Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

24.-25.2.2018

Po pozdněvečerním přesunu na trase Velké Meziříčí - Karlov nás v sobotu čeká "jiný level" závodů - UKZ, které je současně vypsáno jako Mistrovství Moravy žáků a také jako Přebor Jihomoravského kraje. V sobotu je na programu slalom, v neděli obřák. Oba dny je mráz pod minus 10 C, takže mrzneme všichni - závodníci, trenéři i organizátoři závodu z LK Baník Ostrava (velký dík za super pistu i organizaci, jen to vyhlašování výsledků jim trochu vázlo, to by se mnozí organizátoři měli učit od našeho oddílu, vyhlašujeme do 10 minut po projetí posledního závodníka :-) ). 

Sobotní slalom se nám moc nepovedl. Za pochvalu stojí výkony Kuby Zítky (6.místo) a Davida Hrbáče (7.). Oba dva však ovládli pořadí JM kraje - tedy Kuba vyhrál přebor a David byl druhý. Super!!! Výsledky zde.

Nedělní obřák nám vyšel ještě lépe. Nejlepší výsledky máme opět zásluhou Kuby(3.místo) a Davida (4.místo) ve starších žácích, kdy jejich výsledky dělily pouhé dvě setiny!! Stejné pořadí obsadili kluci i v rámci Mistrovství Moravy a v rámci přboru JM kraje obsadili 1. a 2. místo. Velká gratulace! Za zmínku stojí též výkony Valentiny Steihauserové (12.místo, 3.v přeboru JM kraje) a Tobiáše Keznikla (15.místo, 7. v JM kraji). Výsledky tady.

Ihned po dojetí posledního závodníka balíme a uháníme na další závod, do Hlinska na JMLP. Jsme přece OTROCI LYŽOVÁNÍ :-)

(RANK)

23.2.2018

Tento víkend má žákovský oddíl opravdu superzávodní program - 4 závody, ve 3 dnech, navíc ve 3 lyžařských destinacích. Takže i pořádná suma kilometrů v rámci přesunů (ujeli jsme skoro 600km) a k tomu mráz kolem minus 12 C. 

V pátek jsme závodili celý klub v Meziříčí v rámci LPV - na start vysíláme 21 lyžarů . Zima jak na Sibiři, zato parádně tvrdá pista. Už od přípravky se startuje ze startovní rampy, která budí respekt nejen u menších dětí. I když na tomto kopci často trénujeme, tak tento závod tak úspěšný nebyl. Vítězství máme jen jedno - zásluhou Petra Zítky, který ovládl kategorii muži open. 2 druhá místa (Bára Míková, Kuba Toman) a 3 třetí místa (Vili Hrdová, Venda Pantůček a Kačka Coufalová) tvoří pro náš klub letos asi medailově nejméně úspěšný závod. Kompletní výsledky zde. No tak jedeme dál, přesouváme se ( žákovské kategorie) na UKZ - Mistrovství Moravy do Karlova.

(RANK)

O víkendu 17.-18.2. byli naši závodníci "rozlezlí" po všech koutech Česka. David Hrbáč s Kubou Zítkou se zúčastnili RKZ v Albrechticích v Jizerských horách, kde se Kuba ve slalomu umístil na super 6.místě a v obřáku na 8.místě, Davidovi se dařilo zejména v obřáku, kde obsadil hezké 11.místo. Vyřazovací závod se našim klukům moc nepodařil, ale tuto disciplínu nemáme natrénovanou, takže se není moc co divit. Přesto klukům patří velký dík za vzornou reprezentaci klubu.  Více z výsledku RKZ tady.

Dominik Keznikl soutěžil na mezinárodních závodech UNI na Bílé které byly zároveň i Mistrovství České republiky juniorů, ale bohužel v náročné trati a sve velké konkurencí nedokončil oba víkndové závody, když zejména sobotní GS měl dobře rozjetý a vypadl jen pár bran před cílem druhého kola - škoda.  Výsledky zde.

Valentina v neděli jako jediná reprezentovala náš oddíl na POH v Českých Petrovicích, kde stála na bedně na 3.místě. Podrobnější výsledky zde.

(RANK)

18.2.2018

Další den, další závod - tento víkend máme napilno :-), a takto to bude ještě několik dalších víkendů. Dnes se velká část lyžařů z našeho klubu účastní závodu pořádaného v Hlinsku a zařazeného do LPV. Místní kopec je, alespoň dle mého názoru, nejlepším kopcem na kterém jsou závody tohoto poháru organizovány. Také dnešní medailová bilance je super 4-1--3  je bezva :-). Dnešní den zaslouží pochvalu hlavně Kuba Toman a David Muzikář, kteří zajeli na výbornou. Také Berťas Bednář mile překvapil a bojuje o celkové umístění v pohárové soutěži. Mezi myšákama získává opět medaili benjamínek klubu Mates Přibyl. Tak přes týden opět potrénujeme, ať jsme na další víkend opět připraveni.  Výsledky závodu zde.

(RANK)

17.2.2018

Je tu další závod našeho domovksého poháru,  tentokrát v "moravském Kitzbuehelu" v Němčičkách. Náš klub je početně zastoupen - startuje 29 lyžařů. Místní organizátoři udělali velkou práci, aby se tento závod v nejníže položeném lyžařském středisku vůbec mohl uspořádat. Naše medailová bilance je 6-5-4, tedy vyhrali jsme polovinu vypsaných kategorií a získali 15 z 36 rozdělovaných medailí. Zlato si z Němčiček pdvážejí Tonička Pantůčková, Kuba Toman, Tobiáš Keznikl, Valentina Steinhauserová, Barbara Míková a Petr Zítka. Velkou pochvalu zaslouží také další medailisti, ale mezi nimi vyniká výkon Elenky Sobotkové, která si vyjela svoji první velkou medaili. No neusnout na vavřínech - zítra jedeme závodit do Hlinska. Výsledky závodu zde.

(RANK)

16.2.2018

Tak nám začíná jeden ze závodních supervíkendů - členové našeho klubu se zůčastní ve třech dnech 8 závodů. Začínáme s početnou skupinou závodníků (21 lyžařů z našeho klubu) nedaleko Jihlavy na Šacberku, kde je pořádán jeden ze závodů seriálu LPV. A pokračujeme v supervýsledcích - z 36 medailistů napřič všemi kategoriemi máme celou čtvrtinu - tedy domů si vezeme 8 "placek". Zlato vybojovali Mates Přibyl a Bára Míková, stříbro mají Tobiáš Keznikl a Val Steinhauserová, bronzoví jsou Vili Hrdová, Tonička Pantůčková, Oli Polák a Kuba Toman. Gratulujeme :-)

Zítra nám závody pokračují v Němčičkách, kde jsou pořádány závody v rámci JMLP. Tak rychle domů, připravit lyže a rychle spát - ať jsme zítra fit.

Výsledky zde.

10.-11.2.2018

Po kvalitním soustředění o jarních prázdninách v Rakousku žáci jeli předvést co natrénovali. V sobotu se v Karlově v areálu Klobouk konal obří slalom UKZ a potom následoval závod LPV. UKZ se zúčastnili David Hrbáč, kterému se závod podařilo vyhrát, takže velká gratulace k prvnímu vítězství na velkém závodě, dále Kuba Zítka, který vedl po prvním kole, ale po chybě v druhém kole skončil na hezkém 3.místě, a v neposlední řadě Kačka Coufalová, která na svém prvním větším závodě skončila na slušném 9.místě a vyjela si 129 bodů.

V odpoledním LPV se k nám přidali další závodníci, Emička Lišková, Klárka Pekárková a Petr Zítka. Emička obsadila 4.místo a všichni ostatní se umístili na bedně - 3x 1.místo, 1x 2.místo a 1x 3.místo, co je super výsledek :). Podrobnější výsledky tady.

Nedělní slalom na černé zledovatělé sjezdovce byl mnohem náročnější a hodně závodníku závod nedokončilo. Kubovi se dařilo víc než v sobotu - vyhrál a zároveň vyhrál i Pohár Jaroslava Drápely za součet výsledků za celý víkend. Tobiáš obsadil hezké 6.místo v mladších žácích, kačka 13.místo a David Muzikář 9.místo ve starších žácích. David H. a Ondra bohužel nedokončili. Všechny výsledky UKZ naleznete zde.

V mezidobí v Orlických horách závodila rodina Tomanů. Mates po letech fandění absolvoval svůj první závod POH a skončil na 16.místě, nejlépe z ročníku 2010. Kuba zajel super 9.místo z 33 závodníků - více z výsledků tady. Další víkend nás čekají další závody, tak snad navážeme na tyto super výsledky.

(BM)

4.-10.2. 2018

Družstvo myšáků se o jarních prázdinách vydalo trénovat do Itálie, konktrétně středisko Sella Nevea ležící pod vrcholem Canin (2587 m). Tréninkové podmínky byly úžasné, první den děti projezdily celý místní areál červených, krásně členitých tratí. Na jedné z nich se jezdí i závody Evropského poháru v rychlotních disciplínách. Další den jsme se kvůli silnému větru musely přesunout o pár výškových metrů níže do lyžařského střediska Tarvisio. Naštěstí, další dny už byly opět krásné a my jsme se tak mohli podívat i na slovinskou stranu střediska - Bovec. Děti si zde užily především nácvik volných jízd v hlubokém sněhu (napadlo hodně) a všudepřítomných skokánků. Druhou polovinu týdne jsme se věnovali trénování v brankách. Místní italský trenér Ivano Sabidussi nám zamluvil tréninkový svah a po té co viděl jak to umí brňáci, nás pozval na trénink s jeho týmem. Takovou šanci jsme nemohli odmítnout! Trénink byl v Tarvisiu a podmínky pro děti téměř "svěťákové". Uzavřený svah i vlek pouze pro nás a Ivanuv tým, ochranné sítě a čtyři italští trenéři + náš Šimon. Na tvrdé a velmi dlouhé trati (45 s!!) děti s místními držely krok a ukázaly, že i když nemáme velké hory, lyžovat umíme a to dobře! Velký dík patří také Nině Hrdové, která pomáhala se všemi tréninky. 

(HEROSHIMA)

4.-8.2.2018

Letošní brněnské jarní prázdniny připadají na první únorový týden - což je na jednu stranu nevýhoda, protože je velmi těžké najít vhodnou lokalitu kde by na část týdne bylo volné ubytování, na druhou výhoda - ještě většina závodů je před námi a tak můžeme na ně pořádně potrénovat. Nakonec naše volba padla na lokalitu St. Johann im Pongau, kde v rámci Skiamade platí naše roční permice a hotel Hahnbaum, který se nachází v nadmořské výšce cca 1500 m.n.m, nabízí nejen nádherný výhled na toto okresní město, ale i ubytování přímo na sjezdovce, Místní lyžařský areál nám vychází vstříc v rámci rezervací pist a tak máme ideální tréninkové podmínky. Pobyt jsme si doplnili též "sáňkařským zážitkem" na trati, která začíná přímo u našeho ubytování a měří více než 3,5 km. 

(RANK)

4.2.2018

V den odjezdu na treninkové soustředění na jarni prazdniny je na programu další závod  Poharu Orlických hor - tentokrát na super sjezdovce na "de em ku". Váháme zda před odjezdem do St. Johanu si máme  "odskočit" ještě dalších vice nez 250 km druhým směrem, ale nakonec touha závodit vítězí. Závodu se účastní jen 4 žáci, ale zajíždí super - vezeme do Brna 2 vítězství v nejstarších kategoriích, mezi klukama vítězí David Hrbáč a mezi holkama Val Steinhauserová - velká gratulace!!! No a v Brně se jen převlečeme, sbalíme pár zavazadel a hurá dalších 500 km do Skiamadé. Ráno jsme vstávali v 6 hod., do postele jsme se dostali po 1 hodině - no prostě OTROCI LYŽOVÁNÍ :-)

Výsledky závodu tady.

(RANK)

Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty, případně zde

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

31.3. na všechny produkty

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz