V termínu 14.-18.10. se žákovský oddíl a nejstarší z skupiny myšáků zúčastnili soustředění na rakouském ledovci Stubai. Počasí nám vyšlo na jedničku a podmínky na lyžování byly skvělé- teploty nad nulou, sluníčko a tvrdé pisty J

Většina dětí měla nové delší lyže, na kterých stály poprvé, avšak bez problémů si na ně po pár jízdách zvykly. Se staršími jsme potrénovali zejména volné jízdy na obřačkách, ale pro zpestření jsme využili i slalomové lyže.

Po celodenním lyžování trénink pokračoval během, strečinkem, videorozborem a samozřejmě přípravou lyží- mazáním, tedy děti měly full program a tak občas musely plnit své školní povinnosti i pozdě večer v posteli.

Mladší část oddílu s trenérem Šímou pilovala carvingové oblouky na modrých sjezdovkách a celodenní pobyt na sněhu jim nestačil a tak si odpoledne vždy ještě zaběhaly v příjemném podzimním počasí. Toto soustředění bylo částečně financováno z dotace poskytnuté MŠMT, za co děkujeme.

I přes občasné „brblání“, všechny děti makaly a bylo vidět, že se za ty čtyři dny zlepšily. Doufáme, že jim forma vydrží i do dalšího soustředění, které bude v listopadu na Kaprunu.