Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

28.4-1.5.2017

Premiérové cyklosoustředění pro Myšáky ve Vojtěchově, které vymyslel a zorganizoval náš trenér Šimon (za což mu samozřejmě patří velké díky), a kterého se rodiče tak obávali (nemyslím Šimona, nýbrž kombinace „děti a kolo“), že se na něj přihlásili v plném počtu také, bylo po všech stránkách více než vydařené. Peloton tvořilo krásných 18 dospělých,  ještě krásnějších 16 dětí a 1 pes.  

Dětem i rodičům se představila nová posila v podobě kondičního trenéra Tadeáše Kundery. Bývalý zlínský hokejista, cyklista (dráha, silnice), rychlobruslař a v současné době student magisterského oboru Kondiční trénink na Masarykově Univerzitě je zkušeným trenérem a odborníkem přes kondiční přípravu dětí.

Sobotní den začal v 8:00 rozcvičkou a rozběháním. Rozcvička se skládala z rozběhání, her na rozehřátí organismu a mobilizačních cvičení na rozproudění krve a rozhýbání kloubů. Po vydatné snídani (Vysočina je nyní díky Ramešákovi bez koblih) jsme se sešli před ubytovnou a začal dopolední program. Ten se skládal z rozvoje rychlostních schopností a výbušné síly. Sprinty do kopce, štafetové závody, kruhový trénink, cvičení ve vysoké frekvenci. Mezitím profesionální tým mechaniků už připravoval kola na výjezd. Vyrazili jsme směr Nové město na Moravě vstříc obědu v restauraci Romantika. Rozdělili jsme se na dvě skupiny, skupinu A (starší děti, zkušení bikeři) vedl Tadeáš, skupinu 1 (mladší Myšáci, naděje českého lyžování i cyklosportu) Šimon. Po cestě jsme zdolali lesní i polní cesty, ale počasí nám přestalo přát. Pár kilometrů od napajedla, se strhla velká průtrž, déšť, sníh, kroupy, vítr, trakaře. Zde je potřeba OBROVSKÉHO uznání a pochvaly pro děti. I přes tyto velmi nepříznivé podmínky všechny dorazily bez velkých protestů do restaurace a zaslouženě si vychutnaly oběd a čaj. Po obědě jsme se rozhodli vyrazit směr Vysočina aréna. Místo v čele pelotonu převzal Vincenzo Pantani, který místní traily zná jako své boty. V areálu jsme vyzkoušeli zelené, mnodré i červené tratě. Až na pár drobných kolizí všichni obstáli na výbornou, užili si to a dřeli, až se z nich kouřilo. Z Vysočina arény už nás čekala jen cesta zpět na ubytovnu. Velký dík patří všem rodičům, kteří pomáhali dětem v náročných stoupáních a udržovali pozitivní atmosféru i při špatném počasí. Večer proběhla úžasná narozeninová party Ádi Přibylové na které se tančilo, zpívalo a hodovalo. Na závěr dne se děti protáhnuyi a šlo se na kutě.

Neděli jsme odstartovali opět rozcvičkou v 8:00. Následovalo doplnění energie na snídani a dopolední program. Celý den panovalo krásné počasí a využili jsme toho naplno. Hlavní náplní dopoledního programu byly schody. Sprinty, výskoky, poskoky stranou v nekonečných sériích. Kromě schodů, běžeckých her a štafetových závodů se hrál fotbal a jiné hry. Odpolední výjezd byl směřován na Kadov. Restaurace praskala ve švech, ale nebojácní rodiče nám vybojovali několik stolů. Doplnili jsme energii a vyrazili zpět směr Vojtěchov. Skupina A absolvovala obě cesty těžším terénem s náročnými stoupáními pod vedení Vincenza. Myšáci 1 jeli se Šimonem a Tadeášem lesní cyklostezkou s o něco lehčím profilem trati. Makat ale museli všichni na 200 %. Po příjezdu do Vojtěchova začaly přípravy na pálení čarodějnic. Proběhly ještě soutěže typu „kdo trefí fotbalovým míčem“, fotbalové derby dospělí vs. potomci. V pohodové atmosféře jsme nezapomněli ani na výživu sportovců ve formě opékaných špekáčků a cigár. Večer nás přijelo navštívit i vedení oddílu – Roman Keznikl a Bára Miková.

Sváteční pondělí nemohlo začít jinak než rozcvičkou. Po snídani měli děti chvíli čas se připravit na vrchol celého soustředění – závod v duatlonu. Start byl u ubytovny. Od ubytovny se běželo pod kopeček pro kola. Děti vystřelily jako rakety, doprovodné vozy měli co dělat aby stačily nasazenému tempu a závodníky nebrzdily. Trať vedla lesními cestami kolem areálu, nechyběla náročná stoupaní ani sjezd na cílovou rovinku.  Po zaparkování kol v padoku následovala běžecká část. Vyrovnaný souboj až na cílovou pásku předvedli Ondra Polák a sourozenecké duo Vašík a Tonička Pantůčkovi. Obrovská pochvala patří všem zúčastněným, bez nadsázky bojovali jako lvy.

Ze strany trenérů velký dík všem zúčastněným, jak dětem, tak rodičům. Jsme nadšeni jak se všichni snažili, pomáhali si a trénovalo se na plno a hlavně s úsměvem. Bez Vás by to nešlo!

 

 

 

 

22.-26.4.2017

Na závěr sezóny zajel žákovský oddíl na parádní "vylyžování" na ledovec Kitzsteinhorn. A stálo to zato - ze 4 dnů byly 3 přímo ideální. Tvrdá pista, málo lidí a modrá obloha prosvícená vysokohorským sluníčkem - až to někteří odnesli drobnými popáleninami v obličeji :-(. Navíc díky dlouhému slunečnímu svitu, který k tomuto ročnímu období náleží, můžeme sportovat i v odpoledních hodinách na ubytování v Kaprunu. Trochu symbolicky - kde jsme letošní sezónu začali tam jsme ji i skončili. 

Už teď se těšíme na tu další!!!

(RANK)

29.3.-2.4.2017

Tak po čase se vrcíme do našeho téměř domovského střediska Zauchensee, aby jsme zde letos  ještě jednou potrénovali, užili si posledního letošního lyžování a hlavně pro ty mladší děti od nás z oddílu je to také velká výzva - možnost zúčastnit se velkého mezinárodního závodu, kde letos startovaly děti ze 14 zemí a oba dva závody jelo více jak 800 lyžařů. Je to také pro nás již tradiční přílležitost potkat se s naším projektovým partnerem  - s dětmi z dolnorakouských oddílů, s kterými jsme se začali kamarádit již před více jak 4 roky , a to díky projektu z evropských financí. 

Ale postupně - čtvrtek a pátek trénujeme. Tak do 10-11 hodin je pista pěkně tvrdá a tak se toho snažíme využít a vstáváme tak, aby jsme stihli první lanovku. Vzledem k tomu, že po oba dny teploty přes den vystoupají až téměř k 20 C, je odpolední lyžování spíše než tréninkem bojem v muldách :-). Tak raději končíme dříve a věnujeme se kondiční přípravě (oblečení v kraťasích a tričku :-) ).

Kidscup trophy jsou pro nás na závěr sezony již tradiční akcí . Jsme tu po 6té za sebou. V sobotu se jede skikros, v neděli je na programu obřák. Účastnit se mohou děti ročníků 2002-2009, děti co nemůžou vzhledem k věku startovat se věnují tréninku a testování lyží firmy Atomic, která již tradičně má na akci předváděčku s testováním pro veřejnost. Vzhledem k nabité konkurenci nemáme medailové ambice, každé umístění je potřeba hodnotit spíše odstupem od vítěze. Pro některé děti (Oliver, Bertík) byl závod premiérou, pro Davida Muzikáře zase vzhledem k věku derniérou. V sobotním skikrosu zajel nejlepší výsledek Ondra Polák, v neděli se vedlo nejlépe Tobiáši Kezniklovi, výsledky naleznete zde

Super akce, super počasí, krásná oddílová rozlučka se závodní sezónou, která se uskutečnila i za podpory Města Brna - děkujeme :-)

(RANK)

19.3.2017

Po jarních prázdninách, které většina dětí využila k tréninku, se vracíme do Brna a pokračujeme do Orlických hor - do Říček, kde se na místní černé sjezdovce (která je proslavená závodem Skiinterkritérium, což je jeden z největších závodů pro žáky na evropském kontinentu), koná finálový závod Poháru Orlických hor. Závodu se účastní převážně děti, které mají ambice v celkovém pořadí tohoto seriálu a proto při prezentaci hlásíme za oddíl "jen" 6 závodníků. V rámci loňského ročníku POH vybojoval ve finálovém závodu na tomto kopci celkové vítězství v tomto prestižním poháru Dominik Keznikl v kategorii starší žáci, letos bohužel tak vysoko nemíříme, i tak máme šanci na vyhlašovaná pohárová umístění i letos. Samotný závod je nejen díky vysokým teplotám poznamenán řadou pádů, které se bohužel nevyhnuly i našim závodníkům. Kvalitní umístění v těžkých podmínkách a nelehké konkurenci vybojovali David Hrbáč (5.místo v kategorii starší žáci) a Tobiáš Keznikl (8.místo v kategorii mladší žáci). Výsledky závodu zde.

V celkovém pořadí pohárové soutěže si nejlépe z našeho klubu vedl David Hrbáč, který obsadil 5.místo. Celkové výsledky tohoto poháru je možné shlédnout zde.

(RANK)

11.3.2017

Ještě před tím, než se rozjedeme na jarní prázdniny, se účastníme ÚKZ závodů v Karlově, kam se vracíme závodit po týdnu :-). Olomoučák je v parádním stavu, krásná tvrdá pista. Závodu se účastní relativně málo dětí, a tak Tobiáš i Lea mají v 11 hod odzávoděno a slušné body si vezeme do Brna. Výsledky závodu zde.

(RANK)

10.3.2017

Tak je tu letošní poslední závod Poháru Vysočiny. Zajíždíme na náš oblíbený kopec u Jihlavy - Šacberk, kde domácí "hábéčka" mají parádně připravenou pistu, která umožňuje odjet dvojkolově aspoň žákům. Jde nejen o individuální výkony v tomto závodě ale i o celkové pořadí poháru - na startu je vidět zvýšená nervozita, v cíli kde kdo propočítává narychlo výsledky do celkového pořadí. Máme tradiční medailisty - Bára Míková (1.), Tonička Pantůčková (2.) - i nové tváře na bedně - Lea Bělehrádková (3.). Těsně pod stupni se umístili David Hrbáč a Dominik Keznikl (oba 4.). Výsledkový servis.

V celkovém pořadí pohárů jsme tedy opět dokázali vybojovat parádní umístění. Celkové výsledky LPV i APV naleznete zde

(RANK)

8.3.2017

Dnešní den se závodilo od rána do večera :-). Dopoledne je na programu Přebor Jihomoravského kraje - závod škol, kde sice děti nestartují v barvách našeho oddílu, ale za školu kterou navštěvují. Ale i tak je to prestižní soutěžení JM oddílů - na dětech je vidět, že na kopci,na kterém poslední dobou trénujeme, se chtějí ukázat. David Hrbáč a Klárka Pekárková vyhráli svoje kategorie, Dominik Keznikl byl druhý, Tobiáš Keznikl a David Muzikář byli pátí. Kompletní výsledky.

Po obědě je přesun do NMNM, kde pokračují dalším závodem LPV a APV. Vzhledem k pozdně odpolednímu startu i sněhovým podmínkám se jede bohužel jen jedno kolo ve všech kategoriích. Vítězství máme opět mezi myšáky - Tonička Pantůčková a ženami - Bára Míková, Romča Sobotka a Dominik Keznikl skonćili druzí. Výsledky závodu zde.

(RANK)

4.-5.3.2017

Tento víkend se Dominik Keznikl zúčastnil FISových závodů na Slovensku, konkrétně se jednalo o Velkou cenu Slovenska pořádanou na Štrbském Plese. Super výsledek si zajel v sobotním GS, kde v 1. Kole startoval s posledním číslem (nemá ještě vyjeté potřebné body) a málem se mu podařil husarský kousek - 14 setin mu chybělo k tomu, aby do druhého kola startoval při otáčení první třicítky jako první :-). I tak 31. místo bylo velký úspěch. V druhém kole už to bylo dle jeho slov o fous horší, ale i tak se posunul na 29.místo (dojelo 41 závodníků) a hlavně si vyjel super body 133,07 b.!!! V nedělním slalomu, kde už má vyjeté body, bohužel nedojel do cíle druhého kola, ale i tak může být se svými výsledky z posledních dnů spokojen.

(RANK)

4.-5.3.2017
Tento víkend přinesl finále "našeho domovského" Jihomoravského lyžařského poháru, což zejména pro myšáky bylo vyvrcholení sezóny. Pro většinu oddílu začala víkendová anabáze již v pátek přesunem do Karlova pod Pradědem, kde se finálový závod konal. Na večerním lyžování si chtěly děti omrknout kopec, ale v cukru co vzdáleně připomínal sníh se vážně lyžovat nedalo (přes den byly teploty více jak 10 C) - no a tato situace také přinutila pořádající oddíl ke změně kopce- takže se nakonec jelo na Olomoučáku, kde bývají podmínky přece jen lepší. V samotném závodě zaslouží největší pochvalu děti z přípravky- Vašík Pantůček si vyjel své první velké vítězství, Emička Rosi parádně zabojovala o celkové umístění a největším překvapením bylo třetí místo Olika Poláka!!! Výsledky tohoto závodu naleznete zde a spousty fotek ve fotogalerii.
Letošní ročník JMLP byl pro náš oddíl obzvláště úspěšný, ze 72 vyhlašovaných umístění (1.-6.místo v každé kategorii) jsme jich vyjeli 19, ještě statisticky lépe vychází počet pódiových umístění z 36 jich máme 13, no a hlavně máme 4 celkové vítěze z 12, přičemž jsme opanovali nejmladší a nejstarší kategorie :-). Celkem se z našeho klubu závodů JMLP letos zúčastnilo 34 lyžařů- a kteří byli ti nejúspěšnější?
1.místo - Tonička Pantůčková, Mates Toman, Bára Míková a Dominik Keznikl
2.místo - Violka Hrdová, Romča Sobotka, Ondra Polák a Lea Bělehrádková
3.místo - Ema Rosi, Venda Pantůček, Kuba Toman, Nina Hrdová a David Hrbáč
4.místo - Áďa Přibylová, Oli Polák a Tobiáš Keznikl
5.místo - Cilka a Hyňďa Pupišíci
6.místo - Bertík Bednář
My trenéři máme velkou radost, ale stále je na čem pracovat - tak hurá makat ať jsme příští rok ještě lepší :-) Celkové pohárové výsledky lze shlédnout zde.
No a v neděli jsme již opět na jiném kopci - tentokrát ve Velkém Meziříčí, kde pokračuje dalším závodem Pohár Vysočiny. Tentokrát si titul nejlepší výkon zaslouží Tonička Pantůčková, která již "tradičně" nenašla žádnou přemožitelku a suverénně vyhrála kategorii myšáci-holky. První místo si vyjela ještě Bára Míková a Ondra Polák byl třetí. Další výsledky jsou tady.
(RANK)

1.3.2017

DalšÍm dílem pokračuje JMLP. V celkovém pořadí jde do tuhého - je to předposlední závod letošního ročníku této soutěže. Odpolední závod vždy přnese trochu problému s dopravou na závody, ale většina dětí je ráda, že se mohou "ulít" z části vyučování a navíc závod za umělého osvětlení má též svoji specifickou atmosferu. 

Na tomoto kopci se nám již tradičně daří a letos jsme tu opět zajeli pár super výsledků. Zejména v nejmladší a nejstarší kategorii jsme nedali nikomu šanci. Své kategorie vyhráli Tonička Pantůčková (myšáci holky), Roman Sobotka (myšaci kluci - super Ramešáku, pěkně se nám rozjíždíš), Barbara Míková (open ženy) a Dominik Keznikl (open muži). Druhá místa zajeli Tobiáš Keznikl (mladší žáci) a Nina Hrdová (starší žačky). Bronz si domů odvezli Violka Hrdová a Vašek Pantůček, který na konci sezóny bojuje jako lev o celkové hodnocení. Těsně pod stupni zůstali Mates Toman (4.), Oliver Polák (6.) a Kuba Toman (6.). 

Tak a jdeme se připravovat na sobotní finálový závod v Karlově!!!!

(RANK)

Starší příspěvky:12345678910111213141516171819
LPV Pelhřimov přespolní běh
07.10.2023 / 07.10.2023
JMLP Kohoutovice suchy slalom
07.10.2023 / 07.10.2023
LPV Velmez suchý slalom
08.10.2023 / 08.10.2023
JMLP Kravi hora - organizujeme my!!!
14.10.2023 / 14.10.2023

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty, případně zde

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

31.3. na všechny produkty

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz