14.-18.3.2018

Letošní žákovská sezóna vrcholí Mistrovstvím republiky žáků, které je letos pořádáno ve dnech 14.-18.3.2018 v Koutech nad Desnou. V těchto pěti dnech budou probíhat závody ve čtyřech disciplínách (slalom, obří slalom, super G a kominace) a jeden den je na programu RKZ - vyřazovací závod. Letos se do mistrovských závodů, kde může startovat jen nejlepších 50 lyžařů v kategorii, probojovali hned tři naši závodníci - Kuba Zítka, David Hrbáč a Tobiáš Keznikl. Už tento fakt sám o sobě je obrovský úspěch.

No a první trable přicházejí ještě dříve než do tratě vyjel první závodník - kvůli nepříznivému počasí musí organizátoři improvizovat a překopat celý původně plánovaný program. Takže první disciplínou je SLALOM (původně plánovaný jako poslední závod na neděli). Jsou plusové teploty, pista je naštěstí prosypaná. A hned jsou kluci výsledkově vidět - Kuba je vyhlašován na 6.místě!!! David, po prvním kole v první patnáctce, bohužel nedojel 2.kolo (oba ve starších žácích). No a Tobi si v mladších žácích vyjel velmi slušné 30.místo, o kterém by se mu ještě loni ani nesnilo :-). Zítra je na programu obřák a tak snad i tam se náš tým ukáže.

Den druhý - OBŘÍ SLALOM. Přes noc se vyjasnilo a podklad pěkně ztvrdnul, což jsme úplně nečekali a zřejmě i trochu promazali :-(. Jede se opět na Hřebenovce, kde zejména spodní část potřebuje pořádný skluz. Do závodu nastupují opět tři naši kluci - Kuba, David a Tobiáš. No a nezačalo to pro nás vůbec dobře. Kuba, který měl v tomto závodě za příznivé shody náhod na bednu, "lehl" ve čtvrté bráně, David jede na oko hezkyle čas jej odsouvá až na 16.místo ( asi ta máza :-( ), Tobiáš s velkými problémy na stejném místě jako Kuba, které naštěstí ustál, je po prvním kole ve čtvrté desítce. Pokyn pro druhé kolo "volgass" - vše nebo nic, napalte to kluci! Navíc pista pod paprsky slunce povolila a na to máme namazáno. No a David po jízdě, která vypadala mnohem hůře než v prvním kole zajíždi čtvrtý nejlepší čas druhého kola a končí na výborném 8.místě - paráda!!! Druhý den a druhé místo v první desítce pro náš klub. Tobiáš se taky lepší ale stačí to na celkové 38.místo, takže slušný výsledek.

Den třetí - vyřazovací závod, který sice není součástí MČR, ale jede se jako RKZ.  A máme další místo v první desítce!!! Tentokrát zásluhou Kuby, který skončil 8.!!! Jen dvě desitky za bednou. Výsledky zde.

Den čtvrtý - alpská kombinace. První kolo se jede super G, druhé slalom. A opět kluci nezklamali - Kuba je na 10. místě, David je 15. Prostě náš klub je vidět v každém mistrovském závodě - výsledky.

Na neděli plánovaný super G musel být kvůli špatnému počasí zrušen. Škoda, ale i tak to byly nejůspěšnější mistrovské žákovské závody!!! Tyto výsledky bude těžké v příštích letech překonat, ale je to velká výzva a tak pojďme na ni navázat

Letní soustředění
27.08.2018 / 31.08.2018
bude na VUT, 16.00- 17.20, sebou tenisky. PŘIĎTE NA ČAS!!!

Od 5.4. 2018 kondiční tréninky podle počasí venku nebo v tělocvičně u pana Přibyla! Informace o konání tréninku se dozvíte vždy dopředu mailem.

Středeční výjezdy nám tímto končí!

aktuálni stav je v sekci výsledky (2017/2018)