Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

11.-13.1.2020

Rok se s rokem sešel a opět tu máme naše oblíbené závody na Karolínce - ÚKZ žactva ve slalomu a obřím slalomu. Tentokrát je náš víkendový pobyt v Beskydech prodloužen o dva závody v SG (také kategorie ÚKZ), které jsou pořádány v pondělí na sjezdovce v Bílé.  Navíc se nám opět podařilo sehnat ubytování v našem oblíbeném penzionu U Boudů, které je vždy provoněno činností paní domácí, která peče vynikající frgály, na které se vždy moooc těšíme. Když se k tomu připočte kulinářský zážitek v Raťkovském šenku, kam chodíváme na večeře, Je jasné proč se sem každý rok těšíme. 

V sobotu začínáme slalomem. Kačce a Ondrovi se moc nedaří, ale Tobiáš zachraňuje čest našeho klubu, když skončil mezi 40 startujícími na 10. místě - velmi slušný výsledek. V neděli je na programu obřák a výsledky jsou již lepší - Kačka skončila 24., Ondra 28. a výborným druhým kolem ( kdy zajel cca 12tý čas) se vytáhl Tobiáš z 21.na 16.místo. 

V pondělí brzo vstáváme a uháníme přes kopce na Bílou - na další dvě "esgéčka". Minulý týden jsme si o víkendu dali premiéru v této disciplíně v Říčkách a tak věřím, že děti budou již úspěšnější. No, ale nadarmo se neříká, že SG je otázkou zkušeností a výsledky přicházejí s odjetými závody. Kačka zajela 31. a 28.místo (v tom druhém závodě to už bylo lepší), Tobi dojel 26. a 25. a Ondra 34. a 30. Nicméně hlavní pozitivum vidím v tom, že jsem děti z této rychlostní disciplíny dovezl všechny v pořádku domů :-). 

(RANK)

 

6.1.2020

Po velkých plánech, kterých závodů se začátkem nového roku zučastníme, nám zůstal díky sněhovým podmínkám které t.č. vládnou jediný - superobří slalom v Říčkách. Je to závod vypsaný pouze pro žákovskou kategorii. Jde o rychlostní závod, kterých jsme se doposud neučastnili, ale děti mají chuť si takový závod vyzkoušet a tak vyrážíme ve složení Tobi, Kačka a Ondra směr Orlické hory. 

Podmínky pro závod byly téměř ideální - super počasí ( jasno, teplota mírně pod nulou), parádně připravená pista která vydržela v perfektním stavu až do posledního závodníka, skvělá- organizce závodu.

No a výsledky našich závodníků - vzhledem k premiéře v této disciplíně jsme se rozhodně v silné konkurenci neztratili - Tobi si vyjel 28.místo, Ondra skončil 36. ( oba v kokurenci 43 lyžařů). No bereme to hlavně jako trénink na závod v Bílé, který se koná přesně za týden a ja současně vypsán jako Mistrovství Moravy v této disciplíně. 

(RANK)

Jako každý rok, tradičně těsně před Vánocemi, jsme se vydali do našeho milovaného Zauchensee. Letos nám počasí příli nepřálo, i tak se do náročných lyžařských podmínek vydal kompletní tým našich myšáků. Celkově jsme zde strávili 5 dní poctivého tréninku. Dvakrát jsme si postavili vlastní dlouhou a náročnou obřákovou trať, přímo na červeném úseku sjezdovky, kde závodí ty nejlepší lyžařky na světě každoročně ve světovém poháru. Děti si zvykaly na jízdu na prudším kopci než jsou normálně zvyklé, ještě k tomu v brankách, které jim tréňa postavil tak zákeřně, jako to dělává slavný Ante Kostelič :-)  Děti si mohly také navzájem porovnat formu v místních měřených tratích.

Za celé soustředění byl odveden velký progres v individuálních chybách ve volné jízdě, pilovali jsme poctivě jedno cvičení za druhým. Děti odvedly velký kus práce a věřím, že někteří svoji formu jistě prodají hned v prvních závodech na začátku závodní sezony. Dokonce se všichni poctivě každý den zúčastnili i odpoledního vyklusání a protahovaček. Poslední den nám konečně zasněžilo, a tak jsme si mohli postavit i krásného sněhuláka a zajezdit si dětmi velmi oblíbené freeridy :-) 

(DK)

 

Galerie neobsahuje žádné fotografie.

19.-22.12.2019

Rovnou ze soustředění v Zell am See jedeme na závody do Koutů. Nikdo z nás do poslední chvíle nevěřil, že se závody uskuteční - sněhové podmínky jsou opravdu špatné. O to více nás překvapil velmi slušně zasněžený svah, nicméně více než půlku jsme si vždy museli ke startu vyšlápnout :-(.  Z původního programu 2xslalom a 2xobřák nakonec zůstaly jen slalomy, ale klobouk dolů před organizátory, jak kvalitní svah se jim podařilo pro všechny závodníky připravit - prostě naprosto korektní podmínky pro všechny závodníky, bez ohledu na startovní číslo. Na startu se sešla téměř komlepní žákovská špička, která se dá přirpvnat k MČR. 

První den dojela Kačka na 30.místě, Ondra byl 33., Tobi 34. (kdy první kolo pokazil a v druhém zajel 14.čas). Druhý den Kačka i Ondra vypadli v 1. kole. Pochvalu zaslouží Tobiáš, který si v opravdu silné konkurenci vyjel 21.místo. No a protože víkendový program - kdy se měly jet dva obřáky - byl zrušen, tak spěcháme domů užít si klid vanočních svátků. Závody byly částečne hrazeny z dotace Jihomoravského kraje, za co děkujeme.

(RANK)

12-17.12.2019

Letos jsme výjimečně neabsolvovali se žákovskou skupinou tradiční soustředění v Zauchensee. Místo toho jsme vyzkoušeli tréninkové svahy Schmittenhohe poblíž Zell am See, aby žáci potrénovali na UKZ v Koutech, které se konaly ještě před Vánocemi.

Tři dny tréninku jsme absolvovali přímo na Schmittenhohe a dva dny na ledovci Kitzsteinhorn, kde jsme měli skvělé tréninkové podmínky. Děti potrénovaly slalom i obřák a doufáme, že se to projeví na jejích výsledcích v Koutech.

(BM)

19-26.11.2019

Letos jsme první soustředění na sněhu absolvovali až v druhé půlce listopadu na Kaprunu a místo dvou kratších jsme udělali jedno týdenní soustředění. Počasí nám víc už přát nemohlo. Zatím co jiné roky jsme na svahu mrzli, letos jsme si užívali sluníčka, teplot kolem nuly a super pisty.

První část soustředění jsme věnovali volným jízdám a pilovali techniku. Sobota byl odpočinkový den, kdy děti doháněly co zameškaly ve škole, vykoupaly se v místním SPA a lehce potrénovaly. V neděli jsme vyzkoušeli jiné středisko, Schmittenhohe, nad Zell am See, které otevřelo dřív a výsledek? Super sjezdovky na začátek sezóny a málo lidí – značka ideál  J(jen škoda, že jsme na tento nápad nepřišli dřív).

V druhé půlce pobytu jsme potrénovali v branách, obřák i slalom. Na první jízdy v branách to nebylo špatné, ale je ještě hodně co zlepšovat. Další soustředění máme v plánu již tradičně v předvánočním Zauchensee, ale doufáme, že do té doby se na sníh ještě dostaneme.

Tohle soustředění bylo z převážné části hrazeno z dotace Města Brna, , za což tímto děkujeme.

(BM)

20.10.2019

Poslední přípravný závod „Jihomoraváku“ se konal v Předklášteří v krásné nedělní odpoledne.  I když počasí přálo, trať nám nepřála a cca 5. branka od cíle se stala osudná některým členům oddílu, ale i celým rodinám, například rodině Coufalových, když v ní všichni uklouzli :(

I tak jsme se ale vícekrát umístili na stupních vítězů. 1. Místo obsadila Emča, Kačka a Bára, 2.místo obsadil Ondra a 3.místo Fífa. Na místech těsně pod stupni vítězů se umístili Kuba, Elenka a Bára.

Tímto závodem nám skončila podzimní část Jihomoravského lyžařského poháru. Teď máme ještě chvíli čas na kvalitní suchou přípravu a za necelý měsíc vyrážíme na 1.soustředění na sněhu.

(BM)

6.10.2019

V neděli jsme se již sjednotili a vydali se na poslední podzimní závod poháru vysočiny do velmezu. I zde, na našem obvyklém svahu zimních tréninků, jsme posbírali četná skvělá umístění. Kačka Coufalová a Bára Míková ovládli kategoie starších žákyň a žen. Další dva bronzy přidali Dominik Keznikl v mužích a Valentina Steinhauserová v ženách. V nabité kategoii starších žáků skončil čtvrtý Tobiáš Keznikl a sedmý Ondra Polák. V kategorii myšaček vyběhla skvělé umístění také Emička Lišková. Všem patří gratulace.

Pohár vysočiny je tedy svou podzimní částí u konce, pokračujeme v sobotu s během JMLP v Novém Lískovci.

(DK)

5.10.2019

V sobotu nám začal již XIV. ročník tohoto poháru a my jsme se ho samozřejmě zúčastnili. Již tradičně se v 1. říjnovou sobotu konal suchý slalom v Kohoutovicích. Počasí nám tentokrát nepřálo - na závod pršelo :(, což se projevilo i na účasti, která byla menší než obvykle, ale to na výsledcích nic nemění.

Téměř všichni startující z našeho oddílu se umístili na bedně, což je super. 3.místo obsadili Kuba a Ondra. Na 2.místě se umístila Valentina, když ji na 1.místo chyběly pouhé 4 setiny. Vítězové svých kategorií jsou Kačka, Tobiáš a Bára. Dominik obsadil 5.místo, přičemž na bednu mu chyběly asi 3 desítky, takže taky kousek.

Zatímco většina oddílu závodila v Brně, Emča se rozhodla získat body na Vysočině (LPV) a zúčastnila se Běhu města Pelhřimov, kde obsadila krásné druhé místo.

„Jihomoravák“ pokračuje dalšími přípravnými závody nejbližší dva víkendy, takže doufáme, že potvrdíme super místa.

(BM)

22.9.2019

Po tréninkové námaze si chtějí děti zazávodit, a tak se nám nelení si zajet na závod i do více jak 100 km vzdáleného Hlinska. Zde se již tradičně přípravný závod koná fomou suchého slalomu, avšak s výběhem do kopce. Náš klub má na startu 9 běžců. 

Nejlepší umístění nám tento víkend zaběhly holky Krskovy. V kategorii myšáci Elenka i v přípravce Barča vyhrály!!! Velká gratulace. A to ještě měla velkou smůlu "myšačka" Emička Lišková, která sice skončila i s pádem těsně před cílem na 3.místě, ale bez pádu si to holky mohly bezkonkurenčně rozdat o vítězství. Stříbrnou medaily získala ještě Bára Míková v open ženy. Těsně pod stupni vítězů skončil Tobiáš Keznikl (4.místo), 5.místa berou Kuba Svoboda a Ondra Polák. 

(RANK)

 

Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty, případně zde

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

31.3. na všechny produkty

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz