16-21.2.2020

Letos se konečně konalo soustředění žáků a myšáků ve stejné destinaci na svazích Hahnbaum v rakouském St. Johann im Pongau. Ubytování jsme měli ideální – asi 100m vzdušnou čarou od tréninkové pisty. V neděli večer se na ubytování potkali žáci, kteří přijeli ze závodů na Lipně, a myšáci, kteří přijeli rovnou z Brna.

Zatímco žáci střídali trénink slalomu a obřáku v branách, myšáci jezdili část dne v branách obřák a druhou část věnovali tréninku volné jízdy. Každý den po lyžování se děti vyklusaly a starší si odservisovaly lyže na další den (mladším dětem v této činnosti pomohli trenéři).

V středu (třetí den) jsme i vzhledem k počasí (odpoledne pršelo) dali dětem odpočinek a vzali je na bazén do Altenmarktu.

Ve čtvrtek jsme opět pokračovali v celodenním tréninku Super G a obřáků. Poslední den jsme lyžovali jen dopoledne a po obědu se opět rozdělili – žáci vyrazili směr Krkonoše, Valentina na FIS závody do Špindlu a žáci na RKZ do Pece, a myšáci se vrátili do Brna, aby si odpočinuli a připravili se na nedělní závody LPV a JMLP.

Myslím, že soustředění se povedlo na jedničku – dobré počasí, super tréninkové možnosti a ubytování přímo na svahu – takže za rok si tady snad potrénujeme opět :).