Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:123456789101112131415161718

22.2.2020

V naději, že si žáci zasoutěží na republikových závodech se přemisťujeme z našeho rakouského prázdninového "domova" do Pece pod Sněžkou. Po 7mi hodinové cestě se však dozvídáme, že na start sobotního závodu může dle kvalifikačních kritérií nastoupit jen Tobiáš. 

Na místní sjezdovce Javor se jede GS, Tobi sice udělal v prvním kole chybu, nicméně nakonec si vyjel velmi dobré body. Vzhledem k tomu, že na nedělní vyřazovací závod se kvalifikačním sítem probojoval jen Tobiáš (a navíc je na neděli v Peci velmi špatná předpověď počasí) se balíme a jedeme domů, aby jsme si mohli zazávodit na nedělních závodech, sice nižších kategorií, ale zase mohou závodit i ostatní členové žákovského týmu. 

(RANK)

16-21.2.2020

Letos se konečně konalo soustředění žáků a myšáků ve stejné destinaci na svazích Hahnbaum v rakouském St. Johann im Pongau. Ubytování jsme měli ideální – asi 100m vzdušnou čarou od tréninkové pisty. V neděli večer se na ubytování potkali žáci, kteří přijeli ze závodů na Lipně, a myšáci, kteří přijeli rovnou z Brna.

Zatímco žáci střídali trénink slalomu a obřáku v branách, myšáci jezdili část dne v branách obřák a druhou část věnovali tréninku volné jízdy. Každý den po lyžování se děti vyklusaly a starší si odservisovaly lyže na další den (mladším dětem v této činnosti pomohli trenéři).

V středu (třetí den) jsme i vzhledem k počasí (odpoledne pršelo) dali dětem odpočinek a vzali je na bazén do Altenmarktu.

Ve čtvrtek jsme opět pokračovali v celodenním tréninku Super G a obřáků. Poslední den jsme lyžovali jen dopoledne a po obědu se opět rozdělili – žáci vyrazili směr Krkonoše, Valentina na FIS závody do Špindlu a žáci na RKZ do Pece, a myšáci se vrátili do Brna, aby si odpočinuli a připravili se na nedělní závody LPV a JMLP.

Myslím, že soustředění se povedlo na jedničku – dobré počasí, super tréninkové možnosti a ubytování přímo na svahu – takže za rok si tady snad potrénujeme opět :).

(BM)

14.-16.2.2020

Cestou na jarní prázdniny se po roce vracíme na lipenské ÚKZ. Přijeli jsme o den dříve, aby jsme si na kopci zatrénovali a seznámili se s aktuálními podmínkami. Takže v pátek trénink slalomu a v sobotu už jdeme závodit. 

 V sobotním obřáku se nám opravdu dařilo - Valentina vyhrála veřejný závod v kategorii ženy, v ÚKZ byla Kačka 4., Ondra 7., ale vrcholem bylo první vítězství našeho klubu v ÚKZ které dokázal zajet Tobiáš. Super výsledek!!!

Na neděli je naplánován slalom. Proměnlivé počasí nám dělá starosti při přípravě lyží. Ale snad se nám to podařilo - Valentina zopakovala vítězství ve VZ, žáci si odvážejí dvě druhá místa z ÚKZ- Kačka a Tobiáš. Smolařem dne je Ondra, který zajel velmi dobrý čas, ale byl pro špatné projetí jedné branky diskvalifikován. 

Takže skvělý začátek jarních prázdnin, po závodech jsme se přemístili na tréninkový kemp do Rakouska, do St. Johannu v Pongau, kde plánujeme trénovat po dobu 5 dnů. 

(RANK)

 

(8.-9.2. 2020)

Myšácký oddíl se zúčastnil tento víkend předposledního závodu seriálu Poháru Orlických hor v Deštné. Vyrazili jsme z Brna už v sobotu brzo ráno a celý den jsme trénovali na černé závodní sjezdovce, aby si ji děti mohly patřičně "osahat".  V něděli ráno následoval samotný závod.

Dan Švarc v kategorii přípravka kluci obsadil ve znovu velmi nabité kokurenci 27.místo. V předžácích za nás bojovali Oli Polák a Kuba Svoboda. První jmenovaný se s náročně postavenou tratí popral nejlépe z našich a obsadil 12.místo, Kuba Svoboda měl velké odhodlání, ale před závodem taktéž lehké pochyby o svém výkonu na tak náročné trati, které ho pravděpodobně stály mnohem lepší umístění. I tak si dojel pro hezké 18.místo.

Všem klukům patří klobouk dolů a gratulace, tento závod pro ně jistě byl velká zkušenost.

(DK)

5.-8.2.2020

Na tento termín jsme s žákovkým týmem měli původně plánovaný trénink v Olešnici v Orlických horách. Vzhledem k nedostatku sněhu v této lokalitě jsme museli narychlo shánět jinou destinaci, kde nám umožní trénink v branách. To se nám povedlo v Petříkově, kde jsme měli po 3 dny ideální podmínky, za což vděčíme především majiteli svahu Robertu Kolářovi, kterému patří velké DÍKY. Počasí nám také přálo a tak věříme, že vynechaná výuka ve školách se vyplatila :-) a výsledky tvrdého a poctivého tréninku se projeví již v nejbližších závodech. 

(RANK)

(1.2. 2020)

Emička Lišková dala před závodem POH na Dolní Moravě přednost prestižnějšímu Madeja cupu, který se tentokrát konal v areálu Karlov pod Pradědem.

A opět Emička brala cenné body. V obou závodech skončila na 20.místě se ziskem 11 bodů a v průběžném hodnocení je na 34.místě s celkovými 25 body. Tak snad nám bude dělat pořád takovou radost jako doteď a v příštím roce zaútočí na nejvyšší příčky.

(DK)

(30.1.-2.2. 2020)

Oddíl myšáků se na pololetní soustředění vydal do našeho oblíbeného tréninkového střediska - Štědrákové lhoty. Toto soustředění jsme spojili s několika závody. 

Vše odstartoval čtvrteční tradiční závod Poháru Orlických hor v Čeňkovicích. Zde se v nabité konkurenci téměř 40 dívek, umístila v přípravce na skvělém 8.místě Barča Krsková.  Ve stejné kategorii se taktéž velmi dobrým výkonem uvedla Viktoria alias Fífa Weiszová, která obsadila 26.místo. Nutno podotknout, že Fífa má za sebou pouze pár závodních zkušeností z minulé a začátku této sezony. V klucích se v přípravce umístil na 29.místě Dan Švarc, který je v této kategorii letos mladším účastníkem a snaží se ze všech sil porážet starší soupeře. Kuba Svoboda. který je zase letos prvním rokem v předžácích, ubojoval v této kategorii 17.místo.

Pátek proběhl jako tréninkový den ve Štědrákově lhotě, kde jsme se prali s náročnými sněhovými podmínkami. V sobotu jsme přijeli na Dolní Moravu, kde jsme se opět zúčastnili prestižního POH. Zde jsme si vybrali docela smůlu, a to především v kategorii přípravka dívky, kde měla Barča Krsková problémy na trati a smolně minula poslední bránu. Fífa Weiszová zase udělala velikou chybu na rovince před cílem a skončila 29. Danda Švarc udělal podobnou chybu a skončil 26. Je to škoda, protože jízdy jinak vypadaly velice dobře. Předžáci si vedli o něco lépe a s většími zkušenostmi se poprali s tratí mnohem lépe. Oliver Polák skončil na 13. a Kuba Svoboda na 15.místě.

V neděli jsme zakončili závodní víkend v Hlinsku na poháru Vysočiny, kde jsme si trochu spravili chuť. Zde se k nám přidala i Emička Lišková, která obsadila 4.místo v kategorii myšaček a taktéž Elen Krsková, která brala 7.místo.  Barča i Dan skončili ve svých kategoriích na 5.místě a Kuba na 8. 

Všem dětem patří velká pochvala za zajeté výsledky.

(DK)

(31.1.-2.2.2020)

Tyto pololetky jsme porušili dlouholetou tradici a neabsolvovali soustředění v Štedrákové Lhotě (na rozdíl od oddílu našich myšáků,  kteří v tradici pokračují :-)). Ve čtvrtek po vysvědčení se žáci vydali směr Karlov pod Pradědem na závody ÚKZ, předpověď počasí byla špatná, ale nakonec počasí celkem vyšlo :).

V pátek jsme absolvovali dopolední trénink obřáku a slalomu a odpoledne se věnovali přípravě lyží. V sobotu se konal obřák a dopadl nad očekávání – Tobiáš i Ondra si vyjeli svoje zatím nejlepší body – Tobi 117 b.(13.místo) a Ondra 147 b.(18.místo). A aby toho nebylo dost, Tobiáš se umístil na hezkém 3.místě v Přeboru Jihomoravského kraje. Kačka bohužel závod nedokončila.

Jak závody pokračovaly? SUPER, v neděli byl na programu slalom. V tom si vyjela životní body Kačka – 109 b.(16.místo) a Tobiáš potvrdil ustálenou formu ve slalomu a potvrdil 136 bodů, které ve slalomu má, a zároveň se umístil na krásnem 8.místě ( z 33 závodníků). Ondra po vydařeném 1.kole druhé kolo nedokončil, což je škoda, protože závod měl dobře rozjetý. A HIGHLIGHT víkendu? Tobiáš se v těžké konkurenci stal přeborníkem Jihomoravského kraje ve slalomu, za což mu gratulujeme. Podrodbnejší výsledky ze závodů naleznete zde.

Teď pořádně potrénujeme a za dva týdny nás čeká Mistrovství Moravy žáků.

(BM)

26.1.2020

Tímto závodem začíná zimni část našeho domovského poháru - JMLP, a to ve středisku Kladky. Věříme, že děti z našeho oddílu navážou na své úspěchy z podzimní části poháru. 

A daří se nám to - z 12 kategorií vyhrál náš oddíl rovnou polovinu (Emička Lišková, Bára Krsková, Oli Polák, Kačka Coufalová, Tobiáš Keznikl a Bára Míková). K tomu berme dvě stříbra (Ondra Polák a Val Steinhauserová)  a jeden bronz (Dominik Keznikl). Třetí místo uniklo o pověstný vlásek 0,04 vteřiny Danečkovi Švarcovi. Smolařem závodu je Kuba Svoboda - jeho jízda skončila velkými kotrmelci :-(. 

Tento pohár bude pokračovat 23.2., tedy po návrtau z jarních prázdnin, a to v Němčičkách. 

(RANK)

 

25.1.2020

Tento víkend máme dohromady tři závody, z toho dva v jeden den v Karlově pod Pradědem. Ráno začínáme žákovským ÚKZ, po skončení tohoto závodu je vypsán veřejný závod v rámci Lyžařského poháru Vysočiny, kterého se účastní i náš oddíl myšáků a PaP. 

Ráno nás vítá tvrdá, ale naprosto parádní pista, na které se dá odjet férový závod i s vysokým startovním číslem. O trati máme navíc informace, neboť předjízdu jezdí naše juniorka Valentina. Tak pojďme toho využít :-).

Parádní závod se podařil Tobiášovi - zejména druhé kolo, které ho katapultovalo z 9.místa až těsně pod bednu na 4.místo!!! V silné konkurenci výborný výsledek. Už tolik se nedařilo Kačce (13.misto), ani Ondrovi ( 17.), ale jisté náznaky zlepšení po kvalitním tréninku v Zauchensee v tomto týdnu byly vidět. 

Po polévce v místní restauraci jdeme na druhý závod. Super výsledek zajela naše nejmladši závodnice Emička Lišková, která se "velkého" kopce vůbec nelekla a vyhrála nejmladší kategorii - myšáci holky. Ještě jedno vítězstvi si vezeme domů - v kategorii ženy open vyhrála Valentina, která si zřejmě několika předjízdami v dopoledním ÚKZ " osehala" kopec :-). Na druhém místě ve své kategorii skončil Tobiáš, který takto završil svůj mimořádně úspěšný den :-). A jak dopadli další naši závodníci? Bára Krsková po nemoci zajela 4.místo, Daník Šarc skončil na vyhlašovaném 6.místě. Oli Polák byl 7., Kuba Svoboda 9, Kačce těsmě unikla medaile, kdy skončila na 4.místě a Ondra Polák bere 8.místo. 

Za zmínku stojí ještě závodnický comeback trenéra Dominika, který v v nejpočetněji obsazené kategorii open muži obsadil 7.místo.Tak hurá domů a zítra náš čeká Jihomoravský pohár v Kladkách.

(RANK)

 

Starší příspěvky:123456789101112131415161718
letní soustředění Cikháj
24.08.2022 / 30.08.2022

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty, případně zde

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

31.3. na všechny produkty

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz