9.9.2017

Tak v v sobotu začal další ročník Lyžařského poháru Vysočiny a to rovnou dvěma závodama v Kožichovicích u Třebíče. Dopolední přespolní běh, který se již tradičně konal jako memoriál místního rodáka Matyase Zdarského, prověřil účastníky jak jsou na tom vytrvalostně, zatímco odpoledni "suchý slalom" byl zkouškou sprintu a obratnosti mezi bránami.

V přespoláku byla těžká konkurence v podobě atletických oddílů z Vysočiny. Tak jedno druhé místo (Klára Pekárková v juniorkách) a tři třetí místa ( Tonička Pantůčková, Kačka Coufalová a Valentina Steinhauserová) bylo naším maximem. Zato v sucháči se našim závodníkům dařilo lépe a vyhrali jsme 4 kategorie z 12 vypsaných ( Berťas Bednář,  Kačka Coufalová, Kuba Zítka a Petr Zítka). Zvláštní pochvalu zaslouží nejmladši závodnice z našeho oddílu, čerstvě 5-ti letá Emička Lišková, která běžela svůj první sucháč - navíc bez vodiče - a proběhla jej bez jediné chyby a skončila na 6.místě.

ostatní výsledky najdete jako obvykle v sekci výsledky :-)

RANK