Zpět do kategorie: Aktuality

7.3.2020

V sobotu 7.3. 2020 se uskutečnilo finále Sporten cupu na našem, z tréninku dobře známém středisku-Harusově kopci. Po pátečním finále JMLP zde někteří zůstali a zbytek se tuto cestu rozhodl absolvovat dvakrát ve dvou dnech. Pro všechny z nás to byl také poslední závod sezony.

V kategorii myšaček brala Emička Lišková 4.místo, vzhledem k jejím ambicím to byl trochu nepovedený konec jinak skvěle zajeté sezony. Celkově však na Vysočině skončila na krásném celkovém 2.místě. Příští rok už ji čeká kategorie přípravka, tak uvidíme, jestli si Emička tuto skvělou formu přenese i do další sezony. V rámci kluků skončil 9. v kategorii myšáci kluci náš benjamínek Vojta Machotka, byl to jeho první závod tohoto poháru a celkově šestý za celou jeho kariéru v našem oddíle. Vojta předvedl tuto sezonu skvělé výkony včetně jednoho patého a třech šestých míst v JMLP a patří mu velký obdiv a gratulace. Celkově skončil v poháru s jedním závodem 31.

V přípravce nám bojovala Fífa Weiszová, která si dojela v nabité konkurenci přípravky dívek pro 8. a celkově 14.místo. Ve stejné kategorii nám skončila na celkově 5.místě Barča Krsková, která se bohužel finálového závodu nemohla zúčastnit, jinak by si mohla myslet na stupně vítězů. V kategorii kluků skončil Danda Švarc na 15.místě, což byla veliká škoda vzhledem k jeho skvěle rozjetému poháru, kde útočil na celkové 6.místo, nakonec nezvládl zkrotit nové rychlé lyže a skončil na celkovém 8.místě.

V předžácích skončil na 6.místě Kuba Svoboda, který si tímto nese velkou motivaci do další sezony, kde ho jakožto starší ročník v kategorii snad uvidíme často na stupních vítězů. Celkově letos skončil 8. Ve stejné kategorii skončil na 21.místě Oli Polák, který letos byl pouze na třech závodech tohoto poháru.

Finálového závodu se zúčastnil i trenér Dominik Keznikl, který si v konkurenci mužů dojel pro 4.místo a celkově 6. v hodnocení poháru.

Co se týče celkového hodnocení těch kdo se nezúčastnili finálového závodu, tak pro celkově 3.místa si ve starších žácích i žákyních dojeli Tobiáš Keznikl a Katka Coufalová a pro 5.místo v SŽ Ondra Polák.

V ženách si dojela Bára Míková pro 5.místo a Valentina Steinhauserová pro 6.místo

Sezona to nebyla výsledkově špatná, jen bohužel opět velmi krátká vzhledem k lednovým špatným sněhovým podmínkám a nynější situaci. Doufejme, že příští rok už budeme mít konečně na toto více štěstí.