Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:123456789101112131415161718

4.-10.2. 2018

Družstvo myšáků se o jarních prázdinách vydalo trénovat do Itálie, konktrétně středisko Sella Nevea ležící pod vrcholem Canin (2587 m). Tréninkové podmínky byly úžasné, první den děti projezdily celý místní areál červených, krásně členitých tratí. Na jedné z nich se jezdí i závody Evropského poháru v rychlotních disciplínách. Další den jsme se kvůli silnému větru musely přesunout o pár výškových metrů níže do lyžařského střediska Tarvisio. Naštěstí, další dny už byly opět krásné a my jsme se tak mohli podívat i na slovinskou stranu střediska - Bovec. Děti si zde užily především nácvik volných jízd v hlubokém sněhu (napadlo hodně) a všudepřítomných skokánků. Druhou polovinu týdne jsme se věnovali trénování v brankách. Místní italský trenér Ivano Sabidussi nám zamluvil tréninkový svah a po té co viděl jak to umí brňáci, nás pozval na trénink s jeho týmem. Takovou šanci jsme nemohli odmítnout! Trénink byl v Tarvisiu a podmínky pro děti téměř "svěťákové". Uzavřený svah i vlek pouze pro nás a Ivanuv tým, ochranné sítě a čtyři italští trenéři + náš Šimon. Na tvrdé a velmi dlouhé trati (45 s!!) děti s místními držely krok a ukázaly, že i když nemáme velké hory, lyžovat umíme a to dobře! Velký dík patří také Nině Hrdové, která pomáhala se všemi tréninky. 

(HEROSHIMA)

4.-8.2.2018

Letošní brněnské jarní prázdniny připadají na první únorový týden - což je na jednu stranu nevýhoda, protože je velmi těžké najít vhodnou lokalitu kde by na část týdne bylo volné ubytování, na druhou výhoda - ještě většina závodů je před námi a tak můžeme na ně pořádně potrénovat. Nakonec naše volba padla na lokalitu St. Johann im Pongau, kde v rámci Skiamade platí naše roční permice a hotel Hahnbaum, který se nachází v nadmořské výšce cca 1500 m.n.m, nabízí nejen nádherný výhled na toto okresní město, ale i ubytování přímo na sjezdovce, Místní lyžařský areál nám vychází vstříc v rámci rezervací pist a tak máme ideální tréninkové podmínky. Pobyt jsme si doplnili též "sáňkařským zážitkem" na trati, která začíná přímo u našeho ubytování a měří více než 3,5 km. 

(RANK)

4.2.2018

V den odjezdu na treninkové soustředění na jarni prazdniny je na programu další závod  Poharu Orlických hor - tentokrát na super sjezdovce na "de em ku". Váháme zda před odjezdem do St. Johanu si máme  "odskočit" ještě dalších vice nez 250 km druhým směrem, ale nakonec touha závodit vítězí. Závodu se účastní jen 4 žáci, ale zajíždí super - vezeme do Brna 2 vítězství v nejstarších kategoriích, mezi klukama vítězí David Hrbáč a mezi holkama Val Steinhauserová - velká gratulace!!! No a v Brně se jen převlečeme, sbalíme pár zavazadel a hurá dalších 500 km do Skiamadé. Ráno jsme vstávali v 6 hod., do postele jsme se dostali po 1 hodině - no prostě OTROCI LYŽOVÁNÍ :-)

Výsledky závodu tady.

(RANK)

3.-4.2.2018

Povzbuzen výsledky z Olympiády dětí a mládeže se Jakub Zítka rozhodl zkusit své štěstí na "republikové úrovni" na závodech RKZ, které se konají v Peci. Rodinný minitým Kuba, jeho máma (velmi dobrý servisák) a bratr Petr (kustod :-)) reprezentují náš oddíl skvěle. Už v sobotním slalomu si Kuba zajel výborné 11.místo mezi staršími žáky a super body, ale tento výsledek ještě vylepšuje v neděli v obřáku fantastickým 5.místem a body 27,44!!! Obrovská gratulace Kubo.

Výsledky zde.

(RANK)

 

28.-31.1.2018

Po několika dlouhých letech od žákovské kariéry Terky Zahálkové je náš skiklub zastoupen na ZODM. V tříčlenných týmech v kategorii starších žáků odjíždí v neděli na zahajovací ceremoniál v barvách Jihomoravského kraje David Hrbáč a ve stejných barvách (alespoň podle olympijského oblečení) Jakub Zítka za Kraj Vysočina. Zahájení olympiády probíhá jak na „opravdové olympiádě“, nechybí olympijský oheň ani Ondřej Bank v roli jednoho z vlajkonošů. Super atmosféra...

V pondělí jedou kluci první olympijský závod – obří slalom, a zajedou v  konkurenci těch nejlepších výborně, Kuba 8. místo a David 12. Druhý den je vyřazovací závod, sjezdovka se po nočním dešti a ranním mrazu změnila v ledovou plochu. David nesvěřil své slalomky profi servisnímu týmu a hrany ho zradí hned ve 3. bráně. Kuba skvělé 4. místo! 3. den slalom, ledová sjezdovka stihla rozmrznout a opět zmrznout, kluci bojují s těžce ovladatelnými lyžemi, David vypadavá a Kuba vítězí nad těžkým terénem a dojíždí na 11. místě.  Olympijskou medaili sice kluci nedovezli, ale vyjeli body pro celkové umístění krajů – JM kraj 7. místo, Vysočina 3. místo – velkou zásluhou Kuby. Výsledky naleznete zde. A hlavně tady platilo „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“ Protože za ten skvělý zážitek veškerá předchozí námaha stála.   

(MK)

27.1.2018

Konečně tu máme v letošní zimě závod, kterého se mohou účastnit všichni členové našeho klubu. Do závodu jsme přihlásili rekordních 32 závodníků, někteří se následně z různých důvodu omluvili, ale i tak 28 startujících je pořádné číslo. V Olešnici nás čeká dobře připravená trať a kolem 200 startujících - takže jedeme jen jedno kolo. Nicméně pro náš klub se závod povedl výborně - z dvanácti kategorií jsme 5 vyhráli. Zejména v staršich kategoriích jsme vyhráli skoro vše co se dalo - Kuba Toman (předžáci), Tobiáš Keznikl (mladší žáci), Kuba Zítka (starší žáci), Bára Míková (open-ženy) a Petr Zítka (open-muži) zaslouží coby vítězové velkou pochvalu. Bednu vybojobali ještě Mates Přibyl (3.místo myšáci), Tonička Pantůčková (3.místo přípravka holky), Venca Pantůček (3.místo předžáci kluci) a Val Steinhauserová (2.místo starší žačky). Perfektní výkon předvedli také v silně obsazených kategoriích přípravek Áďa Přibylová (5.) a Emicka Rosi (8.) mezi holkama a Oli Polák (6.) a Bertík Bednář (7.) mezi klukama. Tak snad se nám i v dalších závodech povede tyto super výsledky zopakovat. 

Kompletní výsledky můžete najít zde.

(RANK)

 

25.-26.1.2018

Po roce jsme si odskočili zatrénovat do naší oblíbené Štedrákovky, kde na rozdíl od mnoha českých a moravských sjezdovek jsou závodní lyžaři vítáni. Kopec sice není velký, ale když na něm vyrostl nejlepší český lyžař Ondra Bank tak musí vystačit i nám, zejména když sněhové podmínky neumožňují trénink v našich pravidelných destinacích v okolí Brna. Jeden den obřák, druhý slalom. Závodní sezóna pro většinu dětí následující víkend startuje, Kuba Zítka a David Hrbáč navíc pilně pilují na olympiádu dětí a mládeže, na kterou byli nominováni a budou tak zastupovat i náš klub. Ta začíná již tuto neděli v Orlických horách. Budeme jim držet pěsti!!!

(RANK)

20-21.1.2018

S třemi juniory jsme se vydali vyzkoušet FIS-ové závody v Peci pod Sněžkou. Obřáková trať byla dlouhá a náročná. Počasí nám moc nepřálo a téměř celý víkend sněžilo a byla zima. Klárce se jako jediné podařilo dokončit oba dva závody a získala svoje první body v obřáku. Dominikovi sa nepovedl první den když nedokončil, zato druhý den dojel na slušném 49.místě a taky se mu podařilo si zlepšit svoje fisové body. Peťovi se naopak povedl spíše první den, i když ztratil hůlku v průběhu jízdy, a vyjel si hezkých 137bodů, dobrý výsledek na první dokončený FISový závod - ještě jeden dokončit a bude to dobrý začátek. Všichni si vyzkoušeli jaké je to jet minutový obřák a uvidíme co ukážou na dalších závodech.

V nedaleké Rokytnici n. Jizerou si Kuba Zítka v rámci přípravy na Olympiádu dětí a mládeže okusil RKZ. Počasí jim bohužel nepřálo a tak se sobotní závod zrušil. V neděli se Kuba umístil na slušném 11.místě v obřáku v starších žácích. 

Výsledky naleznete zde

(BM)

6.-10.1.2018

Letos oproti minulým sezónám měníme lokalitu kde se počátkem ledna připravujeme na blížící se závody - posledních více jak 10 let jsme jezdili do Deštného v Orlických horách, na chatu Jedlová. Přesto, že je to tedy již pro řadu z nás srdcová záležitost, rozhodujeme se pro změnu, avśak pro nás "tradicionalisty" ponecháváme alespoň název - Čoňobití :-). Ne vždy nám totiž v Orličkách přály sněhové podmínky, ty tréninkové jsou v Zauchensee také jednoznačně příznivější. Když přidáme oblibu tohoto alpského střediska mezi dětmi tak není co řešit. Po necelých třech týdnech se tedy vracíme do míst kde jsme trénovali již před Vánocemi. Čtyři tréninkové dny děti opět výkonostně posouvají vpřed. Navíc se nám daří spojit praxi s teorií - v nedalekém Flachau je pořádán noční slalom žen zařazený do Světového poháru, ten si nemůžeme nechat ujít. Tak se žákovský oddíl vydává porovnat své slalomářské dovednosti s těmi nejlepšími lyžařkami současnosti. Pro většinu dětí je návštěva takového závodu premiérou. V obědové pauze se navíc potkáváme se slovenskou reprezentantkou a současnou světovou top slalomářkou Petrou Vlhovou a jejím týmem. V průběhu závodu jsme potkali další reprezentantku Slovenska - Barboru Kántorovou. Máme tak další společná foto do klubové sbírky. 

Děti odvedly velký kus práce, je radost sledovat jak je lyžování baví a jaké pokroky dělaji. Zauchensee už mají za svůj druhý domov a před odjezdem se vyptávají kdy zase tam pojedeme. Tímto soustředěním končí jedna část sezóny - ta méně zábavnějši ale nutná - tréninková a začíná ta závodní, tak snad se podaří :-)

(RANK)

(8.1.2017)
Tento vikend se náš tým rozdělil  - starší žáci ( Dorain Keršner a David Hrbáč) se vydali směr Jeseníky, kde se v sobotu zůčastnili ÚKZ v Koutech nad Desnou a v obřáku bojovali o své první letošní FIS body. Dorian skončil na 17.místě a David po pádu v druhém kole dojel v "poli poražených". Vynahradil si to však v nedělním závodu na Červené vodě, kde zajel velmi slušné 4. místo, Dorian skončil 9. Výsledky ÚKZ zde a POH tady.
Zbytek týmu vyjel závodit na Vysočinu, kde byl v rámci LPV pořádán závod na Jalovci. No a dosavadní tvrdý trénink přinesl první "placky". Vyhráli jsme ve 4 kategoriích (myšáci holky-Tonička Pantůčková, předžáci-Ondra Polák, open ženy-Barbara Míková a open muži-Dominik Keznikl), druhé misto obsadil Mates Toman (myšáci kluci) a třetí skončili Violka Hrdová (myšáci holky) a Tobiáš Keznikl (mladši žáci). Další výsledky najdete zde. Tento Pohár pokračuje závodem v Hlinsku dne 26.2. Už se těšíme :)
I další děti nám trenérům udělaly radost, co však mne osobně velmi potešilo bylo vidět po několika letech tento kopec opět pod sněhem a zazávodit si tu, vždyť právě tady jsme se současnými juniory a žáky před pár lety jeli naše "první velké skutečné závody".

vic foto zde

Starší příspěvky:123456789101112131415161718
letní soustředění Cikháj
24.08.2022 / 30.08.2022

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty, případně zde

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

31.3. na všechny produkty

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz