Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

1.2.2024

V čtvrtek 1.2 se Štěpan a Viki vydali na večerní závod V Čenkovicích. Kde se konal závod Orlického poháru. závod byl obří slalom na dvě kola. Podmínky byly nepříznivé. Bylo málo sněhu, protože bylo teplo. závod byl od před žáků až po starší žáky. Po prvním kole byl Štěpán na 9. místě A Viki na 5. Po součtu obou kol byl Štěpán 11. a Viki 5. Po ukončení závodu jsme byli rádi že jsme tam jeli.

(ŠK)

27.-28.1.2024

V pátek po škole se Viki a Štěpán za doprovodu paní Vincencové vydali do Karlova na závody. Na sobotní obří slalom byly příhodné podmínky, podklad byl tvrdý, svítilo sluníčko, ale trochu pofukovalo. Viki bohužel závod nedokončila. Štěpán úspěšně dokončil obě kola závodu a vyjel si 219 bodů s celkovým umístěním na 18. příčce. Odpoledne se ve stejné trati konal závod LPV. Viki se umístila 11. a Štěpán 9.

V neděli se jel slalom. Podmínky byly ještě lepší než v sobotu. V prvním kole se oběma žákům jelo výrazně lépe než v kole druhém. Viki skončila na 13. místě a vyjela si 198 bodů. Štěpán se umístil na 15. a bylo mu přiděleno 268 bodů.

(VV)

Víkendových závodů FIS v obřím slalomu se zúčastnil Ondra s Kačkou. Pro Kačku to byl vůbec první závod sezóny, Ondra již stihl zajet jeden obřák JMLP. V sobotu 27.1. panovaly na Hnědém vrchu relativně nevlídné podmínky - silně foukalo, bylo zataženo.

V prvním kole vypla Ondrovi lyže a závod nedokončil. Kačka sice ano, ale s velkou ztrátou na první závodnici. Vysoká přirážka také nijak nebenefitovala a vyjela si 229 bodů. Druhý den bylo jasno a krásná viditelnost umožnila výhled na Sněžku. Co se výkonů našich juniorů týče, Kačka dopadla podobně jako předešlý den (s trochu lepší ztrátou, 208 bodů). Ondra se poučil ze sobotní nepříjemnosti, pořádně si dotáhl vázání a nakonec si proti juniorské špičce vybojoval krásných 154 bodů.

(KC)

11.1.2024

Po vydařeném týdenním soustředění v tréninkovém středisku Reiteralm, čekal několik členů SKJB, úvodní závod Jihomoravského lyžařského poháru v Čenkovicích. V nejmladší kategorii bodoval Max, který zajel skvělé 4. místo. Na první pozici se s jistotou probojovala Viki v kategorii starší žačky a Bára v kategorii OPEN. Mezi juniory si dojel Teo pro 4. místo, jakožto jeho první výsledek v zelenomodrých barvách. Ondra nestačil na nástrahy místního kopce a v druhém kole spadl, nakonec pokračoval dál, ale kvůli vysoké ztrátě skončil až 9.

(OP)

16-22.12.2023

Před Vánocemi jsme se již tradičně vydali na soustředění do Rakousku, letos jsme vynechali ledovcové soustředění a strávili 6 nocí na Reiteralmu. Počasí nám vyšlo na jedničku a tréninkové podmínky taktéž.

Žáci a junioři se nejprve rozjezdili na volno pár dnů, aby různými cviky vylepšili svoji techniku. V druhé půlce soustředění se snažili předvést svoji techniku v branách – jak ve slalomu, tak v obřím slalomu.

Myšáci měli jak každý rok na začátku sezony opatrný start (děti toho přes léto hodně zapomenou a ze začátku se bojí). Po pár dnech už však jezdily téměř jak minulý rok a všechny to moc bavilo. Dvakrát si vyzkoušely i trénink v branách a změřily si svoje schopnosti v malém závodě.

Abychom nadýchali adventní atmosféru, tak jedno odpoledne jsme jeli na Hofalm u Filzmoosu, kde byly vánoční trhy, krampusové a vánoční atmosféra – moc hezké, všem doporučujeme .

Poslední den nám bohužel nevyšel, sněžilo, foukala a jezdili jen dva vleky. I tak to ale bylo super soustředění, kde byl vidět velký pokrok u dětí. Po Novém roce se se staršími opět uvidíme na Reiteralmu.

(BM)

Máte rádi hory a lyže? Chcete, aby Vaše dítě mělo správne základy lyžařské techniky a všestrannou sportovní přípravu?

Příjmame děti ve věku 4-7 let.

Tréninky máme každé uterý v čase 16.30-18.00. Na podzim a na jaře organizujeme kondiční tréninky zaměřené na všestrannost v areálu VUT Pod Palackého vrchem a v tělocvični v Králově Poli. V zimě pak máme pravidelné tréninky na lyžařských svazích v okolí Brna, soustředění v Rakousku a s dětmi jezdíme menší závody na Moravě.

Pro více info nás kontaktujte:  Barbara Míkovou, mikova.barbara@gmail.com, 777 713 504.

11.-17.3.2023

Tak jako každý rok jsme využili volna ve škole a vyrazili jsme směr Zauchensee. V sobotu po finále JMLP ve Velkém Meziříčí jsme se vrátili zpět do Brna, kde jsme jen přebalili lyže z auta do auta a vyjeli směr Rakousko. Odjezd byl poměrně komplikovaný, většinu naší skupiny postihly různé chřipky, takže se nevědělo, v jakém počtu se ve finále odjede.

Jelikož Kačku s Ondrou čekali další víkend závody ve Špindlu (konkrétně na Mísečkách), kde jsou na programu 2 slalomy, tudíž bylo zcela jasné, že se zaměříme na slalom. Navíc Viki má o víkendu také závody – 1x GS, 1x SL, které se konají v Herlíkovicích.

Naše soustředění jsme odstartovali již v neděli ráno, začali jsme již zmiňovanou disciplínou, a to slalomem, který jsme jezdili až do středy. Ve čtvrtek a pátek jsme nechali slalomky už připravené na závody a přešli jsme na obřačky.  V pátek jsme skončili s dopoledním tréninkem, přijeli na naši chatu, zabalili se a vyjeli, ovšem ve dvou skupinách – jedna směr Špindl, druhá domů do Brna.

(TK)

11.3.2023
V sobotu se uskutečnilo finále JMLP ve Velmezu.
Nejprve se nevědělo, jestli se závod uskuteční, ale nakonec se rozhodlo, že se pojede.
Po dojetí poslední kategorie se vyhlásily výsledky závodu. Myšáci Peťa a Max se umístili na 6. a 5. místě, na 4. místě se umístil Dominik z kategorie muži. Na bednu se dostali Viki, Kačka a Tobi na 3. místě, na 2. místě Terka a ve své kategorii vyhráli Bára M. a Vojta.

Po vyhlášení výsledků závodu bylo celkové vyhlášení celé sezóny. Na 5. místě se umístila Elen, na místě 4. se umístil Ondra. Na stupních výtězů se umístili Vojta na 3. místě, Kačka, Tobi a Bára K. se umístili na 2. místě a ceny za první místo si domů odvezli Terka, Viki, Bára M. a Dominik.

(KC)

5.3.2023

V neděli 5. března se odjeli dva závody Poháru Vysočiny ve Velkém Meziříčí. Začalo se klasickým závodem obřího slalomu a následoval paralelní slalom družstev. V obřím slalomu v kategorii přípravka hoši utekla bedna Vojtovi Machotkovi přesně o jednu setinu, takže skončil na čtvrtém (bramborovém) místě. V mladších žákyních obsadila 5. místo Barbora Krsková. O dvě setiny uteklo stříbro Kateřině Coufalové z kategorie juniorek, takže odjíždí s bronzovou medailí. Za ženy bodovala Barbara Míková se stříbem a za muže nás se zlatou medailí reprezentoval Dominik Keznikl.

Do paralelu jsme seskládali dva týmy - první v sestavě Maxe, Vojty, Báry a Kačky. Druhý tým jsme museli doplňovat dětmi z jiných klubů, ale za ženy nastoupila Barbara a za nejmladší Pěťa. První tým se probojoval až do čtvrtfinále.

(VV)

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer.