Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

(16.-22.12.2022)

Před Vánoce jsme absolvovali již tradičně soustředění v Rakousku, nakonec jsme zvolili jako destinaci Zauchensee, kde se nám podařilo zřídit trénink v branách. Zauchensee nás přivítalo krásnou předvánoční atmosférou v podobě zasněžených střech, vánočního stromu…

První den jsme ještě jeli za tréninkem na Reiteralm, ale po zbytek soustředění jsme už trénovali přímo v Zauchensee, na dojezdu tratě, kde se jezdí i světový pohár. Počasí a podmínky byly na trénink ideální, děti si zajezdili v bránách, obřák i slalom a taktéž potrénovali volné jízdy, a to zejména na slalomkách, kde žákům tento trénink chybí hodně. Po soustředění si všichni odpočineme o Vánocích a v lednu můžeme pokračovat pravidelnými tréninky a závody.

(BM)

10.9.2022

Další sezona nám začíná tradičním dvojzávodem v Kožichovicích, kde dopoledne si naši členové odběhli přespolní běh a odpoledne suchý slalom. Počasí bylo ideální na běh– sluníčko a ani moc teplo, ani moc zima

V přespolním běhu se na stupních vítězů umístili Terka a Viki (3.místo), Tobiáš (2.místo) a svoji kategorii vyhráli Kačka a Bára.

V suchém slalomu se místa trochu změnila – Maxík skončil 2., Vojta 3., Kačka a Tobi se zhoršili o jedno místo, takže skončili druhá a třetí. Všech gratulujeme a těšíme se na další závody v Hlinsku.

(BM)

24.-31.8.2022

Naše letní soustředění se už po několikáté konala na Cikháji na Vysočině. Letos nám počasí vyšlo. V průběhu týdne žáci i myšáci absolvovali atletický trénink, vyjížďky na kole, trénink na bruslích na oválu ve Žďáře. Samozřejmě každý den jsme věnovali nějaký čas posilování, míčovým hrám a v neposlední řadě balančním cvičením, které jsou velmi potřebné pro lyžování.

Děti si po odpočinkových prázdninách pořádně zamakaly a na konci soustředění byly rádí, že jedou domů :) Na soustředění navážeme pravidelnými tréninky na VUT a v Golds Gymu. První přípravný závod nás čeká už 10. září.

(BM)

20.3.2022

V neděli 20. března se konalo finále Poháru Orlických hor v Říčkách. Za SKI KLUB se závodu zúčastnila Bára, Dan, Kuba a Viki. Počasí nám přálo, ale sníh už byl poněkud měkký a těžký, což také ovlivnilo výsledky závodu. 

Báře se výjimečně moc nedařilo a závod nedokončila. Kluci – Dan a Kuba závod dokončili, ale umístili se na posledních příčkách. Viki se velmi dařilo, závod dokončila a po 2. kole skončila na 3. místě. V celkových výsledcích POH tak obsadila krásné 3. místo.

Už nás čeká jen soustředění v Zauchensee a tím nám končí letošní zimní sezóna a můžeme se těšit na tu další a doufat, že předvedeme ještě lepší výsledky než v té letošní.

(VV)

6-11.3.2022

Jarní prázdniny jsme letos strávili v malebném horském středisku Zauchensee. Už při příjezdu jsme zavzpomínali, kdy jsme tady naposledy byli – bylo to před více než 2 lety.

Počasí nám skutečně přálo, v pondělí jsme sice sluníčko viděli až odpoledne a zažili chladnější teploty, od úterý však nebyl na obloze ani jeden mrak a všichni se poctivě mazali „opalovákem“. Se staršími jsme se zaměřili zejména na trénink slalomu vzhledem k tomu, že do konce sezony jsou závody hlavně ve slalomu. Mladší se věnovali obřáku a volným jízdám.

Ve středu večer jsme si soustředění zpestřili závodem světového poháru - nočním slalomem mužů ve Flachau, kde svoje první vítězství oslavil Nor Atle Lie McGrath. Jsem si jistá, že se děti hodně naučily na závodě a že to ukážou i v nejbližších trénincích a závodech.

Soustředění jsme ukončili v pátek na oběd, kdy jsme se vrátili do Brna a junioři pokračovali na FIS závody do Karlova, zatím co zbytek týmu se v neděli zúčastnil SPORTEN-cupu ve Velkém Meziřičí.

(BM)

20-21.2.2022

19. až 21. únor jsme se ve složení Kačka, Ondra a Tobi rozhodli strávit u našich sousedů na Slovensku. Konaly se zde dva slalomové závody FIS. Přijeli jsme již s předstihem v sobotu, abychom se lépe adaptovali na zdejší, pro nás neznámé, prostředí. 

Druhý den jsme se po hlavě vrhli do víru závodu a Káťa si vyjela krásné 18. místo a 174 bodů. Tobiáš s Ondrou se do toho opřeli až moc a velmi zavřená trať je poslala z kola ven, Tobiho z druhého a Ondru z prvního kola. Ten si ale aspoň zajel předjízdu jak u holek, tak u kluků a získal cenné zkušenosti a sebedůvěru do nadcházejícího závodu.

V pondělí byl na programu poslední závod tohoto výjezdu. Každý měl stanovený svůj cíl a byl připraven riskovat téměř vše, aby jej splnil. Po dramatickém prvním kole Tobi odevzdal startovní číslo, jelikož ho zradila noha a kvůli silné bolesti přitahovače nemohl závod dokončit. Ostatní se do druhého kola dostali. Ondra poté ukončil svou sérii nedojetých závodů a radoval se z 21. místa. Kačka bohužel nedojela, ale splnila zadání a jela víc na riziko.  

(OP)

12-16.2.2022

Od pondělí 14.2. do čtvrtka 17.2. se konaly závody FIS v Koutech nad Desnou. Na závody jsme vyjeli už v neděli dopoledne, abychom si ještě zalyžovali na místním kopci. Naši sestavu tentokrát tvořili Valentina, Kačka, Tobi, Ondra, oba z našich trenérů a jako klíčová psychická podpora i Max. Helia Sport Cup byl zahájen pondělním (valentýnským) obřím slalomem, který pro kluky nedopadl úplně podle představ - Tobimu v prvním kole vypla lyže a skončil v plotu, Ondra si sice druhé kolo zajel, ale měl velkou časovou ztrátu. Holky dokončily obě kola, ale body si nezlepšily. V úterý následoval druhý obřák, který tentokrát nedokončil Ondra s Val. Tobi s chybou ztrácel v součtu kol na prvního 26 vteřin (269 bodů). Kačka si to dala v hlavě dohromady a zajela slušné druhé kolo se ztrátou pěti vteřin a vyjela si 170 bodů. Val nás kvůli školním povinnostem opustila a jela vlakem do Brna. 

Podle předpovědi mělo ve čtvrtek pršet, a tak se organizátoři rozhodli přesunout čtvrteční závod už na středu - tím pádem se jely dva slalomy v jeden den. V prvním závodě vypadl Tobi, Ondra bohužel v obou. Kačka oba závody dokončila se ztrátou v součtech dvou kol 20 vteřin - vyjela si kolem 218 bodů. Tobi si v druhém závodě ohledně celkových bodů také polepšil (213 bodů).

Pak už nás čekala akorát cesta domů a ve čtvrtek hurá do školy :))  

(KC)

12.1.2022

V rámci Jihomoravského poháru jsme vyzkoušeli nový kopec - Potštát u Olomouce. Délkou kopec připomínal Nemčičky, ale prvních pár bran bylo na ledovém „hangu“. V krásném jarním počasí se závodu zúčastnilo 14 členů. 

Svůj první závod na sněhu si odjeli Max Keznikl (zárověň i nejmladší závodník) a Petra Machotková. Na stupních vítězů se umístili Bára Krsková, Viki Vincencová, Kuba Svoboda (všichni 3.místo), Kačka Coufalová (2.místo), Ondřej Polák a Barbara Míková (1.místo).

Všem medailistům gratulujeme a těšíme se na další závody v Olešnici na konci února. Podrobnější výsledky naleznete zde.

(BM)

29.1.-5.2.2022

Na konci ledna, po uzavření známek, jsme opět navštívili náš oblíbený Reiteralm. Poprvé nám počasí skutečně nepřálo, i tak jsme v rámci možnosti potrénovali a „porovnali síly“ s jiným oddílem z Velkého Meziřičí.

Hned první den ráno lanovky začaly jezdit až před obědem kvůli silnému větru. I tak jsme aspoň 2 dny potrénovali na tvrdé podložce. V pondělí odpoledne začalo sněžit a přestalo až o dva dny později, a tak jsme jeden den využili k volnému lyžováni, užili si freeride na sjezdovkách a další den (kdy kvůli větru opět nejezdili) jsme odpočívali a navštívili místní termály. 

Další dny jsme opět tvrdě trénovali v měkkých podmínkách, které jsou ale často i na závodech, a tak je potřeba to vyzkoušet i v tréninku. Věříme, že děti se připravily co nejlépe na nadcházející závody a tento trénink se projeví i na výsledcích.

(BM) 

22-23.1.2022

Po večerních závodech na Dolní Moravě se vydáváme ve složení: Ondra, Kačka, Tobi, na víkendové závody FIS v Peci pod Sněžkou. Na oba dny byl vypsaný obří slalom. 

První den byl ve znamení velkého mrazu a výpadků, v kategorii žen nedokončilo závod 11 závodnic, u mužů dokonce 30 závodníků.  Ani naší výpravě se výpadky nevyhnuly - Ondra s Tobim nedokončili první kolo. Kačce se ve finále povedlo dojet na 15 místě a vyjet si 181 fis bodů.  Po závodě jsme se vydali na krátký běžkařský výlet, abychom jen neleželi “na mobilech”. 

V nedělním závodě byla naše dojezdnost stoprocentní, avšak výsledkově se nám moc nedařilo. Tobi s Ondrou měli za úkol v tomto závodě dojet, aby si vyjeli na další závody lepší startovní čísla. Kačka měla za úkol trochu zariskovat, aby si mohla vylepšit své body (2 výsledky už má), to se jí ale bohužel nepovedlo a na 17. místě si vyjela 189 bodů. Ondra s Tobim jako praví týmoví kolegové, zůstali ve výsledkové listině hned za sebou. Tobi 46 místo (199 fis bodů), Ondra 47 místo (207 fis bodů). 

Další závody jsou až za dlouhé tři týdny na Bílé a v Koutech, takže teď nám nezbývá nic jiného, než se na ně pořádně připravit :). 

(TK)

Starší příspěvky:12345678910111213141516171819
LPV Pelhřimov přespolní běh
07.10.2023 / 07.10.2023
JMLP Kohoutovice suchy slalom
07.10.2023 / 07.10.2023
LPV Velmez suchý slalom
08.10.2023 / 08.10.2023
JMLP Kravi hora - organizujeme my!!!
14.10.2023 / 14.10.2023

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty, případně zde

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

31.3. na všechny produkty

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz