Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

9.-10.2.2019

Cestou na jarně prázdninový tréninkový kemp v rakouském St. Johannu jsme se rozhodli zazávodit si na UKZetech, které jsou v tomto termínu pořádány v pro nás "exotickém"prostředí - na Lipně. Tato akce je současně zorganizována jako veřejný závod a tak soutěžit může i naše juniorka Valentína. Místní sjezdovky jsou mírné, účastníků není mnoho, a tak na všechny čeká dobrá trať. 

V sobotu je na pořadu obřák, v neděli slalom. Velkou pochvalu si zaslouží Kačka Coufalová, která vybojovala dvě bedny ( GS 3.místo, SL dokonce 2.místo!!!!), Tobiáš se taky rozhodně neztratil ( GS 6.místo, SL 8.místo), Ondra P. zajel parádně zejména 1.kolo slalomu po kterém byl na 4.místě, v druhém však "hodil špicara". Valentina se též ve veřejném závodě dostala 2x na stupně vítězů. 

Takže úspěšný závodní víkend v Jižních Čechách, určitě se plánujeme do této lokality vrátit. No a teď hurá dohánět tréninkový deficit na sostředění do St. Johannu, kde jsme již byli loni a měli jsme tam super podmínky.

Výsledky závodů zde. 

(RANK)

26.1. a 9.2.2019

Poslední lednový víkend se konal 2. závod Rychlebského poháru ve Františkově a v únoru pak pokračoval opět v Petříkově, jen byl vystřídán tréninkový a závodní svah. Na oba závody si jela poměřit síly Emička Lišková. Je znát, že horská konkurence značně potrénovala. Ve Františkově Emča udělala v závěru chybičku, která ji bohužel stála první dvě příčky a v Petříkově se jí tentokrát na mírnějším kopci s velmi tvrdým povrchem a ostřeji postavenými brankami nepodařilo nabrat potřebnou rychlost.Nicméně z obou závodů si odváží krásné 3. místo a motivaci k trénování.

(KL)

3.2.2019

Další závod ze seriálu Poháru Orlických hor je pořádán na Dolní Moravě. Část našeho klubu se tu zůčastnila již závodů o den dříve (MADEJA CUP, pro přípravku a předžáky). Celou noc pršelo, svah ujíždí pod nohama, solit se tu nesmí. Pro starší kategorie již trať není regulérní, koryta jsou opravdu hluboká, ale musíme bojovat. 

Výsledek dne z pohledu našeho klubu zajel Venda Pantůček, který v kategorii předžáků zajel výborné 5.místo. Velká gratulace. V první desítce ve svých kategoriích skončili ještě Áďa Přibylová (9.), Oli Polák (10.) a Tobiáš Keznikl (9.). 

Kompletní výsledky závodu zde. 

(RANK)

31.1.-2.2.2019

Jak již tradičně trávíme pololetní prázdniny tréninkem v Štědrákovce u Banků, kde máme připraveny perfektní podmínky. Díky vstřícnosti Ivana Banka a dalších místních máme svah pro sebe, ubytování přímo na svahu, luxusní domácí stravu - co si přát více :-). Potrénovali jsme obřák i slalom. V pátek se k nám připojila i část myšáků, kteří si svůj kemp na pololetky "vystavěli" na Dolní Moravě. Tak snad za rok opět se vrátíme :-).

(RANK)

2.2.2019

Po čtvrtečním tradičním večerním závodě poháru Orlických hor v Čeňkovicích se skupina myšáků vydala na soustředění na Dolní Moravě, kde po pátečním dopoledním tréninku na DM a odpoledním tréninku ve Štědrákové lhotě s žáky, absolovala také sobotní závod v rámci prestižního Madeja cupu. Některé děti vykazovaly známky nervozity z velké konkurence, avšak nakonec si vedly velmi úspěšně v obou odjetých jednokolových závodech. 

V přípravce dívek zazářila Tonička Pantůčková, která nejdříve získala 4. a posléze 2.místo. Skvěle si v nabité konkurenci 41 startujících dívek vedly i Áďa Přibylová- 14.místo a druhý závod bohužel po jinak parádní jízdě nedokončila, Emička Rosi-16.a 18.místo, dále Terka Vřešťálová-v obou závodech 25.místo a Vili Hrdová- 27. a 28.místo, která byla nejmladší startující z oddílu a zaslouží si obrovskou pochvalu za skvělé umístění v rámci svého ročníku.

V přípravce kluků jsme měli taktéž na startu ambiciozní mladé závodníky, kteří startovali v nejpočetnější kategorii(49). Nejlepší umístění posbíral Berťa Bednář(7. a 10.místo), který díky svým vynikajícím výkonům už pravidelně trénuje s žáky. Dalších výborných výsledků dosáhli Oli Polák-16. a 17.místo, Rameš Sobotka (23. a 28.místo), Mates Toman (32. a 34. místo) a Hynek Pupišík (36. a 38.místo)

V předžáčkách a předžácích si vedli taktéž skvěle Elča Sobotková, která si dojela pro 40. a 45.místo s pádem na trati a Vašek Pantůček, který možná překvapil i sám sebe brilantní jízdou, s 10. a především 4.místem na již velmi rozbité trati. 

Všem dětem patří velká gratulace za výbornou reprezantaci oddílu a nádherné výsledky! 

(DK)

31.1.2019

Jako již tradičně, v den pololetního vysvědčení, uháníme do Orlických hor na další pokračování pohárového závodu který se koná v Čeňkovicích a je zařazen do Poháru Orlických hor. Je to vždy velký stres - děti utíkají ze školy většinou před skončením vyučování :-), aby jsme stíhali start závodu. Po cca dvouhodinové jízdě autem nás čeká ještě tak 15 min. výstup od parkoviště ke sjezdovce s veškerým materiálem na zádech. Toto vše podstupujeme abyděti si pak daly asi 25 vteřinový závod (žáci teda dvakrát) - tomu se říká obět lyžování :-).

V samotném závodě,  který je hodně o "váze a máze" se nám moc nedaří - jedině Kačka Coufalová potvrzuje výjimku a bere bronz v kategorii mladších žaček - super výsledek!!! V první desítce se ještě umístili Antonie Pantůčková (10. v přípravce dívky) a Berťas Bednář (8. v přípravce kluci). No nic, uháníme trénovat ať je to příště lepší.

Celkové výsledky závodu zde.

(RANK)

27.1.2019

Tak tu máme první závod letošního ročníku Jihomoravského lyžarského poháru, který se koná v Hrubé Vodě (lyžařské středisko nedaleko Olomouce) a jeho organizace se ujal náš oddíl. Předem musím poděkovat rodině Tomečků (provozovatelé místního areálu), která nám v rámci "propůjčení kopce a následné spoluorganizace" vyšla velmi vstříc. Také rodiče dětí z našeho oddílu zafungovali opět výborně, a tak snad mohu neskromně konstatovat, že závod vyšel na jedničku (i pres některé drobnosti typu spadlé lano vleku  - No jo no vyšší moc :-)). 

Největší pochvalu mezi závodníky našeho oddílu si zaslouží opět ti nejmenší, v kategorii myšáci dívky obsadily naše holky celou bednu!!! Vyhrála Cilka Pupišíková, druhá byla Emička Lišková a třetí místo vybojovala Larinka Bednářová. Tutéž chlapeckou kategorii vyhrál Matýsek Přibyl. Také v kategorii přípravka dívky se náš oddíl výrazně prosadil - vyhrála Tonička Pantůčková před Áďou Přibylovou, na 5.místě skončila Emča Rosi. Ve starších kategoriích máme vítězku Kačku Coufalovou (mladší žacky). Na "bednu" se z dětí našeho oddílu prosadily ještě - Berťas Bednář (3.místo kat. přípravka chlapci) a Kuba Toman (3.místo kat. mladší žáci). Další podrobné výsledky závodu je možné shlédnout tady

Závod je za námi - už se těšíme na pokračování tohoto Poháru v Němčičkách za tři týdny. 

(RANK)

 

20.1.2019

Je nedělní ráno a náš klub jede závodit na Pohár Orlichých hor do Českých Petrovic. Musíme si tedy hodně přivstat, protože toto lyžařské středisko je až na hranicích s Polskem, takže z Brna pořádný kus cesty. Skupinka myšáků, kteří trénovali ve Špindlu, to má ještě dál. Místní sjzdovka je velmi mírná, a tak je důležité i dobře namazat. Navíc konkurence se tu schází opět velká, a to nejen co do počtu ale i kvality (tento Pohár jezdí mj. i "horské" děti a těm můžeme my z nížin jen těžko konkurovat :-)).

Bohužel v tomto závodě nedosáhl na vyhlašovaná místa ani jeden náš závodník - a to už se dlouho nestalo :-(. Možná jsme měli i trošku smůly, protože šestá místa nám unikla o "chloupek" ve více kategoriích - Tonička Pantůčková byla 9., Kačka Coufalová 8., Ondra Polák a Tobiáš Keznikl obsadili 7.místa. Potrénujeme a vrátíme se ještě lepší :-)

Výsledky závodu zde.

(RANK)

18.1.2019

Tímto závodem začíná Lyžařský pohár Vysočiny na sněhu. V rámci suché přípravy tohoto Poháru jsme vybojovali nejedno parádní umístění a tak věříme, že i v "zimní části" na to navážeme. Šacberk je jako každý rok ve skvělé kondici - připravený na pěkný závod, za což patří díky místnímu oddílu. Dorazili jsme sice v nevelkém počtu závodníků (část myšáckého oddílu trénuje ve Špindlu), ale snad tady i tak promluvíme do výsledkové listiny. 

Nejlepší výsledek dosahují ti nejmenší - v obou kategoriích myšáků bereme zlato!!! Emička Lišková mezi děvčaty a Mates Přibyl v klučičí kategorii. Stupně vítězů vybojoval ještě v kategorii staršich žáků Tobiáš Keznikl (3.místo). Jinak jsme tentokrát vyšli medailově naprázdno. Sice nám pár opor týmu chybělo, ale i tak musím konstatovat, že našemu oddílu tento závod příliš nevyšel - snad to příště napravíme. Celkové výsledky závodu zde.

(RANK)

12.-13.1.2019

Tento vikend se žáci poprali o body na UKZ v Karolince, které byly současně vypsány jako Mistrovství Moravy. Závodů se źučastnili Tobiáš Keznikl, Kačka Coufalová, Ondra Polák a Kuba Toman. V Beskydech nás přivítalo tolik sněhu, jak už tu i dle vyjádření místních pamětníků, už dlouho nebylo. V sobotu byl na programu slalom, v nedeli obřák. Nástrahy místního velmi zajímavého kopce žáci zvladli, i když zatím v branách toho letos nemáme moc natrénováno. No a o víkendu se oddíl rozrostl o nového člena - odskočil jsem si k porodu třetího synka Maxe :-), tudíž sobotní slalom musely děti zvládnout bez trenérského dozoru, který však svým nadšením mistrně zvládla Iri  Tomanová, za což si zaslouží velké DÍKY. 

V obou závodech si nejlepší body vyjel Tobiáš, také Kačka v nabité konkurenci zajela velmi slušně. Kuba který na UKZ letos začíná se v bodové listině také posouvá dopředu. Výsledky zavodů zde

(RANK)

 

Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty, případně zde

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

31.3. na všechny produkty

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz