Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

29.-31.3.2019

Na závěr sezóny byl Tobiáš Keznikl vylosován a pozván na akci pořádanou výrobcem lyžařských holí firmou Komperdell - na dětský tréninkový kemp, který se konal v lyžařsky světově proslulém středisku Schladming a na neméně známých tratích v Reiteralmu. Jednalo se o víkendový trénink za účasti mnoha špičkových závodníků Světového poháru. Tváří tohoto kempu byl Henrik Kristoffersen, děti přišel podpořit i loňský vítěz z Kitzbuehelskeho sjezdu Thomas Dressen, avšak převážnou část tvořili reprezentanti Rakouska - Vincent Kriechmayr, Anna Veith, Eva-Maria Brem, Roland Leitinger, Christian Walder, Ricarda Haser a nechyběl i bývalý vynikající lyžař, nyní televizní komentátor Thomas Sykora. 

Pro děti velký zážitek, který byl zakončen závodem. Toho se účastnilo více jak 100 dětí z 10 států, rozdělených do 3 věkových kategorií. Tedy opravdu mezinárodní závod velmi slušné úrovně. No a Tobi, startující v nejstarší chlapecké kategorii, se rozhodně v konkurenci nenechal zahambit a obsadil velmi pěkné 5.místo. Velká gratulace. 

Výsledky závodu zde. 

(RANK)

 

24.3.2019

Tak tu máme finále našeho "domovského" poháru - JMLP. Pořádající oddíl SKOL Brno si vybral k tomuto závodu Petříkov v Jeseníkách. Když jsme na místo závodu přijížděli, tak ještě v 3 km vzdálené Ostružné bylo jaro, zelené louky, po sněhu ani památky. Avšak Petříkov nezklamal - sněhu dostatek, pista připravena. Důstojné podmínky pro uspořádání finálového závodu. 

Na startu je cítit důležitost tohoto závodu - mnozí závodníci chtějí promluvit do celkového pořadí. Tomu odpovídají i emoce v cíli, kde jsou k vidění štěstím rozzářená dětská očka i slzy zklamání. Ale to je život, to je lyžování. 

Našemu oddílu se závod povedl - bereme 5 vítězství z 12 kategorií ( Emička L., Tonička, Kačka, Kuba T. a Valentina). Také další děti se "vyhecovaly" k dobrým výsledkům, a tak v celkovém pořadí Jihomoravského lyžařského poháru jsme jako tým opět nejuspěšnější - s bilancí 6 prvních míst, 3 druhá místa a 2 třetí místa. Pro nás trenéry je to odměna za celoroćní práci vidět tolik "zelených bund" oceněných při celkovém vyhlášení poháru. 

Je mi milou povinností zde uvést alespoň jména medailistů celkového pořadí JMLP, ale i spousta dalšich dětí prokázala oproti loňskému roku velké zlepšení a věřím, že i tyto děti si v přístích letech sáhnou na medaile nejen v tomto poháru. 

1.místo : Emička Lišková, Antonie Pantůčková, Albert Bednář, Václav Pantůček, Kačka Coufalová, Valentina Steihauserová

2.místo : Mates Přibyl, Áďa Přibylová, Tobiáš Keznikl, 

3.místo : Ondra Polák, Dominik Keznikl

Výsledky finálového závodu tady. 

Celkové pořadí JMLP 2018/2019 je možné shlédnout zde.

(RANK)

 

23.3.2019

Závodní sezóna se blíží ke konci, a tak některé děti vyhledávají každou možnost si zazávodit. Navíc tento závod je pořádá den před JMLP, a to na stejném kopci kde se finálový závod pojede - tedy dobrá možnost si osahat kopec a nasát zde závodní atmosféru. 

No a naši lyžaři se tu ukazali v dobré formě - zejména ti nejmladší. Tonička Pantůčková a Emča Lišková obsadily 2.místa, Roman Sobotka byl 3., a to v konkurenci 17 startujících - parádni výsledky. 

Výsledky závodu zde. 

(RANK)

16.-17.3.2019

V závěru sezóny se vydáváme na další závody ÚKZ do Beskyd, kde se pokusíme vylepšit si body. Vzhledem k tomu, že na tento vikend je naplánováno ještě několik dalších závodů,  tak na tyto vrcholné žákovské závody jedou jen Tobiáš a Ondra. A oběma se podařilo zajet super výsledek. 

Oproti původnímu rozpisu, kdy se měl jet jeden slalom a jeden obřák, se vzhledem k plusovým teplotám jedou dva slalomy. Kluci si to hezky rozdělili :-), v sobotu zajel super výsledek Tobi, kdy skončil na 7. místě ve starších žácích. V neděli riskoval a nedojel první kolo. Naopak sobotní závod se moc nepodařil Ondrovi, ale v nedělním závodu si vyjel své nejlepší body!

Škoda, že sezóna už končí, stoupající výkonnost v jejím závěru byla slibná.

Výsledky zde.

(RANK)

9.3.2019

V sobotu se uskutečnil předposlední závod JMLP, a to v Olešnici na Moravě. I když teploty byly vysoké, pista vydržela ve skvělém stavu až do posledního závodníka a počasí celkem taky, rozpršelo se naštěstí až těsně po závodě.

Tentokrát byla nejúspěšnější kategorie přípravka kluci, kde jsme obsadili hned čtyři místa z prvních pěti – 1. Berťas, 3. Rameš, 4. Oli a na skvělém 5.místě byl Kuba Svoboda, kterému patří velká pochvala :).

Na 1.místě se dále umístila Ema Lišková,  po super jízdě taky Áďa a ze starších Tobiáš a Val.

Vyhlašováné byly i další děti : Tonča a Venca ( 2.místo), Terka (6.místo),  Kuba Toman (4.místo) a Ondra (5.místo).

V průběžném pořadí máme téměř v každé kategorii někoho na stupních vítězů nebo v boji o stupně, takže pevně věříme, že ve finálovém závodě v Petříkově si všichni podrží nebo ještě zlepší svoje celkové umístění.

(BM)

2.3.2019

Ti odvážnější, kterým jen závod v pátek nestačil, se vydali na Karolinku na prestižní Madeja Cup. Z cenných kovů jsme tentokrát v obrovské konkurenci dětí z celé republiky brali jen jeden, ale zato ten nejvyšší. Postarala se o to Tonička Pantůčková, která si dojela pro zlato a bojuje tak o nejvyšší příčky i v celkovém hodnocení přípravky dívek. V druhém závodě skončila 5.

Berťa Bednář, který má také výborně rozjetý boj o celkové pořadí, bral jedno 5. a jedno 6.místo, skvěle zajely i další holky v přípravce: Emička Rosi 14. a 16., Terka Vřešťálová 17. a 18., Vili Hrdová 2x 22.místo. V předžácích skončil na 8.místě Venca Pantůček, po velmi slibné jízdě druhého závodu bohužel chyboval před cílem a dojel 13. 

Všichni tak byli se závodem, kde nabrali mnohé cenné zkušenosti, nakonec spokojeni.

Madeja bude mít svůj finálový závod 16.3. na Bílé. 

(DK)

1.3.2019

V pátek jsme absolovali finále poháru Vysočiny na našem dobře známém Harusově kopci. Děti se nezalekly těžších podmínek jarního sněhu a dojely si pro skvělá umístění v rámci pohárového závodu i celkového hodnocení. Velký dík patří pořadatelům z Nového Města za parádně udržovanou trať až do vyšších kategorií.

V rámci myšáků si pro 2.místa dojeli naše nejmenší naděje Mates Přibyl a Emička Lišková, oba dva však vyhráli celkové pořadí kategorie myšáků!

V tradičně obrovské konkurenci mezi přípravkou si mezi dívkami dojela pro zlato Tonička Pantůčková, která se i přesto, že jela jen jeden zimní závod poháru, dostala na 4.místo celkového hodnocení. Stříbro bral mezi kluky Berťa Bednář (i celkové 2.místo) a bronzu dosáhl ve skvělé formě jezdící Rameš Sobotka! Skvělých výsledků dosáhli také: Áďa Přibylová (6.místo a celkově taktéž 6.), Oli Polák (5.místo  a celkově 7.), Terka Vřešťálová (9. a celkově 13.místo), Emička Rosi (10. a celkově 16.místo), Vili Hrdová (16. a celkově 33.místo), Kuba Svoboda (7. a celkově 29.místo), Daník Švarc (17., a celkově 28.), oba kluci na první sezonu skvělý výsledek. 

V předžačkách si pro 7.místo (a celkově 16.) výbornou jízdou dojela Elča Sobotková a předžácích Venca Pantůček skončil na 2.místě a celkově na desátém.

V mladších žácích dojel 5. Kuba Toman, a celkově obsadil skvělé 3.místo, v OPEN zvítězila Val Steinhauserová, celkově se umístila v poháru na 4.místě.

Všem patří velká gratulace! 

(DK)

2.-4.3.2019

O víkendu se žáci ve složení Tobiáš, Kačka a Ondra zúčastnili nejvyšších žákovských závodů, RKZ, na Bílé v srdci Beskyd, když se na poslední chvíli podařilo všem třem kvalifikovat na téměř všechny závody. Zavodů se zúčastnili ti nejlepší žáci v ČR, takže konkurence byla skutečně velká.

V sobotu se jel obřák, který patřil mezi ty delší, co děti jezdí -  vítěz měl přes 50 vteřin v každém kole a Tobi i Kačka tahali nohy v cíli   pěkně za sebou (Ondra se bohužel do tohto závodu nedostal). Pro Kačku to byl první RKZ a tak jela trochu opatrněji,  bohužel však nedojela 2.kolo, zatímco Tobi obsadil 35.místo.

V neděli následoval slalom, kde pro změnu Tobimu štěstí nepřálo a vypla mu lyže asi v 5.bráně :(. Kačka obsadila 33.místo a Ondra 35.místo. V pondělí se kvůli vysokým teplotám zrušil závod v SG, všichni však absolvovali prohlídku a zjistili, že SuperG je v pohodě a příští sezónu si určitě nějaké to SG vyzkouší :). Po zrušeném závodě všichni ještě lehce potrénovali na místním kopci a poté jsme vydali zpět směr Brno.

(BM)

23.-24.2.2019

Po kvalitním tréninku na jarních prázdninách se v žákovském oddílu pokusíme vylepšit si body - zejména když žákovské Mistrovství ČR je za dveřmi a rádi bychom se tam kvalifikovali. Závody jsou pořádány v Karlově pod Pradědem, na kopci Klobouk. Tuto sjezdovku máme radi, tentokrát je dost ledová, ale zase zajišťuje férové podmínky pro celé startovní pole. V sobotu byl na programu slalom, v neděli obřák. 

Nejvíce se víkend povedl Tobiáši Kezniklovi - zlepšil si body jak v SL tak i v GS (ve slalomu se zlepšil skoro o 20b., obsadil 13.misto, v GS skončil 14tý), navíc oba dny byl těsně pod stupni vítězů v Jihomoravském přeboru - což byl vložený závod - skončil dvakrát čtvrtý. Kačka Coufalová zajela velmi slušně nedělní obřák, kdy ve velké konkurenci skončila 18. Na stejném místě skončil i Ondra Polák ve slalomu, kdy zejména druhé kolo zajel super. 

Tak snad nám tyto výsledky pomůžou v žákovském žebříčku poskočit o nějaké to místo výše. Výsledky závodů zde.

(RANK)

17.2.2019

Po návratu z jarních prázdnin, kde jsme pořádně potrénovali, pokračujeme v závodním programu. Většina dětí z oddílu jela do Němčiček kde pokračuje JMLP, avšak děti s ambicemi na umístění v celkovém pořadí Poháru Vysočiny se účastní závodu v Hlinsku. Místní kopec je opravdu pěkný a máme to zde rádi, ale nejde v nabitém závodním programu zvládnout vše. Z našeho oddílu startovali pouze tři závodníci - Emička Lišková skončila na 2.místě, Berťas Bednář na 3., a Mates Přibyl na 4.místě. Super výsledky. 

Výsledky závodu zde. 

(RANK)

Starší příspěvky:12345678910111213141516171819
LPV Pelhřimov přespolní běh
07.10.2023 / 07.10.2023
JMLP Kohoutovice suchy slalom
07.10.2023 / 07.10.2023
LPV Velmez suchý slalom
08.10.2023 / 08.10.2023
JMLP Kravi hora - organizujeme my!!!
14.10.2023 / 14.10.2023

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty, případně zde

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

31.3. na všechny produkty

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz