Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se: Aktuality
Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

7.-8.3.2020

Po večerním finále "jihomoraváku", které skončilo pro nás spolupořadatele skoro v 21 hod., uháníme ještě s žakovským týmem v pozdně večerních hodinách do Pece pod Sněžkou, kde nás čekají o víkendu dva UKZ slalomy. Do Pece přijíždíme po půlnoci, tak rychle spát ať aspoň něco naspíme - ráno musíme brzo vstávat. 

Skoro celou noc propršelo a dle toho také vypadá svah, po odjetí pár závodníků z každé kategorie se trať propadá - jsou dvě možnosti sjet to na jistotu nebo riskovat. Volíme tu druhou variantu - ale bohužel všichni tři startující vypadávají. Tak máme alespoň volné odpoledne a čas na regeneraci do nedělního závodu. Odpoledne jsme si udělali výlet do míst kde se natáčel film "S tebou mě baví svět". Pro děti změna a vyčištění hlav po nepovedeném dni, i únava po krátkém spánku mohla hrát svoji roli.

V neděli máme cíl napravit sobotní výpadek. V noci mrzne a ráno trať vypadá o 100% lépe než v sobotu. Na startu cítím z dětí mírnou nervozitu a snahu dojet za každou cenu po včerejším fiasku. Jedou trochu zadrženě ale všichni tři se "podívají" do druhého kola. Tam už je to lepší výkon a i v cíli jsou všichni. Tobiáš dojel 14. a Ondra 19. Z 41.startujících, Kačka byla na 18.místě. Rozhodně jsme se v silné konkurenci neztratili.  Uvidíme jak si budou děcka stát v novém žákovském žebříčku, který je nominační na Mistovství republiky žactva.

(RANK)

7.3.2020

V sobotu 7.3. 2020 se uskutečnilo finále Sporten cupu na našem, z tréninku dobře známém středisku-Harusově kopci. Po pátečním finále JMLP zde někteří zůstali a zbytek se tuto cestu rozhodl absolvovat dvakrát ve dvou dnech. Pro všechny z nás to byl také poslední závod sezony.

V kategorii myšaček brala Emička Lišková 4.místo, vzhledem k jejím ambicím to byl trochu nepovedený konec jinak skvěle zajeté sezony. Celkově však na Vysočině skončila na krásném celkovém 2.místě. Příští rok už ji čeká kategorie přípravka, tak uvidíme, jestli si Emička tuto skvělou formu přenese i do další sezony. V rámci kluků skončil 9. v kategorii myšáci kluci náš benjamínek Vojta Machotka, byl to jeho první závod tohoto poháru a celkově šestý za celou jeho kariéru v našem oddíle. Vojta předvedl tuto sezonu skvělé výkony včetně jednoho patého a třech šestých míst v JMLP a patří mu velký obdiv a gratulace. Celkově skončil v poháru s jedním závodem 31.

V přípravce nám bojovala Fífa Weiszová, která si dojela v nabité konkurenci přípravky dívek pro 8. a celkově 14.místo. Ve stejné kategorii nám skončila na celkově 5.místě Barča Krsková, která se bohužel finálového závodu nemohla zúčastnit, jinak by si mohla myslet na stupně vítězů. V kategorii kluků skončil Danda Švarc na 15.místě, což byla veliká škoda vzhledem k jeho skvěle rozjetému poháru, kde útočil na celkové 6.místo, nakonec nezvládl zkrotit nové rychlé lyže a skončil na celkovém 8.místě.

V předžácích skončil na 6.místě Kuba Svoboda, který si tímto nese velkou motivaci do další sezony, kde ho jakožto starší ročník v kategorii snad uvidíme často na stupních vítězů. Celkově letos skončil 8. Ve stejné kategorii skončil na 21.místě Oli Polák, který letos byl pouze na třech závodech tohoto poháru.

Finálového závodu se zúčastnil i trenér Dominik Keznikl, který si v konkurenci mužů dojel pro 4.místo a celkově 6. v hodnocení poháru.

Co se týče celkového hodnocení těch kdo se nezúčastnili finálového závodu, tak pro celkově 3.místa si ve starších žácích i žákyních dojeli Tobiáš Keznikl a Katka Coufalová a pro 5.místo v SŽ Ondra Polák.

V ženách si dojela Bára Míková pro 5.místo a Valentina Steinhauserová pro 6.místo

Sezona to nebyla výsledkově špatná, jen bohužel opět velmi krátká vzhledem k lednovým špatným sněhovým podmínkám a nynější situaci. Doufejme, že příští rok už budeme mít konečně na toto více štěstí.

7.3.2020

(DK)

 

6.3.2020

V pátek 6.3. jsme jako oddíl absolvovali bohužel jeden z posledních závodů sezóny, a to finále Jihomoravského lyžařského poháru v Novém Městě na Moravě, kde se zároveň konal i Světový pohár v biatlonu – diváků bylo na obou závodech podobný počet (vzhledem ke koronaviru a zákazu divaků na SP).

Závod začal celkem pozdě odpoledne a spolu s celkovým vyhlášením se to protáhlo do pozdních večerních hodin, trať ale dobře držela a tak byly podmínky férové pro všechny.

V kategorii myšáci vyhrála Ema Lišková. Další kategorie, které jsme vyhráli jsou st. žákyně (Katka Coufalová), st. žáci (Tobiáš Keznikl) a OPEN ženy (Valentina Steinhauserová). Skvelé 2.místo obsadil Ondra Polák a v první desítce se umístili Vojtěch Machotka, Bára Krsková, Oliver Polák a Jakub Svoboda.

V celkovém pořadí se nám podařilo vyhrát 4 kategorie a 8 členů se umístilo na stupních vítězů. V myšácích potvrdila svoji formu Ema Lišková, když vyhrála všechny závody JMLP, kterých se letos zúčastnila. V kategorii předžáci se na 2.místě umístil Oliver Polák a na 3.místě Kuba Svoboda. Svoje kategorie také vyhráli Tobiáš Keznikl, Barbara Míková a Kačka Coufalová, která taky vyhrála všechny závody JMLP, v kterých startovala. Na parádním  2.místě  se umístili Ondra Polák a Valentina Steinhauserová. 

Všem gratulujeme k jejich umístění a těšíme se na další sezónu a přípravné závody na podzim.

(BM)

29.2.2020

V sobotu jsme se potkali v jedné z tradičních destinací “Jihomoraváku” v Olešnici na Moravě. Ještě jednou letos jsme zažili zimu, když po většinu závodu nám sněžilo J. Teploty kolem nuly znamenaly kvalitní a férové podmínky pro všechny závodníky.

V kategorii myšáci Emča potvrdila formu, vyhrála a zabezpečila si tím celkové vítězství v soutěži už teď. V kategorii předžáci obsadili skvělá místa Kuba (2.místo) a Oli (3.místo).

V starších kategoriích si Ondra svižnou a čistou jízdou vyjel 1.místo a Val obsadila 2.místo hned za Bárou. Všem vítězům gratulujeme.

Zítra pokračujeme dalším kolem JMLP na Stupavě a odpoledne závodem Sportencupu na Šacberku.

(BM)

23.2.2020

Po dopoledním závodě ve Velkém Meziříčí uháníme na odpolední závod do Hrubé Vody, který je pořádán v rámci Jihomoravského lyžařského poháru. Jen rychlý oběd ať stihneme start. Už cestou bylo jasné, že nám počasí nepřeje :-(. V Hrubé Vodě nás vítá celkem slušná průtež mračen - prší a prší ....., ale to nás neodradí od závodu. Je to náhradní závod za naše oblíbené Němčičky, kde sněhové podmínky nedovolily uspořádat závod :-(.

Samotný závod připomínal spíše sjezd než obří slalom, ale uspořádat závod v silném dešti a teplotách kolem +10 C se jinak nedá. Velkou pochvalu si zaslouží Emička Lišková, která opět dominuje v kategorii myšáci dívky. Vítězství ve svých kategoriích si odvážejí ještě Kačka Coufalová a Tobiáš Keznikl.  Druhé místo vybojoval Ondra Polák a bronz Elenka Krsková. 

Celí promáčení uháníme do Brna dát teplou sprchu a hurá na další tréninky a závody.

(RANK)

23.2.2020

Tak dnes nás čeká náročný závodní program - dopoledne jedeme na závody do Velkého Meziříčí, kde na místním Fajtově kopci se pořádá další ze závodů Poháru Vysočiny, odpoledne nás čeká závod v Hrubé Vodě, který je zase započítáván do Jihomoravského lyžařského poháru. Děti mají po jarních prázdninách natrénováno a mají chuť závodit. 

Ve velké konkurenci se naši závodníci neztratili. Tobiáš Keznikl a Bára Míková obsadili ve svých kategoriích druhá místa, Ondra Polák byl třetí, Emička Lišková byla v myšačkách čtvrtá. Stejné místo obsadil i Dominik Keznikl v silně obsazené kategorii muži open. 

Tak a teď hurá do Hrubé Vody. 

(RANK)

(22-23.2.2020)

V druhé polovině února se tradičně uskutečnil slalomový závod ve Špindlu na mírném svahu Mísečky. 

V sobotním závodě jsem po prvním kole na své poměry dojela vcelku obstojně. V druhém kole byl sníh měkčí, a tak se vyjela koryta. Bohužel mi v polovině trati vypla lyže.

V neděli nás již od rána doprovázel hustý déšť. Po dvou volných jízdách a prohlídce mimo trať nám bylo oznámeno, že se závod kvůli nepříznivému počasí ruší. Hurááá do zpět do Brna.

(VS)

22.2.2020

V naději, že si žáci zasoutěží na republikových závodech se přemisťujeme z našeho rakouského prázdninového "domova" do Pece pod Sněžkou. Po 7mi hodinové cestě se však dozvídáme, že na start sobotního závodu může dle kvalifikačních kritérií nastoupit jen Tobiáš. 

Na místní sjezdovce Javor se jede GS, Tobi sice udělal v prvním kole chybu, nicméně nakonec si vyjel velmi dobré body. Vzhledem k tomu, že na nedělní vyřazovací závod se kvalifikačním sítem probojoval jen Tobiáš (a navíc je na neděli v Peci velmi špatná předpověď počasí) se balíme a jedeme domů, aby jsme si mohli zazávodit na nedělních závodech, sice nižších kategorií, ale zase mohou závodit i ostatní členové žákovského týmu. 

(RANK)

16-21.2.2020

Letos se konečně konalo soustředění žáků a myšáků ve stejné destinaci na svazích Hahnbaum v rakouském St. Johann im Pongau. Ubytování jsme měli ideální – asi 100m vzdušnou čarou od tréninkové pisty. V neděli večer se na ubytování potkali žáci, kteří přijeli ze závodů na Lipně, a myšáci, kteří přijeli rovnou z Brna.

Zatímco žáci střídali trénink slalomu a obřáku v branách, myšáci jezdili část dne v branách obřák a druhou část věnovali tréninku volné jízdy. Každý den po lyžování se děti vyklusaly a starší si odservisovaly lyže na další den (mladším dětem v této činnosti pomohli trenéři).

V středu (třetí den) jsme i vzhledem k počasí (odpoledne pršelo) dali dětem odpočinek a vzali je na bazén do Altenmarktu.

Ve čtvrtek jsme opět pokračovali v celodenním tréninku Super G a obřáků. Poslední den jsme lyžovali jen dopoledne a po obědu se opět rozdělili – žáci vyrazili směr Krkonoše, Valentina na FIS závody do Špindlu a žáci na RKZ do Pece, a myšáci se vrátili do Brna, aby si odpočinuli a připravili se na nedělní závody LPV a JMLP.

Myslím, že soustředění se povedlo na jedničku – dobré počasí, super tréninkové možnosti a ubytování přímo na svahu – takže za rok si tady snad potrénujeme opět :).

(BM)

14.-16.2.2020

Cestou na jarní prázdniny se po roce vracíme na lipenské ÚKZ. Přijeli jsme o den dříve, aby jsme si na kopci zatrénovali a seznámili se s aktuálními podmínkami. Takže v pátek trénink slalomu a v sobotu už jdeme závodit. 

 V sobotním obřáku se nám opravdu dařilo - Valentina vyhrála veřejný závod v kategorii ženy, v ÚKZ byla Kačka 4., Ondra 7., ale vrcholem bylo první vítězství našeho klubu v ÚKZ které dokázal zajet Tobiáš. Super výsledek!!!

Na neděli je naplánován slalom. Proměnlivé počasí nám dělá starosti při přípravě lyží. Ale snad se nám to podařilo - Valentina zopakovala vítězství ve VZ, žáci si odvážejí dvě druhá místa z ÚKZ- Kačka a Tobiáš. Smolařem dne je Ondra, který zajel velmi dobrý čas, ale byl pro špatné projetí jedné branky diskvalifikován. 

Takže skvělý začátek jarních prázdnin, po závodech jsme se přemístili na tréninkový kemp do Rakouska, do St. Johannu v Pongau, kde plánujeme trénovat po dobu 5 dnů. 

(RANK)

 

Starší příspěvky:12345678910111213141516171819

kondiční tréninky žáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 v areálu VUT Pod Palackého vrchem

NEDĚLE začátek cca 17.30- 19.00, místo dle domluvy

kondiční tréninky myšáků budou následovně:

ČTVRTEK 16.30-18.00 na VUT (Palačáku).

NEDĚLE na VUT -Začátek v 17hodin, konec v 18:30, tyto tréninky se konají tehdy, jsou-li vypsány v sekci "kalendář akcí" a je potřeba se přihlásit na webovkách nejpozději v pátek večer. 

katalogy jsou v sekci dokumenty, případně zde

cenníky byli zaslány mailem

DEADLINY:

31.3. na všechny produkty

aktuálni stav je v sekci výsledky (2018/2019)
kontakt

SKI KLUB JUNIOR BRNO z.s.
Palackého třída 186, 61200 Brno
http://www.skiklubjuniorbrno.cz/
IČO: 64331270
předseda

Roman Keznikl tel: 777 069 069
E-mail: rk@rkak.cz