Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

14.9.2019

Sezónu 2019/20 jsme zahájili přípravnými závody Poháru Vysočiny v Kožichovicích,  kde se v sobotu konali hned 2 závody – Běh Matyáše Žďárskeho a suchý slalom. Obou závodů se zúčastnila většina závodníků klubu.

V běhu se nejlíp umístila Bára Krsková, když suverénně vyhrála nad konkurencí. Na stupních se dále umístila i Kačka Coufalová, 2.místo, a Ondra Polák, 3.místo, který mile překvapil své trenéry :).  Mezi nejstaršíma se na 2.míste umístil Dominik Keznikl a na 3.míste Barbara Míková.

Po běhu následoval suchý slalom, kde Bára K. zopakovala skvělé umístění a opět vyhrála, takže gratulujeme :). V kategorii přípravka se Dan Švarc umístil na hezkém 5.místě a Viktoria Weiszová ve svém prvním závodě za SKJB na 7.místě. V předžactve se Kuba Svoboda umístil na 7.místě a Oli Polák na 13.místě. V žácích si Ondra udržel stejné umístění a Kačka si hodně polepšila a závod vyhrála.

Příští víkend pokračuje LPV suchým slalomem v Hlinsku, kde snad ještě vylepšíme dosavadní výsledky.

 

(BM)

Přijímáme nové členy na letošní sezónu.

Kondiční tréninky probíhají ve čtvrtek a v neděli. V zimě jsme každou středu na sněhu, starší děti mají navíc i trénink slalomu v pondělí. V průbehu sezóny jezdíme na závody kolem Brna jako i na Moravě.

Předpokládáme, že děti už umí lyžovat a mají ambice závodit. Pokud Vaše díte baví lyžovat a ma chuť se zlepšovat a závodit, tak se ozvěte na tel. č. 777 069 069, případně se přjiďtě podívat na jeden z naších tréninků v areálu VUT Pod Palackého vrchem.

Myšáci zažili letos v létě po dvou letech v areálu v Zubří změnu, a to sice soustředění v domácím prostředí v podobě přímestského tábora. 

Hlavní část programu se odehrávala v našem oblíbeném tréninkovém středisku na stadionu VUT Pod Palackého vrchem. Zde si děti vyzkoušely spoustu nových tréninkových aktivit a také her, které jim zpestřovaly kondiční část. Samozřejmě jsme museli začlenit i kolečkové brusle, obzvláště slalom mezi kužely, na který se děti vždy těší i na nedělních trénincích.

Využili jsme ale i další možnosti, které nám Brno nabízí. V úterý jsme spojili odpolední trenínk s plaváním a koupačkou na Riviéře, ve čtvrtek jsme ve stejných místech navštívili Junglepark, kde si všichni statečně vybrali těžší trasu a bojovali na ní všemi silami.

Středeční den pak patřil cyklovýletu až na Brněnskou přehradu, kde jsme si na místním workout hřišti vyzkoušeli také sílu, obratnost a rovnováhu. Den jsme pak završili turnajem v minigolfu.

V pátek jsme změnili působiště a jeli trénovat do Předklášteří suchý slalom, který jsme si vyzkoušeli jak do kopce, tak i z kopce.        Pro děti byla o to větší motivace možnost si poměřit časy s žákovským oddílem.

Na celém soustředění panovala morálka a dřina, ale také přátelská atmosféra a časté srandičky :-)

Nyní nás již čeká začátek podzimní serie závodů a já věřím, že jsme na ni dobře připraveni!

(DK)

26.-30.8.2019

Poslední týden v srpnu jsme již tradičně pořádali oddílové soustředění, letos ve formě “příměstského” tábora v Brně, zejména v areálu VUT Pod Palackého vrchem. Soustředění se zúčastnily všechny děti žákovského oddílu.

V pondělí ráno jsme začali na VUT atletikou a posilováním, odpoledne jsme do přípravy zapojili i tréninkovou pomůcku Gun-ex a brusle. Na začátku týdne bylo patrné, že děti moc o prázdninách netrénovaly, ale v průbehu týdne byl vidět pokrok.

Tento týden bylo ještě skutečně letní počasí, když teploměry ukazovaly přes 30 stupňů a tak jsme se snažili trénovat hlavně ve stínu :), aby děti nedostaly úpal a nemohly se vymlouvat z dalšího trénování :). 

Úterý byl program podobný jako v pondělí, zatímco ve středu jsme si pro zpestření zatrénovali na kolech kolem Mikulova, kde jsme ujeli více než 70km.

Čtvrtek jsme pokračovali v tréninku zejména na VUT. Vzhledem k tomu, že se nám blíží podzimní závody v podobě suchého slalomu, tak jsme do přípravy museli zapojit i tento trénink. Proto jsme v pátek dopoledne zajeli do Předklášteří a zaběhli si „sucháč“ z kopce i do kopce. 

Celé soustředění jsme zakončili „na Palačáku“ pořádnými posilovačkami. Doufáme, že se dětem líbilo, že si zlepšily kondici a že v obdobném tréninku budou pokračovat i na podzim :).

(BM)

28-31.3.2019

Jako každý rok jsme lyžařskou sezónu ukončili v rakouském Zauchensee,  a to 2 dny tréninku, po kterých následovaly 2 dny mezinárodních závodů Kidscup, kterých se zúčastnilo přes 900 dětí z celé Evropy.

Letos byly skutečně kvalitní podmínky pro trénink, tolik sněhu jsme v Zauchensee na konci března už dlouho nezažili, konečně se nám taky podařilo trénovat v tréninkovém centru ( tuto sezónu tam bylo jednou málo sněhu a po druhé zas moc sněhu).  V sobotu se konal skicross a v neděli obřák.

Nejlepší umístění se podařilo Antonii Pantůčkové, fantastické 2.místo v obřáku a 4.místo v skicrossu. Nesmíme však zapomenout na skvělé 5.místo Kačky Coufalové v obřáku – poprvé se někdo z našeho oddílu umístil na stupních i v starších kategoriích :)

Mezi další hezká umístění patří také 7.místo Kačky, 21.místo Ramešáka, 23.místo Berťase a 16.místo Kuby Tomana ve skicrossu. V obřáku se nejlíp vzhledem k počtu soupeřů v kategorii umístili Rameš (20.místo),  Berťas ( 27.místo) a Kuba Toman ( opět 16.místo).

Letos jsme měli zatím největší účast na těchto závodech – 15 dětí oba dva dny, co už je hodně dobrá účast. Závodní lyžařskou sezónu jsme tímto zakončili a těšíme se na další sezónu 2019/20. Toto soustředění a závody byly částečně hrazeny z dotace města Brna a Jihomoravského kraje, za co děkujeme.

(BM)

29.-31.3.2019

Na závěr sezóny byl Tobiáš Keznikl vylosován a pozván na akci pořádanou výrobcem lyžařských holí firmou Komperdell - na dětský tréninkový kemp, který se konal v lyžařsky světově proslulém středisku Schladming a na neméně známých tratích v Reiteralmu. Jednalo se o víkendový trénink za účasti mnoha špičkových závodníků Světového poháru. Tváří tohoto kempu byl Henrik Kristoffersen, děti přišel podpořit i loňský vítěz z Kitzbuehelskeho sjezdu Thomas Dressen, avšak převážnou část tvořili reprezentanti Rakouska - Vincent Kriechmayr, Anna Veith, Eva-Maria Brem, Roland Leitinger, Christian Walder, Ricarda Haser a nechyběl i bývalý vynikající lyžař, nyní televizní komentátor Thomas Sykora. 

Pro děti velký zážitek, který byl zakončen závodem. Toho se účastnilo více jak 100 dětí z 10 států, rozdělených do 3 věkových kategorií. Tedy opravdu mezinárodní závod velmi slušné úrovně. No a Tobi, startující v nejstarší chlapecké kategorii, se rozhodně v konkurenci nenechal zahambit a obsadil velmi pěkné 5.místo. Velká gratulace. 

Výsledky závodu zde. 

(RANK)

 

24.3.2019

Tak tu máme finále našeho "domovského" poháru - JMLP. Pořádající oddíl SKOL Brno si vybral k tomuto závodu Petříkov v Jeseníkách. Když jsme na místo závodu přijížděli, tak ještě v 3 km vzdálené Ostružné bylo jaro, zelené louky, po sněhu ani památky. Avšak Petříkov nezklamal - sněhu dostatek, pista připravena. Důstojné podmínky pro uspořádání finálového závodu. 

Na startu je cítit důležitost tohoto závodu - mnozí závodníci chtějí promluvit do celkového pořadí. Tomu odpovídají i emoce v cíli, kde jsou k vidění štěstím rozzářená dětská očka i slzy zklamání. Ale to je život, to je lyžování. 

Našemu oddílu se závod povedl - bereme 5 vítězství z 12 kategorií ( Emička L., Tonička, Kačka, Kuba T. a Valentina). Také další děti se "vyhecovaly" k dobrým výsledkům, a tak v celkovém pořadí Jihomoravského lyžařského poháru jsme jako tým opět nejuspěšnější - s bilancí 6 prvních míst, 3 druhá místa a 2 třetí místa. Pro nás trenéry je to odměna za celoroćní práci vidět tolik "zelených bund" oceněných při celkovém vyhlášení poháru. 

Je mi milou povinností zde uvést alespoň jména medailistů celkového pořadí JMLP, ale i spousta dalšich dětí prokázala oproti loňskému roku velké zlepšení a věřím, že i tyto děti si v přístích letech sáhnou na medaile nejen v tomto poháru. 

1.místo : Emička Lišková, Antonie Pantůčková, Albert Bednář, Václav Pantůček, Kačka Coufalová, Valentina Steihauserová

2.místo : Mates Přibyl, Áďa Přibylová, Tobiáš Keznikl, 

3.místo : Ondra Polák, Dominik Keznikl

Výsledky finálového závodu tady. 

Celkové pořadí JMLP 2018/2019 je možné shlédnout zde.

(RANK)

 

23.3.2019

Závodní sezóna se blíží ke konci, a tak některé děti vyhledávají každou možnost si zazávodit. Navíc tento závod je pořádá den před JMLP, a to na stejném kopci kde se finálový závod pojede - tedy dobrá možnost si osahat kopec a nasát zde závodní atmosféru. 

No a naši lyžaři se tu ukazali v dobré formě - zejména ti nejmladší. Tonička Pantůčková a Emča Lišková obsadily 2.místa, Roman Sobotka byl 3., a to v konkurenci 17 startujících - parádni výsledky. 

Výsledky závodu zde. 

(RANK)

16.-17.3.2019

V závěru sezóny se vydáváme na další závody ÚKZ do Beskyd, kde se pokusíme vylepšit si body. Vzhledem k tomu, že na tento vikend je naplánováno ještě několik dalších závodů,  tak na tyto vrcholné žákovské závody jedou jen Tobiáš a Ondra. A oběma se podařilo zajet super výsledek. 

Oproti původnímu rozpisu, kdy se měl jet jeden slalom a jeden obřák, se vzhledem k plusovým teplotám jedou dva slalomy. Kluci si to hezky rozdělili :-), v sobotu zajel super výsledek Tobi, kdy skončil na 7. místě ve starších žácích. V neděli riskoval a nedojel první kolo. Naopak sobotní závod se moc nepodařil Ondrovi, ale v nedělním závodu si vyjel své nejlepší body!

Škoda, že sezóna už končí, stoupající výkonnost v jejím závěru byla slibná.

Výsledky zde.

(RANK)

9.3.2019

V sobotu se uskutečnil předposlední závod JMLP, a to v Olešnici na Moravě. I když teploty byly vysoké, pista vydržela ve skvělém stavu až do posledního závodníka a počasí celkem taky, rozpršelo se naštěstí až těsně po závodě.

Tentokrát byla nejúspěšnější kategorie přípravka kluci, kde jsme obsadili hned čtyři místa z prvních pěti – 1. Berťas, 3. Rameš, 4. Oli a na skvělém 5.místě byl Kuba Svoboda, kterému patří velká pochvala :).

Na 1.místě se dále umístila Ema Lišková,  po super jízdě taky Áďa a ze starších Tobiáš a Val.

Vyhlašováné byly i další děti : Tonča a Venca ( 2.místo), Terka (6.místo),  Kuba Toman (4.místo) a Ondra (5.místo).

V průběžném pořadí máme téměř v každé kategorii někoho na stupních vítězů nebo v boji o stupně, takže pevně věříme, že ve finálovém závodě v Petříkově si všichni podrží nebo ještě zlepší svoje celkové umístění.

(BM)

Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty, případně zde

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

31.3. na všechny produkty

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz