26.8.-1.9.2018

Již tradičně se na konci letních prázdnin konalo kondiční soustředění oddílu. Po spokojenosti z minulého roku jsme opět zvolili destinaci Zubří na Vysočině. Soustředění se zúčastnilo víc než 25 dětí a spolu s trenéry Romanem, Bárou, Šimonem a Dominikem ho všichni úspěšně zvládli. Počasí nám přálo a děti si pořádně zamakaly.

Pondělí jsme pobyt zahájili všestranným tréninkem v areálu - běh, posilování, koordinace a hry. Druhý den myšáci potrénovali jízdu na kole, žáci trénovali suchý slalom na první závod sezóny, který se uskuteční začátkem září, a vyjeli si na kole na oběd.

Ve středu dopoledne myšáci vyzkoušeli traily v okolí Nového Města na M. a žáci pokračovali trénink suchého slalomu do kopce i z kopce. Na oběd se obě skupiny potkaly ve Vysočina aréně a vylepšovaly svoje dovednosti na inline bruslích. Odpoledne děti trénovaly rovnováhu a koordinaci, která nepatří mezi jejich silné stránky J

Z důvodu nepříznivé předpovědi počasí jsme oddílový přebor v duatlonu uspořádali už ve čtvrtek dopoledne. Všichni členové si navzájem porovnali svoje běžecké a cyklistické dovednosti. Ke konci soustředění se k nám přidali i nový trenéři - Petr Meloun a Tomáš Svoboda a seznámili se navzájem s dětmi.

Poslední den soustředění se obě skupiny střídavě vydaly na kolo, zatímco žáci okusili místní traily a navštívili místní muzeum lyží rodiny Slonkových, tak myšáci posilovali, odpoledne si trénink vyměnily, myšáci si udělali vyjížďku na kole a žáci naopak posilovali. V sobotu jsme soustředění ukončili již dopoledne, myšáci odjeli hned po snídani a žáci si na rozlučku posílili břišní svaly :).

Doufáme, že děti měly pestrý a náročný program, který se jim líbil, kvalitně potrénovaly. Zároveň pevně věříme, že v přípravě budou pokračovat dál a že se se to projeví na výsledcích v podzimních přípravných závodech.

Výsledky duatlonu najdete v sekci výsledky.

BM

Nedělní trénink VUT myšáci