Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

31.1.-12.2.2021

V této složité době se nám konečně podařilo zorganizovat pro žáky a dorost tréninkový kemp ve známém středisku Reiteralm. Po vyřízení veškerých formalit, kontrole na hranicích jak za "starých dob" jsme dorazili do našeho nového domova. Původní plán byl zůstat tu týden, avšak vzhledem k ideálním tréninkovým podmínkám a super počasí jsme si pobyt prodloužili na 12 dnů. Vždyť není důvod spěchat domů, mládežníci mohou svá internetová studia praktikovat i z Rakouska. To je jedna z mála výhod této doby. 
Výpadek kondičních tréninků je na všech znát, musíme tomu přizpůsobit tréninkové jednotky. Avšak možnost pořadně si po dlouhé době zalyžovat, perfektní pisty a možnost tréninku na jednom svahu s esy světového lyžování dodávají energii do dalšího tréninku. 


(RANK)

20.9.2020

Myšácký oddíl se vydal v neděli 20.9. sbírat další body do poháru vysočiny do hlinska. Místní trať je specifická tím, že se běhá jako jediná v celém poháru do kopce. Naši závodníci se vedli výborně. Nejlépe skončil Danda Švarc, který urval své vůbec první zlato v tomto typu závodu. Dále jsme získali dvě fantastická 3.místa v podání Kuby Svobody a Vojty Machotky, pro kterého to byla první medaile z lyžování vůbec. V nabité konkurenci přípravky holek si vyběhla 7.místo Fífa Weiszová. Všem závodníkům moc gratulujeme ke skvělým umístěním. 
(DK)

31.1.-12.2.2021

V této složité době se nám konečně podařilo zorganizovat pro žáky a dorost tréninkový kemp ve známém středisku Reiteralm. Po vyřízení veškerých formalit, kontrole na hranicích jak za "starých dob" jsme dorazili do našeho nového domova. Původní plán byl zůstat tu týden, avšak vzhledem k ideálním tréninkovým podmínkám a super počasí jsme si pobyt prodloužili na 12 dnů. Vždyť není důvod spěchat domů, mládežníci mohou svá internetová studia praktikovat i z Rakouska. To je jedna z mála výhod této doby. 
Výpadek kondičních tréninků je na všech znát, musíme tomu přizpůsobit tréninkové jednotky. Avšak možnost pořadně si po dlouhé době zalyžovat, perfektní pisty a možnost tréninku na jednom svahu s esy světového lyžování dodávají energii do dalšího tréninku. 
(RANK)

12.9.2020

První přípravný závod letošní sezóny se konal jak každý rok v Kožichovicích u Třebíče v rámci Lyžařského poháru Vysočiny/ Sporten cupu. Tohoto dvojzávodu ( běh a suchý slalom) se zúčastnila většina našeho závodního oddílu – celkem 11 závodníků.

V prvním závodě – běhu - jsme nejvíc uspěli v starších kategoriích, když se na stupních vítězů umístili: Val Steinhauserová (2.místo), Tobiáš Keznikl (3.místo) a Barbara Míkova (1.místo), avšak nesmíme zapomenout na super 2.místo Báry Krskové v nabité konkurenci a 6.místo Kuby Svobody.

Odpoledne následoval suchý slalom, kde na 5.místě skončil Kuba Svoboda, na 2.místě Kačka a Valentina. Tobiáš si doběhl pro 3.místo. Podrobnější výsledky naleznete zde.

Příští týden pokračuje pohár náročným suchým slalomem v Hlinsku.

(BM)

23-29.8.2020

Poslední srpnový týden se již tradičně konalo kondiční oddílové soustředění. Tento rok jsme opět vybrali jako destinaci Vysočinu, ale pro změnu obec Cikháj, která se nachází nedaleko Žďáru nad Sázavou.

Počasí nám vyšlo na jedničku – nebyly žádné vedro a ani nepršelo, takže ideální počasí pro trénink kondičky. V pondělí se oddíl žáků věnoval atletické přípravě a následně si udělal hezkou vyjížďku na kole až do Křižánek. V úterý děti dopoledne opět trénovaly atletiku a odpoledne strávily posilováním celého těla. Konec dne, stejně jak ostatní dny, bol zaměřený na balanční trénink a strečink.

Následující den jsme si udělali výlet na traily do Nového Města n. Moravě a žáci si pořádně mákly – cesta tam a zpět plus pár trailů bylo na ně dost a tak jsme podvečer dali lehčí trénink s posilovacími gumami a věnovaný koordinaci.  Čtvrtek jsme zpestřili inline bruslemi ve Žďáře a odpoledne si udělali výživný trénink zaměřený na spodní část těla. Pátek jsme udělali jako lehce odpočinkový den, když dopoledne jsme si udělali výběh v okolí Tisůvky a odpoledne jsme zajeli na kole k Vojnoměsteckému vodopádu.

Doufám, že dětem se soustředění líbilo, pořádné potrénovaly a budou přípravné na podzimní přípravné závody.

(BM)

7.-8.3.2020

Po večerním finále "jihomoraváku", které skončilo pro nás spolupořadatele skoro v 21 hod., uháníme ještě s žakovským týmem v pozdně večerních hodinách do Pece pod Sněžkou, kde nás čekají o víkendu dva UKZ slalomy. Do Pece přijíždíme po půlnoci, tak rychle spát ať aspoň něco naspíme - ráno musíme brzo vstávat. 

Skoro celou noc propršelo a dle toho také vypadá svah, po odjetí pár závodníků z každé kategorie se trať propadá - jsou dvě možnosti sjet to na jistotu nebo riskovat. Volíme tu druhou variantu - ale bohužel všichni tři startující vypadávají. Tak máme alespoň volné odpoledne a čas na regeneraci do nedělního závodu. Odpoledne jsme si udělali výlet do míst kde se natáčel film "S tebou mě baví svět". Pro děti změna a vyčištění hlav po nepovedeném dni, i únava po krátkém spánku mohla hrát svoji roli.

V neděli máme cíl napravit sobotní výpadek. V noci mrzne a ráno trať vypadá o 100% lépe než v sobotu. Na startu cítím z dětí mírnou nervozitu a snahu dojet za každou cenu po včerejším fiasku. Jedou trochu zadrženě ale všichni tři se "podívají" do druhého kola. Tam už je to lepší výkon a i v cíli jsou všichni. Tobiáš dojel 14. a Ondra 19. Z 41.startujících, Kačka byla na 18.místě. Rozhodně jsme se v silné konkurenci neztratili.  Uvidíme jak si budou děcka stát v novém žákovském žebříčku, který je nominační na Mistovství republiky žactva.

(RANK)

7.3.2020

V sobotu 7.3. 2020 se uskutečnilo finále Sporten cupu na našem, z tréninku dobře známém středisku-Harusově kopci. Po pátečním finále JMLP zde někteří zůstali a zbytek se tuto cestu rozhodl absolvovat dvakrát ve dvou dnech. Pro všechny z nás to byl také poslední závod sezony.

V kategorii myšaček brala Emička Lišková 4.místo, vzhledem k jejím ambicím to byl trochu nepovedený konec jinak skvěle zajeté sezony. Celkově však na Vysočině skončila na krásném celkovém 2.místě. Příští rok už ji čeká kategorie přípravka, tak uvidíme, jestli si Emička tuto skvělou formu přenese i do další sezony. V rámci kluků skončil 9. v kategorii myšáci kluci náš benjamínek Vojta Machotka, byl to jeho první závod tohoto poháru a celkově šestý za celou jeho kariéru v našem oddíle. Vojta předvedl tuto sezonu skvělé výkony včetně jednoho patého a třech šestých míst v JMLP a patří mu velký obdiv a gratulace. Celkově skončil v poháru s jedním závodem 31.

V přípravce nám bojovala Fífa Weiszová, která si dojela v nabité konkurenci přípravky dívek pro 8. a celkově 14.místo. Ve stejné kategorii nám skončila na celkově 5.místě Barča Krsková, která se bohužel finálového závodu nemohla zúčastnit, jinak by si mohla myslet na stupně vítězů. V kategorii kluků skončil Danda Švarc na 15.místě, což byla veliká škoda vzhledem k jeho skvěle rozjetému poháru, kde útočil na celkové 6.místo, nakonec nezvládl zkrotit nové rychlé lyže a skončil na celkovém 8.místě.

V předžácích skončil na 6.místě Kuba Svoboda, který si tímto nese velkou motivaci do další sezony, kde ho jakožto starší ročník v kategorii snad uvidíme často na stupních vítězů. Celkově letos skončil 8. Ve stejné kategorii skončil na 21.místě Oli Polák, který letos byl pouze na třech závodech tohoto poháru.

Finálového závodu se zúčastnil i trenér Dominik Keznikl, který si v konkurenci mužů dojel pro 4.místo a celkově 6. v hodnocení poháru.

Co se týče celkového hodnocení těch kdo se nezúčastnili finálového závodu, tak pro celkově 3.místa si ve starších žácích i žákyních dojeli Tobiáš Keznikl a Katka Coufalová a pro 5.místo v SŽ Ondra Polák.

V ženách si dojela Bára Míková pro 5.místo a Valentina Steinhauserová pro 6.místo

Sezona to nebyla výsledkově špatná, jen bohužel opět velmi krátká vzhledem k lednovým špatným sněhovým podmínkám a nynější situaci. Doufejme, že příští rok už budeme mít konečně na toto více štěstí.

7.3.2020

(DK)

 

6.3.2020

V pátek 6.3. jsme jako oddíl absolvovali bohužel jeden z posledních závodů sezóny, a to finále Jihomoravského lyžařského poháru v Novém Městě na Moravě, kde se zároveň konal i Světový pohár v biatlonu – diváků bylo na obou závodech podobný počet (vzhledem ke koronaviru a zákazu divaků na SP).

Závod začal celkem pozdě odpoledne a spolu s celkovým vyhlášením se to protáhlo do pozdních večerních hodin, trať ale dobře držela a tak byly podmínky férové pro všechny.

V kategorii myšáci vyhrála Ema Lišková. Další kategorie, které jsme vyhráli jsou st. žákyně (Katka Coufalová), st. žáci (Tobiáš Keznikl) a OPEN ženy (Valentina Steinhauserová). Skvelé 2.místo obsadil Ondra Polák a v první desítce se umístili Vojtěch Machotka, Bára Krsková, Oliver Polák a Jakub Svoboda.

V celkovém pořadí se nám podařilo vyhrát 4 kategorie a 8 členů se umístilo na stupních vítězů. V myšácích potvrdila svoji formu Ema Lišková, když vyhrála všechny závody JMLP, kterých se letos zúčastnila. V kategorii předžáci se na 2.místě umístil Oliver Polák a na 3.místě Kuba Svoboda. Svoje kategorie také vyhráli Tobiáš Keznikl, Barbara Míková a Kačka Coufalová, která taky vyhrála všechny závody JMLP, v kterých startovala. Na parádním  2.místě  se umístili Ondra Polák a Valentina Steinhauserová. 

Všem gratulujeme k jejich umístění a těšíme se na další sezónu a přípravné závody na podzim.

(BM)

29.2.2020

V sobotu jsme se potkali v jedné z tradičních destinací “Jihomoraváku” v Olešnici na Moravě. Ještě jednou letos jsme zažili zimu, když po většinu závodu nám sněžilo J. Teploty kolem nuly znamenaly kvalitní a férové podmínky pro všechny závodníky.

V kategorii myšáci Emča potvrdila formu, vyhrála a zabezpečila si tím celkové vítězství v soutěži už teď. V kategorii předžáci obsadili skvělá místa Kuba (2.místo) a Oli (3.místo).

V starších kategoriích si Ondra svižnou a čistou jízdou vyjel 1.místo a Val obsadila 2.místo hned za Bárou. Všem vítězům gratulujeme.

Zítra pokračujeme dalším kolem JMLP na Stupavě a odpoledne závodem Sportencupu na Šacberku.

(BM)

23.2.2020

Po dopoledním závodě ve Velkém Meziříčí uháníme na odpolední závod do Hrubé Vody, který je pořádán v rámci Jihomoravského lyžařského poháru. Jen rychlý oběd ať stihneme start. Už cestou bylo jasné, že nám počasí nepřeje :-(. V Hrubé Vodě nás vítá celkem slušná průtež mračen - prší a prší ....., ale to nás neodradí od závodu. Je to náhradní závod za naše oblíbené Němčičky, kde sněhové podmínky nedovolily uspořádat závod :-(.

Samotný závod připomínal spíše sjezd než obří slalom, ale uspořádat závod v silném dešti a teplotách kolem +10 C se jinak nedá. Velkou pochvalu si zaslouží Emička Lišková, která opět dominuje v kategorii myšáci dívky. Vítězství ve svých kategoriích si odvážejí ještě Kačka Coufalová a Tobiáš Keznikl.  Druhé místo vybojoval Ondra Polák a bronz Elenka Krsková. 

Celí promáčení uháníme do Brna dát teplou sprchu a hurá na další tréninky a závody.

(RANK)

Starší příspěvky:12345678910111213141516171819
jarní prázdniny Reiteralm
03.02.2024 / 10.02.2024

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty, případně zde

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

31.3. na všechny produkty

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz