Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

19-26.11.2019

Letos jsme první soustředění na sněhu absolvovali až v druhé půlce listopadu na Kaprunu a místo dvou kratších jsme udělali jedno týdenní soustředění. Počasí nám víc už přát nemohlo. Zatím co jiné roky jsme na svahu mrzli, letos jsme si užívali sluníčka, teplot kolem nuly a super pisty.

První část soustředění jsme věnovali volným jízdám a pilovali techniku. Sobota byl odpočinkový den, kdy děti doháněly co zameškaly ve škole, vykoupaly se v místním SPA a lehce potrénovaly. V neděli jsme vyzkoušeli jiné středisko, Schmittenhohe, nad Zell am See, které otevřelo dřív a výsledek? Super sjezdovky na začátek sezóny a málo lidí – značka ideál  J(jen škoda, že jsme na tento nápad nepřišli dřív).

V druhé půlce pobytu jsme potrénovali v branách, obřák i slalom. Na první jízdy v branách to nebylo špatné, ale je ještě hodně co zlepšovat. Další soustředění máme v plánu již tradičně v předvánočním Zauchensee, ale doufáme, že do té doby se na sníh ještě dostaneme.

Tohle soustředění bylo z převážné části hrazeno z dotace Města Brna, , za což tímto děkujeme.

(BM)

20.10.2019

Poslední přípravný závod „Jihomoraváku“ se konal v Předklášteří v krásné nedělní odpoledne.  I když počasí přálo, trať nám nepřála a cca 5. branka od cíle se stala osudná některým členům oddílu, ale i celým rodinám, například rodině Coufalových, když v ní všichni uklouzli :(

I tak jsme se ale vícekrát umístili na stupních vítězů. 1. Místo obsadila Emča, Kačka a Bára, 2.místo obsadil Ondra a 3.místo Fífa. Na místech těsně pod stupni vítězů se umístili Kuba, Elenka a Bára.

Tímto závodem nám skončila podzimní část Jihomoravského lyžařského poháru. Teď máme ještě chvíli čas na kvalitní suchou přípravu a za necelý měsíc vyrážíme na 1.soustředění na sněhu.

(BM)

6.10.2019

V neděli jsme se již sjednotili a vydali se na poslední podzimní závod poháru vysočiny do velmezu. I zde, na našem obvyklém svahu zimních tréninků, jsme posbírali četná skvělá umístění. Kačka Coufalová a Bára Míková ovládli kategoie starších žákyň a žen. Další dva bronzy přidali Dominik Keznikl v mužích a Valentina Steinhauserová v ženách. V nabité kategoii starších žáků skončil čtvrtý Tobiáš Keznikl a sedmý Ondra Polák. V kategorii myšaček vyběhla skvělé umístění také Emička Lišková. Všem patří gratulace.

Pohár vysočiny je tedy svou podzimní částí u konce, pokračujeme v sobotu s během JMLP v Novém Lískovci.

(DK)

5.10.2019

V sobotu nám začal již XIV. ročník tohoto poháru a my jsme se ho samozřejmě zúčastnili. Již tradičně se v 1. říjnovou sobotu konal suchý slalom v Kohoutovicích. Počasí nám tentokrát nepřálo - na závod pršelo :(, což se projevilo i na účasti, která byla menší než obvykle, ale to na výsledcích nic nemění.

Téměř všichni startující z našeho oddílu se umístili na bedně, což je super. 3.místo obsadili Kuba a Ondra. Na 2.místě se umístila Valentina, když ji na 1.místo chyběly pouhé 4 setiny. Vítězové svých kategorií jsou Kačka, Tobiáš a Bára. Dominik obsadil 5.místo, přičemž na bednu mu chyběly asi 3 desítky, takže taky kousek.

Zatímco většina oddílu závodila v Brně, Emča se rozhodla získat body na Vysočině (LPV) a zúčastnila se Běhu města Pelhřimov, kde obsadila krásné druhé místo.

„Jihomoravák“ pokračuje dalšími přípravnými závody nejbližší dva víkendy, takže doufáme, že potvrdíme super místa.

(BM)

22.9.2019

Po tréninkové námaze si chtějí děti zazávodit, a tak se nám nelení si zajet na závod i do více jak 100 km vzdáleného Hlinska. Zde se již tradičně přípravný závod koná fomou suchého slalomu, avšak s výběhem do kopce. Náš klub má na startu 9 běžců. 

Nejlepší umístění nám tento víkend zaběhly holky Krskovy. V kategorii myšáci Elenka i v přípravce Barča vyhrály!!! Velká gratulace. A to ještě měla velkou smůlu "myšačka" Emička Lišková, která sice skončila i s pádem těsně před cílem na 3.místě, ale bez pádu si to holky mohly bezkonkurenčně rozdat o vítězství. Stříbrnou medaily získala ještě Bára Míková v open ženy. Těsně pod stupni vítězů skončil Tobiáš Keznikl (4.místo), 5.místa berou Kuba Svoboda a Ondra Polák. 

(RANK)

 

14.9.2019

Sezónu 2019/20 jsme zahájili přípravnými závody Poháru Vysočiny v Kožichovicích,  kde se v sobotu konali hned 2 závody – Běh Matyáše Žďárskeho a suchý slalom. Obou závodů se zúčastnila většina závodníků klubu.

V běhu se nejlíp umístila Bára Krsková, když suverénně vyhrála nad konkurencí. Na stupních se dále umístila i Kačka Coufalová, 2.místo, a Ondra Polák, 3.místo, který mile překvapil své trenéry :).  Mezi nejstaršíma se na 2.míste umístil Dominik Keznikl a na 3.míste Barbara Míková.

Po běhu následoval suchý slalom, kde Bára K. zopakovala skvělé umístění a opět vyhrála, takže gratulujeme :). V kategorii přípravka se Dan Švarc umístil na hezkém 5.místě a Viktoria Weiszová ve svém prvním závodě za SKJB na 7.místě. V předžactve se Kuba Svoboda umístil na 7.místě a Oli Polák na 13.místě. V žácích si Ondra udržel stejné umístění a Kačka si hodně polepšila a závod vyhrála.

Příští víkend pokračuje LPV suchým slalomem v Hlinsku, kde snad ještě vylepšíme dosavadní výsledky.

 

(BM)

Přijímáme nové členy na letošní sezónu.

Kondiční tréninky probíhají ve čtvrtek a v neděli. V zimě jsme každou středu na sněhu, starší děti mají navíc i trénink slalomu v pondělí. V průbehu sezóny jezdíme na závody kolem Brna jako i na Moravě.

Předpokládáme, že děti už umí lyžovat a mají ambice závodit. Pokud Vaše díte baví lyžovat a ma chuť se zlepšovat a závodit, tak se ozvěte na tel. č. 777 069 069, případně se přjiďtě podívat na jeden z naších tréninků v areálu VUT Pod Palackého vrchem.

Myšáci zažili letos v létě po dvou letech v areálu v Zubří změnu, a to sice soustředění v domácím prostředí v podobě přímestského tábora. 

Hlavní část programu se odehrávala v našem oblíbeném tréninkovém středisku na stadionu VUT Pod Palackého vrchem. Zde si děti vyzkoušely spoustu nových tréninkových aktivit a také her, které jim zpestřovaly kondiční část. Samozřejmě jsme museli začlenit i kolečkové brusle, obzvláště slalom mezi kužely, na který se děti vždy těší i na nedělních trénincích.

Využili jsme ale i další možnosti, které nám Brno nabízí. V úterý jsme spojili odpolední trenínk s plaváním a koupačkou na Riviéře, ve čtvrtek jsme ve stejných místech navštívili Junglepark, kde si všichni statečně vybrali těžší trasu a bojovali na ní všemi silami.

Středeční den pak patřil cyklovýletu až na Brněnskou přehradu, kde jsme si na místním workout hřišti vyzkoušeli také sílu, obratnost a rovnováhu. Den jsme pak završili turnajem v minigolfu.

V pátek jsme změnili působiště a jeli trénovat do Předklášteří suchý slalom, který jsme si vyzkoušeli jak do kopce, tak i z kopce.        Pro děti byla o to větší motivace možnost si poměřit časy s žákovským oddílem.

Na celém soustředění panovala morálka a dřina, ale také přátelská atmosféra a časté srandičky :-)

Nyní nás již čeká začátek podzimní serie závodů a já věřím, že jsme na ni dobře připraveni!

(DK)

26.-30.8.2019

Poslední týden v srpnu jsme již tradičně pořádali oddílové soustředění, letos ve formě “příměstského” tábora v Brně, zejména v areálu VUT Pod Palackého vrchem. Soustředění se zúčastnily všechny děti žákovského oddílu.

V pondělí ráno jsme začali na VUT atletikou a posilováním, odpoledne jsme do přípravy zapojili i tréninkovou pomůcku Gun-ex a brusle. Na začátku týdne bylo patrné, že děti moc o prázdninách netrénovaly, ale v průbehu týdne byl vidět pokrok.

Tento týden bylo ještě skutečně letní počasí, když teploměry ukazovaly přes 30 stupňů a tak jsme se snažili trénovat hlavně ve stínu :), aby děti nedostaly úpal a nemohly se vymlouvat z dalšího trénování :). 

Úterý byl program podobný jako v pondělí, zatímco ve středu jsme si pro zpestření zatrénovali na kolech kolem Mikulova, kde jsme ujeli více než 70km.

Čtvrtek jsme pokračovali v tréninku zejména na VUT. Vzhledem k tomu, že se nám blíží podzimní závody v podobě suchého slalomu, tak jsme do přípravy museli zapojit i tento trénink. Proto jsme v pátek dopoledne zajeli do Předklášteří a zaběhli si „sucháč“ z kopce i do kopce. 

Celé soustředění jsme zakončili „na Palačáku“ pořádnými posilovačkami. Doufáme, že se dětem líbilo, že si zlepšily kondici a že v obdobném tréninku budou pokračovat i na podzim :).

(BM)

28-31.3.2019

Jako každý rok jsme lyžařskou sezónu ukončili v rakouském Zauchensee,  a to 2 dny tréninku, po kterých následovaly 2 dny mezinárodních závodů Kidscup, kterých se zúčastnilo přes 900 dětí z celé Evropy.

Letos byly skutečně kvalitní podmínky pro trénink, tolik sněhu jsme v Zauchensee na konci března už dlouho nezažili, konečně se nám taky podařilo trénovat v tréninkovém centru ( tuto sezónu tam bylo jednou málo sněhu a po druhé zas moc sněhu).  V sobotu se konal skicross a v neděli obřák.

Nejlepší umístění se podařilo Antonii Pantůčkové, fantastické 2.místo v obřáku a 4.místo v skicrossu. Nesmíme však zapomenout na skvělé 5.místo Kačky Coufalové v obřáku – poprvé se někdo z našeho oddílu umístil na stupních i v starších kategoriích :)

Mezi další hezká umístění patří také 7.místo Kačky, 21.místo Ramešáka, 23.místo Berťase a 16.místo Kuby Tomana ve skicrossu. V obřáku se nejlíp vzhledem k počtu soupeřů v kategorii umístili Rameš (20.místo),  Berťas ( 27.místo) a Kuba Toman ( opět 16.místo).

Letos jsme měli zatím největší účast na těchto závodech – 15 dětí oba dva dny, co už je hodně dobrá účast. Závodní lyžařskou sezónu jsme tímto zakončili a těšíme se na další sezónu 2019/20. Toto soustředění a závody byly částečně hrazeny z dotace města Brna a Jihomoravského kraje, za co děkujeme.

(BM)

Starší příspěvky:12345678910111213141516171819
LPV Pelhřimov přespolní běh
07.10.2023 / 07.10.2023
JMLP Kohoutovice suchy slalom
07.10.2023 / 07.10.2023
LPV Velmez suchý slalom
08.10.2023 / 08.10.2023
JMLP Kravi hora - organizujeme my!!!
14.10.2023 / 14.10.2023

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty, případně zde

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

31.3. na všechny produkty

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz