Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:12345678910111213141516

19.-22.12.2019

Rovnou ze soustředění v Zell am See jedeme na závody do Koutů. Nikdo z nás do poslední chvíle nevěřil, že se závody uskuteční - sněhové podmínky jsou opravdu špatné. O to více nás překvapil velmi slušně zasněžený svah, nicméně více než půlku jsme si vždy museli ke startu vyšlápnout :-(.  Z původního programu 2xslalom a 2xobřák nakonec zůstaly jen slalomy, ale klobouk dolů před organizátory, jak kvalitní svah se jim podařilo pro všechny závodníky připravit - prostě naprosto korektní podmínky pro všechny závodníky, bez ohledu na startovní číslo. Na startu se sešla téměř komlepní žákovská špička, která se dá přirpvnat k MČR. 

První den dojela Kačka na 30.místě, Ondra byl 33., Tobi 34. (kdy první kolo pokazil a v druhém zajel 14.čas). Druhý den Kačka i Ondra vypadli v 1. kole. Pochvalu zaslouží Tobiáš, který si v opravdu silné konkurenci vyjel 21.místo. No a protože víkendový program - kdy se měly jet dva obřáky - byl zrušen, tak spěcháme domů užít si klid vanočních svátků. Závody byly částečne hrazeny z dotace Jihomoravského kraje, za co děkujeme.

(RANK)

12-17.12.2019

Letos jsme výjimečně neabsolvovali se žákovskou skupinou tradiční soustředění v Zauchensee. Místo toho jsme vyzkoušeli tréninkové svahy Schmittenhohe poblíž Zell am See, aby žáci potrénovali na UKZ v Koutech, které se konaly ještě před Vánocemi.

Tři dny tréninku jsme absolvovali přímo na Schmittenhohe a dva dny na ledovci Kitzsteinhorn, kde jsme měli skvělé tréninkové podmínky. Děti potrénovaly slalom i obřák a doufáme, že se to projeví na jejích výsledcích v Koutech.

(BM)

19-26.11.2019

Letos jsme první soustředění na sněhu absolvovali až v druhé půlce listopadu na Kaprunu a místo dvou kratších jsme udělali jedno týdenní soustředění. Počasí nám víc už přát nemohlo. Zatím co jiné roky jsme na svahu mrzli, letos jsme si užívali sluníčka, teplot kolem nuly a super pisty.

První část soustředění jsme věnovali volným jízdám a pilovali techniku. Sobota byl odpočinkový den, kdy děti doháněly co zameškaly ve škole, vykoupaly se v místním SPA a lehce potrénovaly. V neděli jsme vyzkoušeli jiné středisko, Schmittenhohe, nad Zell am See, které otevřelo dřív a výsledek? Super sjezdovky na začátek sezóny a málo lidí – značka ideál  J(jen škoda, že jsme na tento nápad nepřišli dřív).

V druhé půlce pobytu jsme potrénovali v branách, obřák i slalom. Na první jízdy v branách to nebylo špatné, ale je ještě hodně co zlepšovat. Další soustředění máme v plánu již tradičně v předvánočním Zauchensee, ale doufáme, že do té doby se na sníh ještě dostaneme.

Tohle soustředění bylo z převážné části hrazeno z dotace Města Brna, , za což tímto děkujeme.

(BM)

20.10.2019

Poslední přípravný závod „Jihomoraváku“ se konal v Předklášteří v krásné nedělní odpoledne.  I když počasí přálo, trať nám nepřála a cca 5. branka od cíle se stala osudná některým členům oddílu, ale i celým rodinám, například rodině Coufalových, když v ní všichni uklouzli :(

I tak jsme se ale vícekrát umístili na stupních vítězů. 1. Místo obsadila Emča, Kačka a Bára, 2.místo obsadil Ondra a 3.místo Fífa. Na místech těsně pod stupni vítězů se umístili Kuba, Elenka a Bára.

Tímto závodem nám skončila podzimní část Jihomoravského lyžařského poháru. Teď máme ještě chvíli čas na kvalitní suchou přípravu a za necelý měsíc vyrážíme na 1.soustředění na sněhu.

(BM)

6.10.2019

V neděli jsme se již sjednotili a vydali se na poslední podzimní závod poháru vysočiny do velmezu. I zde, na našem obvyklém svahu zimních tréninků, jsme posbírali četná skvělá umístění. Kačka Coufalová a Bára Míková ovládli kategoie starších žákyň a žen. Další dva bronzy přidali Dominik Keznikl v mužích a Valentina Steinhauserová v ženách. V nabité kategoii starších žáků skončil čtvrtý Tobiáš Keznikl a sedmý Ondra Polák. V kategorii myšaček vyběhla skvělé umístění také Emička Lišková. Všem patří gratulace.

Pohár vysočiny je tedy svou podzimní částí u konce, pokračujeme v sobotu s během JMLP v Novém Lískovci.

(DK)

5.10.2019

V sobotu nám začal již XIV. ročník tohoto poháru a my jsme se ho samozřejmě zúčastnili. Již tradičně se v 1. říjnovou sobotu konal suchý slalom v Kohoutovicích. Počasí nám tentokrát nepřálo - na závod pršelo :(, což se projevilo i na účasti, která byla menší než obvykle, ale to na výsledcích nic nemění.

Téměř všichni startující z našeho oddílu se umístili na bedně, což je super. 3.místo obsadili Kuba a Ondra. Na 2.místě se umístila Valentina, když ji na 1.místo chyběly pouhé 4 setiny. Vítězové svých kategorií jsou Kačka, Tobiáš a Bára. Dominik obsadil 5.místo, přičemž na bednu mu chyběly asi 3 desítky, takže taky kousek.

Zatímco většina oddílu závodila v Brně, Emča se rozhodla získat body na Vysočině (LPV) a zúčastnila se Běhu města Pelhřimov, kde obsadila krásné druhé místo.

„Jihomoravák“ pokračuje dalšími přípravnými závody nejbližší dva víkendy, takže doufáme, že potvrdíme super místa.

(BM)

22.9.2019

Po tréninkové námaze si chtějí děti zazávodit, a tak se nám nelení si zajet na závod i do více jak 100 km vzdáleného Hlinska. Zde se již tradičně přípravný závod koná fomou suchého slalomu, avšak s výběhem do kopce. Náš klub má na startu 9 běžců. 

Nejlepší umístění nám tento víkend zaběhly holky Krskovy. V kategorii myšáci Elenka i v přípravce Barča vyhrály!!! Velká gratulace. A to ještě měla velkou smůlu "myšačka" Emička Lišková, která sice skončila i s pádem těsně před cílem na 3.místě, ale bez pádu si to holky mohly bezkonkurenčně rozdat o vítězství. Stříbrnou medaily získala ještě Bára Míková v open ženy. Těsně pod stupni vítězů skončil Tobiáš Keznikl (4.místo), 5.místa berou Kuba Svoboda a Ondra Polák. 

(RANK)

 

14.9.2019

Sezónu 2019/20 jsme zahájili přípravnými závody Poháru Vysočiny v Kožichovicích,  kde se v sobotu konali hned 2 závody – Běh Matyáše Žďárskeho a suchý slalom. Obou závodů se zúčastnila většina závodníků klubu.

V běhu se nejlíp umístila Bára Krsková, když suverénně vyhrála nad konkurencí. Na stupních se dále umístila i Kačka Coufalová, 2.místo, a Ondra Polák, 3.místo, který mile překvapil své trenéry :).  Mezi nejstaršíma se na 2.míste umístil Dominik Keznikl a na 3.míste Barbara Míková.

Po běhu následoval suchý slalom, kde Bára K. zopakovala skvělé umístění a opět vyhrála, takže gratulujeme :). V kategorii přípravka se Dan Švarc umístil na hezkém 5.místě a Viktoria Weiszová ve svém prvním závodě za SKJB na 7.místě. V předžactve se Kuba Svoboda umístil na 7.místě a Oli Polák na 13.místě. V žácích si Ondra udržel stejné umístění a Kačka si hodně polepšila a závod vyhrála.

Příští víkend pokračuje LPV suchým slalomem v Hlinsku, kde snad ještě vylepšíme dosavadní výsledky.

 

(BM)

Přijímáme nové členy na letošní sezónu.

Kondiční tréninky probíhají ve čtvrtek a v neděli. V zimě jsme každou středu na sněhu, starší děti mají navíc i trénink slalomu v pondělí. V průbehu sezóny jezdíme na závody kolem Brna jako i na Moravě.

Předpokládáme, že děti už umí lyžovat a mají ambice závodit. Pokud Vaše díte baví lyžovat a ma chuť se zlepšovat a závodit, tak se ozvěte na tel. č. 777 069 069, případně se přjiďtě podívat na jeden z naších tréninků v areálu VUT Pod Palackého vrchem.

Myšáci zažili letos v létě po dvou letech v areálu v Zubří změnu, a to sice soustředění v domácím prostředí v podobě přímestského tábora. 

Hlavní část programu se odehrávala v našem oblíbeném tréninkovém středisku na stadionu VUT Pod Palackého vrchem. Zde si děti vyzkoušely spoustu nových tréninkových aktivit a také her, které jim zpestřovaly kondiční část. Samozřejmě jsme museli začlenit i kolečkové brusle, obzvláště slalom mezi kužely, na který se děti vždy těší i na nedělních trénincích.

Využili jsme ale i další možnosti, které nám Brno nabízí. V úterý jsme spojili odpolední trenínk s plaváním a koupačkou na Riviéře, ve čtvrtek jsme ve stejných místech navštívili Junglepark, kde si všichni statečně vybrali těžší trasu a bojovali na ní všemi silami.

Středeční den pak patřil cyklovýletu až na Brněnskou přehradu, kde jsme si na místním workout hřišti vyzkoušeli také sílu, obratnost a rovnováhu. Den jsme pak završili turnajem v minigolfu.

V pátek jsme změnili působiště a jeli trénovat do Předklášteří suchý slalom, který jsme si vyzkoušeli jak do kopce, tak i z kopce.        Pro děti byla o to větší motivace možnost si poměřit časy s žákovským oddílem.

Na celém soustředění panovala morálka a dřina, ale také přátelská atmosféra a časté srandičky :-)

Nyní nás již čeká začátek podzimní serie závodů a já věřím, že jsme na ni dobře připraveni!

(DK)

Starší příspěvky:12345678910111213141516
trénink myšáci neděle
25.04.2021 / 25.04.2021

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty, případně zde

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

31.3. na všechny produkty

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz