Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

2.3.2019

Ti odvážnější, kterým jen závod v pátek nestačil, se vydali na Karolinku na prestižní Madeja Cup. Z cenných kovů jsme tentokrát v obrovské konkurenci dětí z celé republiky brali jen jeden, ale zato ten nejvyšší. Postarala se o to Tonička Pantůčková, která si dojela pro zlato a bojuje tak o nejvyšší příčky i v celkovém hodnocení přípravky dívek. V druhém závodě skončila 5.

Berťa Bednář, který má také výborně rozjetý boj o celkové pořadí, bral jedno 5. a jedno 6.místo, skvěle zajely i další holky v přípravce: Emička Rosi 14. a 16., Terka Vřešťálová 17. a 18., Vili Hrdová 2x 22.místo. V předžácích skončil na 8.místě Venca Pantůček, po velmi slibné jízdě druhého závodu bohužel chyboval před cílem a dojel 13.

Všichni tak byli se závodem, kde nabrali mnohé cenné zkušenosti, nakonec spokojeni.

Madeja bude mít svůj finálový závod 16.3. na Bílé.

(DK)

1.3.2019

V pátek jsme absolovali finále poháru Vysočiny na našem dobře známém Harusově kopci. Děti se nezalekly těžších podmínek jarního sněhu a dojely si pro skvělá umístění v rámci pohárového závodu i celkového hodnocení. Velký dík patří pořadatelům z Nového Města za parádně udržovanou trať až do vyšších kategorií.

V rámci myšáků si pro 2.místa dojeli naše nejmenší naděje Mates Přibyl a Emička Lišková, oba dva však vyhráli celkové pořadí kategorie myšáků!

V tradičně obrovské konkurenci mezi přípravkou si mezi dívkami dojela pro zlato Tonička Pantůčková, která se i přesto, že jela jen jeden zimní závod poháru, dostala na 4.místo celkového hodnocení. Stříbro bral mezi kluky Berťa Bednář (i celkové 2.místo) a bronzu dosáhl ve skvělé formě jezdící Rameš Sobotka! Skvělých výsledků dosáhli také: Áďa Přibylová (6.místo a celkově taktéž 6.), Oli Polák (5.místo  a celkově 7.), Terka Vřešťálová (9. a celkově 13.místo), Emička Rosi (10. a celkově 16.místo), Vili Hrdová (16. a celkově 33.místo), Kuba Svoboda (7. a celkově 29.místo), Daník Švarc (17., a celkově 28.), oba kluci na první sezonu skvělý výsledek.

V předžačkách si pro 7.místo (a celkově 16.) výbornou jízdou dojela Elča Sobotková a předžácích Venca Pantůček skončil na 2.místě a celkově na desátém.

V mladších žácích dojel 5. Kuba Toman, a celkově obsadil skvělé 3.místo, v OPEN zvítězila Val Steinhauserová, celkově se umístila v poháru na 4.místě.

Všem patří velká gratulace!

(DK)

2.-4.3.2019

O víkendu se žáci ve složení Tobiáš, Kačka a Ondra zúčastnili nejvyšších žákovských závodů, RKZ, na Bílé v srdci Beskyd, když se na poslední chvíli podařilo všem třem kvalifikovat na téměř všechny závody. Zavodů se zúčastnili ti nejlepší žáci v ČR, takže konkurence byla skutečně velká.

V sobotu se jel obřák, který patřil mezi ty delší, co děti jezdí -  vítěz měl přes 50 vteřin v každém kole a Tobi i Kačka tahali nohy v cíli   pěkně za sebou (Ondra se bohužel do tohto závodu nedostal). Pro Kačku to byl první RKZ a tak jela trochu opatrněji,  bohužel však nedojela 2.kolo, zatímco Tobi obsadil 35.místo.

V neděli následoval slalom, kde pro změnu Tobimu štěstí nepřálo a vypla mu lyže asi v 5.bráně :(. Kačka obsadila 33.místo a Ondra 35.místo. V pondělí se kvůli vysokým teplotám zrušil závod v SG, všichni však absolvovali prohlídku a zjistili, že SuperG je v pohodě a příští sezónu si určitě nějaké to SG vyzkouší :). Po zrušeném závodě všichni ještě lehce potrénovali na místním kopci a poté jsme vydali zpět směr Brno.

(BM)

23.-24.2.2019

Po kvalitním tréninku na jarních prázdninách se v žákovském oddílu pokusíme vylepšit si body - zejména když žákovské Mistrovství ČR je za dveřmi a rádi bychom se tam kvalifikovali. Závody jsou pořádány v Karlově pod Pradědem, na kopci Klobouk. Tuto sjezdovku máme radi, tentokrát je dost ledová, ale zase zajišťuje férové podmínky pro celé startovní pole. V sobotu byl na programu slalom, v neděli obřák.

Nejvíce se víkend povedl Tobiáši Kezniklovi - zlepšil si body jak v SL tak i v GS (ve slalomu se zlepšil skoro o 20b., obsadil 13.misto, v GS skončil 14tý), navíc oba dny byl těsně pod stupni vítězů v Jihomoravském přeboru - což byl vložený závod - skončil dvakrát čtvrtý. Kačka Coufalová zajela velmi slušně nedělní obřák, kdy ve velké konkurenci skončila 18. Na stejném místě skončil i Ondra Polák ve slalomu, kdy zejména druhé kolo zajel super.

Tak snad nám tyto výsledky pomůžou v žákovském žebříčku poskočit o nějaké to místo výše. Výsledky závodů zde.

(RANK)

17.2.2019

Po návratu z jarních prázdnin, kde jsme pořádně potrénovali, pokračujeme v závodním programu. Většina dětí z oddílu jela do Němčiček kde pokračuje JMLP, avšak děti s ambicemi na umístění v celkovém pořadí Poháru Vysočiny se účastní závodu v Hlinsku. Místní kopec je opravdu pěkný a máme to zde rádi, ale nejde v nabitém závodním programu zvládnout vše. Z našeho oddílu startovali pouze tři závodníci - Emička Lišková skončila na 2.místě, Berťas Bednář na 3., a Mates Přibyl na 4.místě. Super výsledky.

Výsledky závodu zde.

(RANK)

17.2.2019

V neděli jsme se zúčastnili druhého závodu JMLP na sněhu, tradičně na konci jarních prázdnin v Nemčičkách. Závodu se zúčastnila většina dětí z oddílu, pár členů si zazávodilo na LPV v Hlinsku. I když byly teploty vysoké, 10 stupňů, sníh držel  a sjezdovka byla v super stavu na závod J

V kategorii myšáci nám chybělo zastoupení (závodili v Hlinsku). Nejlepší výsledky jsme obsadili v kategorii přípravka dívky, kde jsme z prvním 5 míst obsadili hned čtyři – 1. Tonča, 2. Áďa, 4. Ema a 5. Terka. Ve stejné kategorii v klucích jsme taky měli 2 místa na stupních vítězů – 2. byl Oli a 3. Rameš. Ve starších kategoriích se dětem povedla hned tři první místa – Václav, Kačka a Ondra. Na stupních byli také další – 2.místo obsadil Tobiáš a pro 3.místo si dojeli Kuba Toman, Valentina a Dominik.

4x první místo, 3x druhé místo a 4x třetí místo, takže určitě se jedná o podařený závod. Snad tyto výsledky ještě vylepšíme na dalším závodě JMLP v březnu.

(BM)

16.2.2019

Dřívější odjezd Berti z jarních prázdnin v Sella Nevei se vyplatil. Jako jediný zástupce Ski klubu Junior Brno jel reprezentovat náš oddíl na Madeja cup a reprezentoval ho na výbornou. V konkurenci 29 závodníků ve své kategorii se postavil 2x na bednu J. V prvním závodě obsadil místo 1., v druhém závodě místo 2. Myslím, že krásnější dárek ke svým 10.narozeninám si nemohl přát. Berťo, obrovská gratulace a jen tak dál!

(JP)

10.-16.2.2019

Myšáci již tradičně pilně trénovali celý týden střídavě volné jízdy v Sella Nevei a na trénink v branách odjížděli do Tarvisia, kde nám Iván (majitel hotelu, ve kterém jsme bydleli a zároveň trenér italského  národního teamu v Tarvisiu) domluvil uzavření sjezdovky pouze pro nás. Nádherné počasí, 5 dní trénování od rána do večera, energie a cenné rady našich tří trenérů přinesly zasloužené ovoce na víkendových závodech, kde to medailemi jenom cinkalo. Veliká gratulace a díky všem.

(JP)

10.-14.2.2019

Po UKZ na Lipnu se přesouváme do Rakouska - konkrétně do St.Johannu v Pongau. Je to malé lyžařské středisko, které je součástí Ski Amade, ale skýta možnost super trénování. Místní pistenšéf vychází našemu klubu velmi vstříc, za což mu patří velké díky. Opět máme každý den dopoledne jen pro sebe více jak 600m dlouhou závodní sjezdovku. Navíc nás místní klub přizval na jeden společný trénink do nedalekého St. Martinu a v odpoledních termínech není problém se s nimi domluvit na společném tréninku na "jejich pistě". Děti mají jarní prázdniny, a tak se jim to snažíme zpříjemnit i jinými aktivitami (návštěva nedalekých termálních lázní, volným lyžováním v nových střediscích), přesto se nám podařilo ve 4 dnech udělat 6 supertréninků - 3xSL, 3xGS. Děti parádně makaly a tak věřím, že to následně prodáme i na závodech. Soustředění bylo částečně hrazeno z dotace Jihomoravského kraje, za co děkujeme.

(RANK)

9.-10.2.2019

Cestou na jarně prázdninový tréninkový kemp v rakouském St. Johannu jsme se rozhodli zazávodit si na UKZetech, které jsou v tomto termínu pořádány v pro nás "exotickém"prostředí - na Lipně. Tato akce je současně zorganizována jako veřejný závod a tak soutěžit může i naše juniorka Valentína. Místní sjezdovky jsou mírné, účastníků není mnoho, a tak na všechny čeká dobrá trať.

V sobotu je na pořadu obřák, v neděli slalom. Velkou pochvalu si zaslouží Kačka Coufalová, která vybojovala dvě bedny ( GS 3.místo, SL dokonce 2.místo!!!!), Tobiáš se taky rozhodně neztratil ( GS 6.místo, SL 8.místo), Ondra P. zajel parádně zejména 1.kolo slalomu po kterém byl na 4.místě, v druhém však "hodil špicara". Valentina se též ve veřejném závodě dostala 2x na stupně vítězů.

Takže úspěšný závodní víkend v Jižních Čechách, určitě se plánujeme do této lokality vrátit. No a teď hurá dohánět tréninkový deficit na sostředění do St. Johannu, kde jsme již byli loni a měli jsme tam super podmínky.