(27.4.2018 - 1.5.2018)

Prvotní plán ukončit zimní lyžařskou sezónu Myšáků „vylyžováním se“ na Pradědu  díky letním teplotám úplně nevyšel, a tak jsme ho operativně změnili na „vychození se“.

Sobotní výlet na Praděd přes Barborku údolím Bílé Opavy a zpět Velkým kotlem do Karlova byl toho důkazem a zvládli jej všichni Myšáci i dospěláci nad očekávání. V neděli, zatímco rodiče si užívali slunce a den volna, děti si vzal do parády Šimon a naordinoval jim super dvoufázový kondiční trénink.

Pondělí jsme vyrazili na výšlap na Dlouhé stráně. Po zdolání sjezdovky v Koutech (která je neuvěřitelně dlouhá a prudká), jsme si výlet „zpestřili“ záchranou psa, který uklouzl do vodní nádrže a nemohl ven. Zde se potvrdil teamový duch našeho oddílu a neuvěřitelně rychle zorganizovaná záchranná akce. Ještě jednou obrovské díky všem majitelům mikin, bund, vodítek a zejména majitelům samotným. Bekča se už opět těší plnému zdraví.

Po tomto adrenalinovém zážitku ihned následoval druhý, protože objednané koloběžky na sjezd zpět do Ski areálu Kouty sice dorazily na čas, ale na čas také dorazila bouřka, kterou předpovídaly radary. Ale ani této výzvy se většina Myšáků nelekla a „užila si“ 17 km sjezd v dešti a zimě.Večer přišlo na řadu tradiční opékání špekáčků za účasti několika čarodějnic. Všechny se dožily rána, všichni se dalšího dne po kondičním tréninku rozjeli do svých domovů, aby začali připravovat kola na soustředění číslo 2. – Bike camp Jedovnice.

Krásná akce, plná skvělých dětí, rodičů, výletů a trénování. Díky všem! (J)