Náš klub samozřejmě nemohl vynechat další díl pohárového závodu v Orlických horách. Závod byl uspořádán v Českých Petrovicích, kde poslední dva roky kvůli nedostatku sněhu musel být rušen, a tak jsme se o to více na tento kopec těsili. Část oddílu přijela rovnou ze soustředění v nedalekém Deštném v O.h.  (oddíl myšáků), zbytek oddílu čekala cesta z Brna. Vzhledem k brzké ranní hodině prezentace závodu, zasypaným silnicím a možnosti zatrénovat si v předvečer závodu na místním kopci se "brněnská" skupina rozhodla vyrazit již v pátek a přespat v dějišti závodů. Pro některé myšáky to byla premiéra závodu v horské oblasti, ale profil kopce je vhodný i pro menší děti. Vzhledem ke konkurenci dětí které v horách bydlí a trénují jsme doáhli slušných výsledků. Pochvalu z oddílu myšáků si zaslouží zejména Oliver Polák, který v kategorii přípravka skončil na 24.místě, ale předvedl výrazné zlepšení.  Super výsledky zajeli Tobiáš Keznikl (4.místo v mladšich žácích) a zejména David Hrbáč, který vybojoval bednu ve staršich žácích (3.místo), které drží po dvou závodech i v celkovém pohárovém hodnocení. Výsledky závodu i průbežné pořadí POH naleznete zde.

více foto v fotogalerii

Deštné/Olešnice 8.-14.1.

Z víkendových závodů se většina dětí - ty kterým to umožnily školní povinnosti - přemístila na sostřeďění do Orlických hor., kde nám perfektní tréninkové podmínky již tradičně připravili kamarádi ze Ski Olešnice na jejich domácí pistě a zázemí jsme našli na Chatě Jedlová v Deštném. Starší děti trénovaly sice jen dva dny, ale dvoufázově, mladší děti pak celý týden. Věříme, že poctivá příprava se projeví již na víkendových závodech Poháru Orlických hor :-)

16.-21.12.2016

Ve dnech 16.-21.12.2016 jsme jako každý rok absolvovali soustředění v rakouském Zauchensee. Počty účastníků z roku na rok rostou a letos se nás k tréninku sešlo víc než 40. Během 5 lyžařských dnů jsme trénovali volné jízdy, trénink v bránach jako i "závod" v paralelních tratích. Podařilo se nám domluvit trénink na trati, kde se každoročne konají známé mezinárodní závody pro děti- Kidscup. Děti si zlepšily svoji techniku v obřáku a starší nabraly další zkušenosti a vylepšily obratnost ve slalomu. A co víc, opět se nám podařilo domluvit společný trénink s rakouskými dětmi, kamarády, které jsme poznali v rámci projektu z evropských dotací "České a rakouské děti se sbližují sportem" - takže projekt žije dál, děti se kamarádí. Samozřejmostí byly každodenní výběhy do okolní krajiny (chceme si přece zlepšit kondici :) ) a též jsme navštívili místní krásné termální lázně, kde jsme krom ježdění na tobogánech a vyhřívání se v termálních pramenech též kondičně plavali.

Touto akcí jsme ukončili předzávodní období a věříme, že poctivý trénink se projeví v naších výsledcích v závodní sezóně :) :) :)

JMLP (Jihomoravský lyžařský pohár)

21.1.2017 Nemčičky
22.1.2017 Hlinsko- SKI KLUB JUNIOR BRNO (pomoc pri organizaci!!!)
19.2.2017 Nemčičky
1.3.2017 Olešnice
4.3.2017 Karlov pod Pradědem

LPV (Lyžařský pohár Vysočiny)

Termín Místo
8.1.2017 Jalovec (Matyas Zdarsky cup)
??? běžky
26.2.2017 Hlinsko (Memoriál Františka Horáčka)
5.3.2017 Velké Meziřičí
10.3.2017 Šacberk u Jihlavy
12.3.2017 Nové Město na Moravě

POH (Pohár Orlických hor)

8.1.2017 Červená Voda
14.1.2017 České Petrovice
2.2.2017 Čenkovice
5.2.2017 Dolní Morava
12.2.2017 Deštné v O.h.
19.3.2017 Říčky

(2.1.2017)

Ahoj, tento týden nám v plném proudu začíná lyžařská sezóna. Pozorně sledujte naše webovky a nezapomínejte děti přihlašovat včas na jednotlivé akce :)

V termínu 26.-30.11.2016 jsme se zúčastnili soustředění na rakouském ledovci Kitzsteinhorn. Trénovalo nás tentokrát opravdu hodně a i díky parádní podpoře "místního" slovenského trenéra a znalce lokálních poměrů Igora se nám podařilo udělat opravdu parádní tréninky v branách, pro starší i ve slalomu. A když nám přálo i ideální počasí, tak se opravdu podařila parádní akce, kterou jsme organizovali za finanční podpory Jihomoravského kraje, kterému za to děkujeme.

1. soustředění v nové sezóně jsme zorganizovali na tyrolském ledovci Hintertux v termínu 15.-19.10.2016. Zúčastnily se ho hlavně děti z oddílu žáků a juniorů a výběr těch starších myšáků. I přes relativní nedostatek sněhu (nebyly otevřeny všechny pisty) a arktické mínusové teploty jsme potrénovali velmi kvalitně. Akce byla částečně financována za podpory Jihomoravského kraje, kterému za to děkujeme. Příští soustředění bude koncem listopadu.

(5.9.2016)

Ahoj,

je tu nová sezóna 2016/17, a tak si pojďme připomenout co nás čeká. Na letní týdenní soustředění navážeme pravidelnými čtvrtečními tréninky (dokud počasí dovolí na hřišti v Řečkovicích, poté v tělocvičně TAK Hellas, příp. posilovně Gold Gym). No a až nám nasneží, tak začnou středeční výjezdy za sněhem. Na podzim pojedeme na dva ledovce (v říjnu a v listopadu) a před Vánocemi nás čeká tradiční soustředění v Zauchensee.

V rámci závodních aktivit se budeme již na podzim zúčastňovat suchých závodů JMLP a LPV, tak aby nám nechyběly pohárové body do zimí části. O dalších aktivitách vás budu průběžně informovat.

Roman Keznikl, předseda oddílu.

starší aktuality, články a informace o lyžařském oddílu se nachází na nasledujících stránkách: http://historie.skiklubjuniorbrno.cz/