16.-19.12.

Náš "minitým" starších žaků ve složení David Hrbáč a Kuba Zítka obětují soustředění v Zauchensee, kam se oba těšili, za závody UKZ na Dolní Moravě (kde jsou dva slalomy) a v Koutech (2xGS). Kuba se chce rozzávodit, Davidovi jde o hodně - chce se poprat o nominaci na blížící se Olympiádu dětí a mládeže, která je koncem ledna pořádána a kam se kvalifikují dle výsledků je ti nejlepší z každého kraje ČR. Kuba, který bydlí v NMNM a tedy reprezentuje kraj Vysočina, má díky svým výsledkům z loňnské zimy nominaci jistou, jde do závodů s tím získat závodní jistotu, David se musí výsledkově ukázat - v Jihomoravském kraji je o mista v nominaci velká pranice.

Z počátku se klukům nedaří - v sobotním slalomu oba nedojíždi,  v neděli končí po chybách v prvním kole na místech, které neodpovídají jejich výkonnosti. My trenéři sledujeme jejich výkony na dálku z Zauchensee. Víme, že slalom mají kluci letos ještě ne příliš natrénovaný, a tak se naše naděje upínají k pokračování v Koutech, kde jsou dva obřáky. No a výsledky se dostavují - a to super - v prvním závodě v pondělí končí David na 3.místě, které mu snad s konečnou platností zajišťuje účast na Olympiádě. Zejména za situace kdy zajel nejlépe ze závodníků z JM kraje. Kubovi bohužel selhal materiál a vypnula mu lyže :-(. Zato v úterý si to vynahradil - opět náš oddíl bere jeho zásluhou bronz (a zase nejlepší výsledek ze všech závodníků JM kraje). David dojel na 9.místě, také super výsledek vzhledem ke konkurenci.

Oběma klukům velká gratulace a díky za reprezentaci našeho klubu. Jen tak dále :-)

Výsledky závodů :  16.12. slalom DM, 17.12. slalom DM, 18.12. OS Kouty, 19.12. OS Kouty