10.-11.3.2018

Zatímco pro většinu dětí z oddílu "myšáků" již závodní sezóna skončila, pro žákovský oddíl pokračuje v plném proudu. V pátek vyjíždíme směr Krkonoše - do Černého dolu, kde pokračují další závody UKZ. V sobotu se pořádá GS, v neděli SL. Je to poslední šance na vylepšení bodů před žákovským MČR, který je na pořadu příští týden v Koutech nad Desnou. Některým jde o to vyjet si právo účasti (Valentina, Tobiáš, Ondra), Kuba s Davidem zase bojují nejen o výsledek v těchto závodech, ale i o co nejlepší startovní číslo na Mistrovství. Jediné co nás předem trápí jsou očekávané teploty vysoko nad nulou.

Sobotní GS se skutečně jede v "jemném jarním dešti" při teplotách kolem 5C a tomu odpovídá i kvalita tratě, kterou holky mají ještě jakžtakž, ale kluci už jedou v poměrně velkých korytech. Ze 4 kluků 3 nedojeli 1.kolo :-(, naděje pro druhé vkládáme zejména do Kuby Zítky, který po prvním kole vede. Ve druhém kole už je stavba tratě jednodušší a také jede méně závodníků, neboť startovní pole výpadky v prvním kole značně prořídlo. Valentina zajíždí svůj standard posledních týdnů (24.místo mez staršími žačkami), nic moc výsledek ale zajela si slušné body. Kuba Zítka po jízdě " v toboganu" vítězí!!!! Jeho zásluhou opět bedna na závodech této úrovně - zaslouží si velkou gratulaci. Sobotní výsledky GS.

V neděli je na programu slalom. Je ještě tepleji než včera, na druhé kolo vyšlo dokonce i sluníčko, které se vydatně opíralo do pisty. A tento závod nám výsledkově vyšel parádně - jednak všichni naš lyžaři, i přes mnohé výpadky soupeřů, dokončují závod, zajeli si super body a opět máme zastoupení na stupních vítězů, tentokrát dokonce dvojnásobné, když v soutěži starších žáku opět vítězí Kuba Zítka a na stupně jej z třetího místa doprovodil David Hrbáč. Výborné 10.místo v silně obsazené kategorii mladších žáků si vyjel Tobiáš Keznikl, v téže kategorii byl Ondra Polák 22. Mezi staršími žačkami skončila Valentina Steinhauserová na 20.místě. Vzhledem k tomu, že slalom pořádmě trénujeme druhým rokem jsou to opravdu výborné výkony. Výsledky z nedělního SL zde.

Nedělní trénink VUT myšáci
28.04.2019 / 28.04.2019