny na pár měsíců a už se těšíme na únor, kdy se potkáme  na (snad)zasněžených kopcích.

Výsledky zavodu zde.

(RANK)

6.10.2018

Tento víkend pokračujeme dalšími ze série našich pohárových závodů. V sobotu je na programu suchý slalom v rámci JMLP, pořádaný v Kohoutovicích zdejším domácím oddílem FreeskiAcademy Brno.

Náš oddíl měl opět početné zastoupení na bedně, obzvláště mladší kategorie ukázaly svoji skvělou formu a dominanci v této soutěži. Celkově se od nás na start postavilo 18 závodníků. Pochvalu dne si vynikajícím časem v nabité konkurenci kategorie přípravka kluci vysloužil Berťa Bednář, který si suverénně doběhl pro první místo. Další umístění na nejvyšším stupínku obsadili: Áďa Přibylová v kategorii přípravka dívky a Valentina Steinhauserová v open ženy. Na druhém místě skončili Ema Lišková, Mates Přibyl a Tobiáš Keznikl a bronz brali Terka Vřešťálová a Dominik Keznikl. Všem patří velká pochvala. Podrobnější výsledky naleznete zde.

(DK)

8.9.2018

V sobotu jsme zahájili podzimní závodní sezónu Lyžařským pohárem Vysočiny hned dvěma závody- Během Matyáše Žďárského a suchým slalomem v Kožichovicích. Náš oddíl reprezentovalo 20 členů. V obou závodech děti ukázaly, že na soustředění makaly a vyplatilo se :).

V prvním závodě, běhu, jsme obsadili hned 8 míst na stupních vítězů. Na 1.místě se umístili Mates Přibyl a Tonča Pantůčková, na 2.místě Cilka Pupišíková, Albert Bednář a Val Steinhauserová. 3.místo obsadili Ema Lišková, Dominik Keznikl a Bára Míková.

Odpoledne pokračoval závodní den suchým slalomem, kde jsme obsadili hned 4 první místa- Cilka, Mates P., Tonča a Kuba T., jedno druhé místo- Berťas a jedno třetí místo- Dominik.

Velká gratulace všem ke stupňům vítězů a především Berťasovi, který se v konkurenci 21 závodníků ve své kategorii dvakrát umístil na super druhém místě, a Matesovi P., který suverénně vyhrál oba dva závody.

Doufáme, že i na dalších závodech návažeme na tyto super výsledky.

(BM)

26.8.-1.9.2018

Již tradičně se na konci letních prázdnin konalo kondiční soustředění oddílu. Po spokojenosti z minulého roku jsme opět zvolili destinaci Zubří na Vysočině. Soustředění se zúčastnilo víc než 25 dětí a spolu s trenéry Romanem, Bárou, Šimonem a Dominikem ho všichni úspěšně zvládli. Počasí nám přálo a děti si pořádně zamakaly.

Pondělí jsme pobyt zahájili všestranným tréninkem v areálu - běh, posilování, koordinace a hry. Druhý den myšáci potrénovali jízdu na kole, žáci trénovali suchý slalom na první závod sezóny, který se uskuteční začátkem září, a vyjeli si na kole na oběd.

Ve středu dopoledne myšáci vyzkoušeli traily v okolí Nového Města na M. a žáci pokračovali trénink suchého slalomu do kopce i z kopce. Na oběd se obě skupiny potkaly ve Vysočina aréně a vylepšovaly svoje dovednosti na inline bruslích. Odpoledne děti trénovaly rovnováhu a koordinaci, která nepatří mezi jejich silné stránky J

Z důvodu nepříznivé předpovědi počasí jsme oddílový přebor v duatlonu uspořádali už ve čtvrtek dopoledne. Všichni členové si navzájem porovnali svoje běžecké a cyklistické dovednosti. Ke konci soustředění se k nám přidali i nový trenéři - Petr Meloun a Tomáš Svoboda a seznámili se navzájem s dětmi.

Poslední den soustředění se obě skupiny střídavě vydaly na kolo, zatímco žáci okusili místní traily a navštívili místní muzeum lyží rodiny Slonkových, tak myšáci posilovali, odpoledne si trénink vyměnily, myšáci si udělali vyjížďku na kole a žáci naopak posilovali. V sobotu jsme soustředění ukončili již dopoledne, myšáci odjeli hned po snídani a žáci si na rozlučku posílili břišní svaly :).

Doufáme, že děti měly pestrý a náročný program, který se jim líbil, kvalitně potrénovaly. Zároveň pevně věříme, že v přípravě budou pokračovat dál a že se se to projeví na výsledcích v podzimních přípravných závodech.

Výsledky duatlonu najdete v sekci výsledky.

BM

Starší příspěvky:123456789101112
letní soustředění
26.08.2019 / 30.08.2019

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.00 v Golds Gymu Řečkovicích

nedělní tréninky jsou z důvodu závodní sezóny zrušené, kdyby byla nejaká změna, tak dáme vědět.

Výjezdy myšáků budou probíhat každou středu až do odvolání společně s výjezdy žáků. První výjezd 16.1. 2019. Budeme jezdit buď do Nového města na Moravě, nebo do Hodonína u Kunštátu, místo bude určeno vždy podle sněhových podmínek a možnosti tréninku v branách v emailu nejpozději ve středu ráno jedním z trenérů- Dominik,Tomáš, Petra. Začátek tréninku bude kolem 17 hodiny.

NA TRÉNINKY JE .NUTNÉ PŘIHLÁSIT DĚTI VŽDY DO PONDĚLÍ, DO 20HODIN, aby se trenéři mezi sebou mohli domluvit, kdo pojede.

 

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30 v telocničně na špici v Řečkovicích, konec v 17:30

NEDĚLE v telocvičně-Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

5.3. helmy brýle, 8.3 lyžáky a 20.3. ostatní zboží

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz