Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

2.-4.3.2023

Ve středu 1. března dojela výprava složená z Kačky, Ondry a Head Coache Romana do Albrechtic. Ubytovaní jsme byli v příjemném apartmá Jako doma.
Druhý den nás na obřím slalomu uvítal ledový svah, na který jsme naštěstí měli připravené lyže. Nejlíp si s tratí poradila Kačka, která do cíle dojela 21. z 49. s ohodnocením 199 bodů. Ondru zradila kondiční nepřipravenost a v druhém kole vypadl několik bran před cílem.
Na druhý závod jsme už měli více zkušeností a byla na nás vidět připravenost a odhodlání poprat se s náročnými ledovými podmínkami místní trati. Kačka zajela podobný výsledek jako první den a zařadila se na 32. místo. Ondra zajel slušné první kolo, ale v druhém kole zaspal v druhé bráně, kde spadl na bok. Avšak měl v sobě dostatek sil a houževnatosti a zvládl se do závodu rychle vrátit. Toto pochybení ho stálo několik vteřin a musel se spokojit s 47. místem ze 70.
Po závodech jsme ještě měli čas na objevování krás Jizerských hor. Vyrazili jsme do muzea dramatika, básníka, hudebníka, učitele, cestovatele, filozofa, vynálezce, vědce, kriminalisty a sportovce Járy Cimrmana.
V sobotu na nás čekala opět velmi ledová trať, tentokrát v disciplíně slalomu. Lyže jsme měli pořádně nabroušené, ale bohužel to na dojetí nestačilo. Ondra, oslabený jakousi zákeřnou nemocí, po tvrdém boji s tratí nezvládl dokončit první kolo a šel odpočívat na ubytování, zatímco Kačka šla do boje. Tento boj pro ní bohužel dopadl asi tak jako pro Napoleona bitva u Waterloo - neúspěšně. Po drtivém neúspěchu ze slalomu se naše výprava rozhodla zkusit raději zabodovat na LPV ve Velkém Meziříčí. A tak jsme se s Albrechticemi rozloučili lidovým rčením: "Albrechtice nikdy více, radši kulku do palice." a vyrazili domů.

(OP)

25.2.2023

Opět po týdnu jedeme závodit na JMLP, tentokrát do Olešnice. Dnes jsou na programu rovnou dva závody - dopoledne obří slalom, v odpoledních hodinách pak terčový slalom. Tento model závodu jsme si vyzkoušeli již loňskou zimu a závodníkům se to zřjmě líbí, o čemž svědčí více jak 150 startujících.

Dopolední obřák je pro nejmenší kategorie postaven díky dvěma banánům trochu složitě, což bohužel vede k několika diskvalifikacím, naštěstí ale ne v našem klubu. Opět máme na startu naše supermyšáky (Peťka, Max, Joník), prvenství máme dvě (Bára,Kačka), druzí ve svých kategoriích skončili Terka,Viki a Tobiáš, třetí místa berou Vojtík a Barča K.

Odpoledne je na řadě terčový slalom. Je to postavené na 11-12 metrů, takže kdo má vytahuje slalomky. Ve středu jsme tuto disciplínu byli potrénovat a na výsledcích je to znát. Vyhráváme 4 kategorie (Barča K., Viki, Tobiáš a Bára M.) a k tomu máme tři bronzové medaile - Terka, Kačka a Dominik. Závodníky tato disciplína baví a tak doufám , že si ji brzo na některých jiných závodech zopakujeme.
Za dva týdny se pojede finálový závod tohoto poháru, tak musíme kvalitně potrénovat, ať vedle Dominika a Báry, kteří už mají před finálovým závodem vítězství ve svých kategoriích zajištěno, urveme další cená umístění v celkovém pořadí tohoto poháru.

(RANK)

19.2.2023

Další vikend, další závody JMLP. Jedeme do Potštátu, počasí je fakt špatné - cca 9C nad nulou, prší. Vážně zvažujeme zda se závodu zučastnit. Když jsme přijeli na místo tak bez pláštěnky to nejde. Pořadatelé ale kopec prosypali solí a krátce po startu závodu přestalo pršet. Stal se lyžařský zázrak a kopec je krásně tvrdý až po posledniho závodníka. Jakmile závod skončil tak během 10 minut opět lije jako z konve, takže po vyhlášení výsledků jsme mokří jako myši.
Bohužel výsledkově se nám nedaří - tentokrát jen jedno prvenství v kategorii (Bára open ženy), Terka V., Dominik a Tobiáš berou druhá místa a bronz vybojovaly Viki a Kačka. Tak snad příště se nám bude dařit lépe. Ale organizátorům patří velký dík, ale měli z pekla štěstí  :-)
(RANK)

12.2.2023

Tak nám začíná další ročník Jihomoravského lyžařského poháru, a to hned jedním z vrcholů - po 3 letech se jede závod v Němčičkách, a to si nemůžeme nechat ujít  - náš moravský Kitzbühel poslední dva roky díky covidu a nedostatku sněhu absentoval v kalendáři JMLP, tak jsme se po dlouhé době zase dočkali! Sněhu zde sice není na rozdávání, ale místní nadšenci udělají závod klidně i na umělé hmotě, kterou tu mají pod skromnou sněhovou vrstvou - tak tak jdou zavrtat tyče.
V 14 kategoriích bereme 4xzlato (Terka, Ondra, Bára a Dominik), 4xstříbro (Vojtík, Viki, Kačka a nestárnoucí Boris), ale největší radost máme z výsledků dětí našeho nově se tvořícího oddílu supermyšáků (ročníky 2016-2019).

(RANK)

(28.1.-4.2.2023)
Počasí v ČR nám nepřeje, sněhu je všude málo, závody odpadají jeden za druhým, tak činíme rozhodnutí zajet si zatrénovat do Rakouska do našeho oblíbeného střediska Reiteralm. Navíc v tomto termínu jsou ve škole pololetní prázdniny, čímž se neůčast dětí ve škole zkracuje. první dva tři dny jsou  ideální tréninkové podmínky, snažíme se dohnat  tréninkové manko způsobené nemožností trénovat v  okolí Brna z důvodu nedostatku sněhu. V dalších dnech je pak příroda opět proti :-(, přívaly sněhu udělaly radost freeride lyžařům, ale nám ne. Každá noc znamená 40 cm nového sněhu, tak místo tréninku v branách jezdíme "fríčko". Děti to baví a to je základ. Těchto 6 lyžařských dnů sice nebylo dle představ nás trenérů, ale aspoň konečně je dostatek sněhu a snad to vydrží co nejdéle.

(RANK)

(16.-22.12.2022)

Před Vánoce jsme absolvovali již tradičně soustředění v Rakousku, nakonec jsme zvolili jako destinaci Zauchensee, kde se nám podařilo zřídit trénink v branách. Zauchensee nás přivítalo krásnou předvánoční atmosférou v podobě zasněžených střech, vánočního stromu…

První den jsme ještě jeli za tréninkem na Reiteralm, ale po zbytek soustředění jsme už trénovali přímo v Zauchensee, na dojezdu tratě, kde se jezdí i světový pohár. Počasí a podmínky byly na trénink ideální, děti si zajezdili v bránách, obřák i slalom a taktéž potrénovali volné jízdy, a to zejména na slalomkách, kde žákům tento trénink chybí hodně. Po soustředění si všichni odpočineme o Vánocích a v lednu můžeme pokračovat pravidelnými tréninky a závody.

(BM)

10.9.2022

Další sezona nám začíná tradičním dvojzávodem v Kožichovicích, kde dopoledne si naši členové odběhli přespolní běh a odpoledne suchý slalom. Počasí bylo ideální na běh– sluníčko a ani moc teplo, ani moc zima

V přespolním běhu se na stupních vítězů umístili Terka a Viki (3.místo), Tobiáš (2.místo) a svoji kategorii vyhráli Kačka a Bára.

V suchém slalomu se místa trochu změnila – Maxík skončil 2., Vojta 3., Kačka a Tobi se zhoršili o jedno místo, takže skončili druhá a třetí. Všech gratulujeme a těšíme se na další závody v Hlinsku.

(BM)

24.-31.8.2022

Naše letní soustředění se už po několikáté konala na Cikháji na Vysočině. Letos nám počasí vyšlo. V průběhu týdne žáci i myšáci absolvovali atletický trénink, vyjížďky na kole, trénink na bruslích na oválu ve Žďáře. Samozřejmě každý den jsme věnovali nějaký čas posilování, míčovým hrám a v neposlední řadě balančním cvičením, které jsou velmi potřebné pro lyžování.

Děti si po odpočinkových prázdninách pořádně zamakaly a na konci soustředění byly rádí, že jedou domů :) Na soustředění navážeme pravidelnými tréninky na VUT a v Golds Gymu. První přípravný závod nás čeká už 10. září.

(BM)

20.3.2022

V neděli 20. března se konalo finále Poháru Orlických hor v Říčkách. Za SKI KLUB se závodu zúčastnila Bára, Dan, Kuba a Viki. Počasí nám přálo, ale sníh už byl poněkud měkký a těžký, což také ovlivnilo výsledky závodu.

Báře se výjimečně moc nedařilo a závod nedokončila. Kluci – Dan a Kuba závod dokončili, ale umístili se na posledních příčkách. Viki se velmi dařilo, závod dokončila a po 2. kole skončila na 3. místě. V celkových výsledcích POH tak obsadila krásné 3. místo.

Už nás čeká jen soustředění v Zauchensee a tím nám končí letošní zimní sezóna a můžeme se těšit na tu další a doufat, že předvedeme ještě lepší výsledky než v té letošní.

(VV)

6-11.3.2022

Jarní prázdniny jsme letos strávili v malebném horském středisku Zauchensee. Už při příjezdu jsme zavzpomínali, kdy jsme tady naposledy byli – bylo to před více než 2 lety.

Počasí nám skutečně přálo, v pondělí jsme sice sluníčko viděli až odpoledne a zažili chladnější teploty, od úterý však nebyl na obloze ani jeden mrak a všichni se poctivě mazali „opalovákem“. Se staršími jsme se zaměřili zejména na trénink slalomu vzhledem k tomu, že do konce sezony jsou závody hlavně ve slalomu. Mladší se věnovali obřáku a volným jízdám.

Ve středu večer jsme si soustředění zpestřili závodem světového poháru - nočním slalomem mužů ve Flachau, kde svoje první vítězství oslavil Nor Atle Lie McGrath. Jsem si jistá, že se děti hodně naučily na závodě a že to ukážou i v nejbližších trénincích a závodech.

Soustředění jsme ukončili v pátek na oběd, kdy jsme se vrátili do Brna a junioři pokračovali na FIS závody do Karlova, zatím co zbytek týmu se v neděli zúčastnil SPORTEN-cupu ve Velkém Meziřičí.

(BM)

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer.