28.4-1.5.2017

Premiérové cyklosoustředění pro Myšáky ve Vojtěchově, které vymyslel a zorganizoval náš trenér Šimon (za což mu samozřejmě patří velké díky), a kterého se rodiče tak obávali (nemyslím Šimona, nýbrž kombinace „děti a kolo“), že se na něj přihlásili v plném počtu také, bylo po všech stránkách více než vydařené. Peloton tvořilo krásných 18 dospělých,  ještě krásnějších 16 dětí a 1 pes.

Dětem i rodičům se představila nová posila v podobě kondičního trenéra Tadeáše Kundery. Bývalý zlínský hokejista, cyklista (dráha, silnice), rychlobruslař a v současné době student magisterského oboru Kondiční trénink na Masarykově Univerzitě je zkušeným trenérem a odborníkem přes kondiční přípravu dětí.

Sobotní den začal v 8:00 rozcvičkou a rozběháním. Rozcvička se skládala z rozběhání, her na rozehřátí organismu a mobilizačních cvičení na rozproudění krve a rozhýbání kloubů. Po vydatné snídani (Vysočina je nyní díky Ramešákovi bez koblih) jsme se sešli před ubytovnou a začal dopolední program. Ten se skládal z rozvoje rychlostních schopností a výbušné síly. Sprinty do kopce, štafetové závody, kruhový trénink, cvičení ve vysoké frekvenci. Mezitím profesionální tým mechaniků už připravoval kola na výjezd. Vyrazili jsme směr Nové město na Moravě vstříc obědu v restauraci Romantika. Rozdělili jsme se na dvě skupiny, skupinu A (starší děti, zkušení bikeři) vedl Tadeáš, skupinu 1 (mladší Myšáci, naděje českého lyžování i cyklosportu) Šimon. Po cestě jsme zdolali lesní i polní cesty, ale počasí nám přestalo přát. Pár kilometrů od napajedla, se strhla velká průtrž, déšť, sníh, kroupy, vítr, trakaře. Zde je potřeba OBROVSKÉHO uznání a pochvaly pro děti. I přes tyto velmi nepříznivé podmínky všechny dorazily bez velkých protestů do restaurace a zaslouženě si vychutnaly oběd a čaj. Po obědě jsme se rozhodli vyrazit směr Vysočina aréna. Místo v čele pelotonu převzal Vincenzo Pantani, který místní traily zná jako své boty. V areálu jsme vyzkoušeli zelené, mnodré i červené tratě. Až na pár drobných kolizí všichni obstáli na výbornou, užili si to a dřeli, až se z nich kouřilo. Z Vysočina arény už nás čekala jen cesta zpět na ubytovnu. Velký dík patří všem rodičům, kteří pomáhali dětem v náročných stoupáních a udržovali pozitivní atmosféru i při špatném počasí. Večer proběhla úžasná narozeninová party Ádi Přibylové na které se tančilo, zpívalo a hodovalo. Na závěr dne se děti protáhnuyi a šlo se na kutě.

Neděli jsme odstartovali opět rozcvičkou v 8:00. Následovalo doplnění energie na snídani a dopolední program. Celý den panovalo krásné počasí a využili jsme toho naplno. Hlavní náplní dopoledního programu byly schody. Sprinty, výskoky, poskoky stranou v nekonečných sériích. Kromě schodů, běžeckých her a štafetových závodů se hrál fotbal a jiné hry. Odpolední výjezd byl směřován na Kadov. Restaurace praskala ve švech, ale nebojácní rodiče nám vybojovali několik stolů. Doplnili jsme energii a vyrazili zpět směr Vojtěchov. Skupina A absolvovala obě cesty těžším terénem s náročnými stoupáními pod vedení Vincenza. Myšáci 1 jeli se Šimonem a Tadeášem lesní cyklostezkou s o něco lehčím profilem trati. Makat ale museli všichni na 200 %. Po příjezdu do Vojtěchova začaly přípravy na pálení čarodějnic. Proběhly ještě soutěže typu „kdo trefí fotbalovým míčem“, fotbalové derby dospělí vs. potomci. V pohodové atmosféře jsme nezapomněli ani na výživu sportovců ve formě opékaných špekáčků a cigár. Večer nás přijelo navštívit i vedení oddílu – Roman Keznikl a Bára Miková.

Sváteční pondělí nemohlo začít jinak než rozcvičkou. Po snídani měli děti chvíli čas se připravit na vrchol celého soustředění – závod v duatlonu. Start byl u ubytovny. Od ubytovny se běželo pod kopeček pro kola. Děti vystřelily jako rakety, doprovodné vozy měli co dělat aby stačily nasazenému tempu a závodníky nebrzdily. Trať vedla lesními cestami kolem areálu, nechyběla náročná stoupaní ani sjezd na cílovou rovinku.  Po zaparkování kol v padoku následovala běžecká část. Vyrovnaný souboj až na cílovou pásku předvedli Ondra Polák a sourozenecké duo Vašík a Tonička Pantůčkovi. Obrovská pochvala patří všem zúčastněným, bez nadsázky bojovali jako lvy.

Ze strany trenérů velký dík všem zúčastněným, jak dětem, tak rodičům. Jsme nadšeni jak se všichni snažili, pomáhali si a trénovalo se na plno a hlavně s úsměvem. Bez Vás by to nešlo!

Trening GS zaci Hruba Voda
22.01.2019 / 22.01.2019